Ubisoft, 35. yaş gününe indirimler ve ücretsiz hediyelerle hazırlanıyor

Ubisoft, 35. yaş gününe indirimler ve ücretsiz hediyelerle hazırlanıyor

Gezegendeki en büyük video oyunu yayıncılarından biri olan Ubisoft, 35 yıl önce Fransa'da kuruldu: tam olarak 28 Mart 1986'da.

Görünüşe göre günümüzde Ubisoft bunu geç de olsa fark etmiş gibi görünüyor, çünkü artık yıl dönümü geçtiğine göre, bir dizi 35. yıl dönümü kutlaması duyuruldu.

Ubisoft gibi devleri her zaman oradaymış gibi düşünmek kolay olsa da, şirket son derece başarılı bir bilgisayar kargo işinden bugünlere geldi. Toplamda beş ve kurucu ortaklardan oluşan Guillemot kardeşler, video oyun yazılımına yönelik artan talebi gördüler ve yayıncılık ve dağıtım tarafında deneyim sahibi olduklarından geliştirmeye başlamaları gerektiğini fark ettiler.

10774799-728xauto.jpg

Ubisoft CEO'su Yves Guillemot (1988'de atandı) Game Informer'a “Belirli bir iş vardı - doğru oyuna sahip olmanız gerekiyordu” dedi. "Mail siparişleri hızla artmaya başlayınca, ürünü uygun fiyata almak isteyen perakendecilere mail order'dan satış yapmaya gittik. Kardeşim fiyat farkını fark edince oyunları ithal etmeye başladı, biz de satıyorduk. diğer tedarikçiler bunu müşterilere yüzde 50'ye satıyordu.Demek Ubisoft 1986'da böyle yaratıldı.'Tamam, o oyunları nasıl yaratabileceğimizi gerçekten görmemiz lazım çünkü onları nasıl satın alacağımızı biliyoruz. Bu oyunları yaratmayı ve oynamayı sevdiğimiz için neyin işe yaradığını biliyoruz, bu yüzden onları yaratmak için kendimizi organize etmeliyiz.'"

Böylece Ubi Soft, başlangıçta kelimeler arasında bir boşluk bırakarak, Ubiquitous Software'in kısaltılmış bir şeklidir.

Ubisoft en başından beri başarılıydı: İlk oyunu Zombi, iyi bir basın topladı ve iyi sattı (daha sonra kötü niyetli Wii U için bir lansman başlığı olarak yeniden tasarlanacaktı). Ubisoft'u gerçekten haritaya koyan şey, bugün aktif bir seri olmaya devam eden çılgınca başarılı 1995 platform oyunu Rayman'dı. Şirketin tarihindeki diğer önemli başlıklar arasında Rainbow Six ve daha genel olarak Tom Clancy serisi, Prince of Persia, Assassin's Creed (bir PoP prototipinden doğan), Far Cry ve Just Dance yer alıyor ve elbette düzinelerce başka seri var. bu listeye bir kişi eklenebilir.

Şirketin duyurusunda, "Bu yıl 35 yaşına giriyoruz! Keyifle dolu dolu dolu 35 yıllık dünyalar" yazıyor. "Kutlamak için iki aylık özel etkinliklerimiz, hediyelerimiz ve retrospektiflerimiz var. Yeni dünyalar keşfetmek ve favorilerinize geri dönmek için bize katılın."

Ancak kafa karıştırıcı bir şekilde, "hediyelerinizi açın!" diye teşvik ederek başlayan bir etkinlik için, bazı indirimlerin, Ubisoft mağaza kredisi için günlük ödül çekilişinin ve bazı Ghost Recon Breakpoint kozmetik ürünlerinin ötesinde pek bir şey olmuyor gibi görünüyor. . Yaklaşan yayıncının oyunları için ücretsiz hafta sonları, Ubisoft+ hesaplarına bağlı ödüller ve en ilginç olanı bir tür oyun çekilişi. Muhtemelen Far Cry 3'ün bir kopyası ya da başka bir şey olacak ama hey, hayal edebiliriz.

Kutlama, Ubisoft'un stüdyolarındaki çalışma ortamıyla ilgili zorlu sorularla karşı karşıya kaldığı, taciz, taciz ve suistimalle ilgili ilk ciddi iddiaların ortaya çıkmasından 16 ay sonra gerçekleşti. Bu hafta sonu işçiler, Activision'ın da aynı şeyi yapmasından sonra liderlikten daha hızlı tavizler talep etti. Yves Guillemot, bu yılın başlarında, skandalın ilk patlak vermesinden bu yana bu tür sorunların ele alınmasında "önemli ilerleme" kaydedildiğini, ancak bazılarının ikna edilmesi gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.