BİST KAP'a bildirdi: 6 hisseye tedbir getirildi

BİST KAP'a bildirdi: 6 hisseye tedbir getirildi

BİST tarafından KAP'a gönderilen açıklamada, altı hissenin tedbir kapsamına alındığı açıklandı

Borsa İstanbul, yapılan incelemeler neticesinde altı hakkında önleyici tedbir uygulanmasını kararlaştırdı.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Anadolu Hayat Emeklilik (#ANHYT.E) ve Ebebek Mağazacılık (#EBEBK.E) payları 14/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Baydöner (#BYDNR.E) paylarında 14/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

Yine VBTS kapsamında, İş Bankası Kur. (#ISKUR.E) ve Sumaş Suni Tahta (#SUMAS.E) payları 14/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsıyor.

Söktaş'a 3 ay süreyle tedbir getirildi

Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret (#SKTAS) hisselerinde 14/09/2023 tarihinden itibaren 3 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" tedbirleri uygulanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.