GZT Giresunspor Açılımı Nedir, Ne Demek? GZT'nin açılımı ne? GZT Albayrak kimin?

GZT Giresunspor Açılımı Nedir, Ne Demek? GZT'nin açılımı ne? GZT Albayrak kimin?

GZT Giresunspor Açılımı Nedir, Ne Demek? GZT'nin açılımı ne? GZT Albayrak kimin? Giresunspor ile Albayrak Medya kuruluşu arasında GZT isim sponsorluğu anlaşması imzalandın Geçtiğimiz sezon TFF 1. Lig'in şampiyonluğa oldukça yakın adaylarından Giresunspor, Albayrak medyanın alt kuruluşu GZT ile isim sponsorluğu sözleşmesine imzaları attı. İmzalanan bu anlaşmanın ardından Karadeniz takımının sezon boyunca yeni adı GZT Giresunspor oldu. TFF 1. Lig takımlarından Giresunspor, Türkiye'nin önde gelen ve en büyük grup şirketlerinden birisi olan Albayrak Medya bünyesinde faaliyet gösteren yeni nesil dijital içerik platformu GZT ile isim sponsorluğu sözleşmesine imzaları attı.

GZT Giresunspor Anlamı Nedir?

İmza töreni Albayrak Grubu Genel Merkezi'nde yapıldı ve imzaları Albayrak Medya Dijital Genel Müdürü Ömer Karaca ile Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet attı. İmzaların ardından Ömer Karaca yaptığı konuşmada, GZT olarak TFF 1. Lig'de varlığını sürdüren Giresunspor'a hem isim sponsoru hem de forma sponsoru olduklarını tekrar dile getirerek, "Biz GZT olarak yeni büyüyen bir markayız. Giresunspor'u da bu anlamda kendimize benzetiyoruz. Birlik olarak güçlerimizi birleştirmek ve o enerjiyi biraz daha yaymak amacıyla her iki markanın da adını daha büyük bir kitleye duyurmak istiyoruz. Biz önümüzdeki süreçte de tüm ekip olarak Giresunspor'un yanında olacağız. Yaklaşık 200 kişilik bir ekibimiz var. Hepimiz artık Giresunsporluyuz. Onlarla birlikte gülüp onlarla birlikte ağlayacağız" ifadelerini kullandı. Giresunspor'un Süper Lig'e çıkacağından oldukça ümitli olduklarını söyleyen Karaca, asıl önemli olan noktanın Giresunspor olduğunu ve onların başarıları arttıkça kendi başarılarının da artmış olacağını vurgulayarak, "İsim sponsorluğu anlaşması bu sezon sonunda sona erecek. Önümüzdeki sezon da kulübümüzün yanında olmayı ümit ediyoruz" dedi. "Diğer şirketlere örnek olmasını temenni ediyorum" Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet ise GZT'ye teşekkürlerini dile getirerek, "Çok hızlı gelişti ve sonuçlandı. 'Artık arkamızda GZT var' diyoruz. Federasyon ile de görüştük ve bu maça yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi. Anadolu futbolunun çok önemli olduğunu vurgulayan Karaahmet, "GZT'nin de sporu desteklemesi çok önemliydi. Anadolu takımlarının her zaman daha çok desteğe ihtiyacı var. GZT'nin yaptığının diğer şirketlere örnek olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. Stat isim sponsorluğuyla ilgili de çeşitli teklifler aldıklarını duyuran Karaahmet konuşmasında, "İş dünyasından tabi ki bu beklentilerimiz var. Giresunpor'un stat isminde de yeni bir sponsorla yakında anlaşacağını düşünüyorum" sözlerine yer verdi. "Öncelikli hedefimiz üst lige çıkmak için gerekli puanları toplamak" Kalan tüm maçları kazanmak istediklerine dikkat çeken Karaahmet, "Bir hedefimiz var. Önemli olan, o hedefe ulaşmak için gerekli olan puanla ligi bitirmek. Her maça kazanmak için çıkıp gerekli puanları alarak bir üst lige çıkmak öncelikli hedefimiz" dedi. Giresunspor'un mali konulardaki başarısına da değinen Hakan Karaahmet, "Biz çok büyük borçlarla değil, doğru planlamayla Süper Lig'e çıkarsak orada kalıcı olacağımızı düşünüyoruz. Birçok kulübün borç batağında olduğunu görüyoruz" açıklamasında bulundu. Amaçlarının Giresunspor'u finansal olarak doğru yere oturtmak olduğunu söyleyen Karaahmet, GZT ve Albayrak Medya ailesine teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

GZT'nin açılımı ne?

GZT, Yeni Şafak Gazetesi'nin bağlı olduğu holding çatısı altında kurulan sosyal medya platformu tarzı bir içerik portalıdır. GZT son olarak bir futbol takımına sponsor olarak adından söz ettirmeyi başardı.

GZT Albayrak kimin?

GZT'nin sahibi Albayraklar Grubu'dur. Albayrak Grubu, 1995 yılında Türkiye’nin en saygın gazetelerinden Yeni Şafak’ı bünyesine katarak medya sektörüne adım attı. TVNet isimli televizyon kanalı da yine Albayrak Grubu çatısı altında faaliyet gösteriyor. Dergi yayıncılığına 2012 yılında başlayan Albayrak Medya, aylık periyotlarda çıkan Derin Tarih, Nihayet, Z Raporu, Lokma, Cins, Skyroad, Bilge Çocuk ve Bilge Minik’in yanı sıra, iki aylık Post Öykü ve haftalık Gerçek Hayat dergileriyle sektörün liderleri arasında yer alıyor. Albayrak Medya, Piri Medya markasıyla yenisafak.com, gzt.com (Arkitekt, Mecra, Zpor, Gazete Manşet, GZTMZT, Jurnal.ist) gibi takibi yüksek platformlarla birlikte, gruba ait tüm yayınların dijital iletişim süreçlerini yürütüyor. “Yazı kalır” mottosuyla 2018’de yayın hayatına adım atan Ketebe Yayınları ise, Albayrak Medya’nın kitap yayıncılığındaki yeni markası… Romandan şiire, tarihten düşünceye, klasik metinlerden çocuk kitaplarına kadar geniş bir yelpazede yayın yapmayı hedefleyen Ketebe, Türk kültür hayatında kalıcı bir şekilde yer edinmeyi amaçlıyor. Albayrak Medya bünyesinde yayımlanan gazete, kitap ve dergilerin satış, pazarlama, abonelik ve dağıtım faaliyetlerini yürüten Birlikte Dağıtım ile mecraların reklam satışını gerçekleştiren Reklam Piri de grubun güçlü şirketleri olarak hizmet veriyor. GZT'nin açılımı ise "Gazete" kelimesinin sessiz harflerinin bir araya getirilerek oluşturulan kombinasyondur. Özel bir anlamı ise yok. GZT'nin Giresunspor'a sponsor olması ve takımın bu sezon Süper Lig'e yükselmesi adının daha çok duyulur olmasını sağladı.

ALBAYRAK MEDYA GRUBU KİMİN?

Albayrak Medya Grubu'nun sahiplerini Albayrak ailesi oluşturmaktadır. Ailenin büyüklerinden Hacı Ahmet Albayrak tarafından 1952 yılında kurulmuştur. Grup ilk olarak inşaat sektöründe faaliyete başladı. Şimdilerde ise Ahmet Albayrak ve kardeşleri Bayram Albayrak, Nuri Albayrak, Kazım Albayrak, Mustafa Albayrak ve Muzaffer Albayrak'ın yönetiminde giderek büyüyen bir grup olarak yoluna devam ediyor. Grup şuanda inşaat, turizm, sanayi, hizmet, lojistik ve medya sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Hacı Ahmet Albayrak, aslen Trabzon'un Of ilçesindendir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.