Yeni Minecraft Öğesi, En Son Öldüğünüz Yere Size Rehberlik Edecek

Yeni Minecraft Öğesi, En Son Öldüğünüz Yere Size Rehberlik Edecek

Minecraft anlık görüntüsü 22W14A, oyuncuları öldükleri yere geri götüren oyunun kurallarını değiştiren Kurtarma Pusulası özelliğine erişimin kilidini açar.

En son Minecraft anlık görüntüsü 22W14A, kısa süre önce yayınlandı ve oyuncuları öldükleri yere yönlendiren yepyeni bir özellik olan dönüştürücü Kurtarma Pusulası'nı tanıttı. Minecraft için anlık görüntü sürümleri, esasen oyuna tamamlanmamış eklemeler için test alanı görevi görür. Bu rafine edilmemiş mekaniklerin testine katılanlar, geri bildirim ve aksaklıkla ilgili raporları paylaşmakla görevlendirilir. Örneğin, yakın tarihli bir anlık görüntü, kullanıcıların Wild Update (Yama 1.19) ile birlikte yayınlanması planlanan Deep Dark biyomu keşfetmesine izin verdi.

Mojang Studios, Şubat ayında ilk 1.19 anlık görüntüyü yayınladı ve oyuncuları sculk blokları, Warden mob, Ancient City biome ve Swift Sneak büyüsüyle tanıştırdı. Mojang'ın Vahşi Güncellemeyi ne zaman yayınlamayı planladığı şu anda bilinmiyor, ancak Minecraft sadık en azından yeni içeriğin bu yıl içinde yayınlanmasını bekleyebilir. Yukarıdakilere ek olarak, Minecraft'ın uzun zamandır beklenen Vahşi Güncellemesi ayrıca çamur, Mangrov Bataklığı biyomu, kurbağalar, ateşböcekleri, sandıklı tekneler, allay mob ve Mangrov ağaçlarını da içerecek. En yeni anlık görüntü, Mojang Studios'un sanal alan deneyimine oyunun kurallarını değiştiren başka bir eklemeye de işaret ediyor.

Son zamanlarda, Mojang Studios ( PCGamesN aracılığıyla ) , bir dizi yeni özelliğe erişimin kilidini açarak Minecraft snapshot 22W14A'yı yayınladı. Bahsedilen eklemelerin başında, oyuncuları en son öldükleri yeri gösteren Kurtarma Pusulası geliyor. Bu öğe, kaybedilen ganimeti geri almayı çok daha basit hale getirmeli, ancak oyuncular, zamansız bir ölümün ardından geride kalmasın diye, Kurtarma Pusulası'nı üzerlerinde taşımamayı unutmamalıdır. Bir başka yeni ekleme olan Echo Shards, Pusulayı yapmak için kullanılır ve yalnızca Antik Şehirlerde bulunabilir. 22W14A anlık görüntüsünün diğer yeni gelenleri arasında Mangrov Ağaçları, Kil yenilenebilirliği ve Minecraft'ın Mangrov Bataklığı biyomu yer alıyor.

minecraft-the-wild-update-mangrove-swamp.jpg

Bir Kurtarma Pusulası'nın gelişi, Vahşi Güncelleme ile birlikte başladığında oldukça dönüştürücü olmalıdır. Ancak yazının yazıldığı sırada Mojang Studios, merakla beklenen Minecraft yaması için henüz kesin bir tarih vermedi. Neyse ki, son haftalardaki anlık görüntüler, güncellemenin sonunda beklemeye değeceğini gösteriyor.

Minecraft geçen yıl iki büyük genişletme aldı: Caves and Cliffs Bölüm 1 ve Bölüm 2. İlk bölüm Haziran 2021'de yayınlandı ve sandbox deneyimine yeni bitkiler, yaratıklar ve çeşitli bloklar getirdi. Caves and Cliffs Part 2 en kapsamlı değişiklikleri sundu; özellikle, önemli arazi değişiklikleriyle birlikte Kasım ayı sonlarında piyasaya sürüldü. Minecraft 1.18 güncellemesinin ikinci yarısı ayrıca Frozen Peaks, Jagged Peaks, Dripstone Caves, Lush Caves ve Snowy Slopes dahil olmak üzere çok çeşitli biyomlara yol açtı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.