Van Gogh'un Minecraft'ta Yeniden Yapılan Yıldızlı Gecesi Gerçek Bir Sanat Eseridir

Van Gogh'un Minecraft'ta Yeniden Yapılan Yıldızlı Gecesi Gerçek Bir Sanat Eseridir

Olağanüstü yetenekli bir Minecraft oyuncusu, van Gogh'un ünlü Yıldızlı Gecesini bir 3D oyun sahnesi olarak yeniden yaratmak için çok çaba ve özveri gösterdi.

Yetenekli bir Minecraft oyuncusu , yaratıcı becerisinin harika bir gösterisiyle Vincent van Gogh'un ünlü Yıldızlı Gecesini aslına uygun tasarlanmış bir 3D manzaraya dönüştürmeyi başardı. Minecraft'ta gerçek hayat resimlerinin yeniden yaratılması açısından bir nevi yeniliktir . İlginç bir şekilde, farklı bir oyuncu tarafından daha da coşkulu bir sanat inşa etme fikri keşfedildi.

Minecraft_Unofficial adlı usta bir oyuncu, Minecraft'ta sanat yaratma sürecine otomasyonu dahil etmeye karar verdi . Oyuncu, kullanıcıların yeniden oluşturulmuş bir MS Paint programını kullanarak oyun içinde resimlerini boyamalarına izin veren bir sistem tasarladı. Ardından, piksel resimlerini tek bir düğmeye dokunarak gerçek 3B sahnelere dönüştürebilir. Tüm bunların Minecraft'ın içinde gerçek zamanlı olarak gerçekleştiğini vurgulamakta fayda var ki bu en hafif tabirle hayret vericidir.

Minecraftbuilds Subreddit'te ChrisDaCow adında yetenekli bir Minecraft kurucusu , yakın zamanda Vincent van Gogh'un ünlü tablosu Starry Night'ın muhteşem bir rekreasyonunu paylaştı. Gerçek hayattaki resimleri harici programların yardımıyla Minecraft piksel sanatına dönüştürmeye yönelik popüler bir tekniğin aksine , ChrisDaCow sahnenin aslına uygun bir 3D kopyasını oluşturmaya karar verdi. ChrisDaCow tarafından ayrıntılı bir YouTube videosunda açıklandığı gibi, van Gogh'un başyapıtını Minecraft'ta yeniden yaratma sürecisayısız zorluklarla karşı karşıya kaldı. Tam şekle bakmak oldukça zor bir işti, ancak renkleri ve aydınlatmayı eşleştirmek daha da fazla zaman alan bir iş haline geldi. Ancak sonunda, oyuncu mükemmel bir paralaks efekti elde etmeyi başardı, böylece sahne belirli bir noktadan bakıldığında tam olarak van Gogh'un ünlü resmine benziyordu. Aynı zamanda, düz piksel sanatı olmadığı için tüm yapı serbestçe keşfedilebilir. Ve Glowstone bloklarının kullanımı sayesinde, tüm sahne geceleri güzelce aydınlatılarak neredeyse büyülü bir atmosfer yaratılıyor.

ChrisDaCow'un çalışması, Starry Night'ın orijinal renkleriyle tam olarak eşleşen blokları belirlemek için harici programlardan yararlanırken, oyuncunun kullandığı uygulamanın en son Minecraft sürümünün mevcut tüm materyallerini içerecek şekilde yeniden programlanması gerekiyordu. Yaklaşan Wild Güncellemesi ile mevcut blokların sayısı daha da artacak. Beklenen içerik düşüşünün 7 Haziran 2022'de gerçekleşmesi bekleniyor. O gün, iki yepyeni biyom ve üç çete dahil olmak üzere birçok yeni özellik tüm Minecraft oyuncularına ücretsiz olarak sunulacak.

ChrisDaCow'un projesi büyük ölçüde van Gogh'un orijinal sanat eserine dayansa da, muhteşem Minecraft Yıldızlı Gece yapısı başlı başına gerçek bir sanat eseridir. Tüm benzersiz özelliklerini korurken, ünlü tabloyu yeniden yaratmak için ne kadar çaba ve özveri harcandığını gösteriyor. Projenin büyüklüğü de etkileyici ve tek bir kişinin böylesine ezici bir görevi tamamlayabileceğine inanmayı zorlaştırıyor. Ve yine Minecraft , oyun topluluğuna başlığın sanatsal ifade için olağanüstü bir kaynak olabileceğini hatırlatıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.