Tomodachi Oyun Bölümleri 1 ve 2 İncelemesi

Tomodachi Oyun Bölümleri 1 ve 2 İncelemesi

Tomodachi Game'in anime uyarlamasının ilk iki bölümü yayınlandı. Akıl oyunları başlasın.

Aşağıdaki Tomodachi Game Bölüm 1 ve 2 için spoiler içerir, “Ha? Yuichi-kun Arkadaşlarından Şüpheleniyor mu?" ve "Bana Söyleyecek Çok Şeyin Var, Değil mi?" şimdi Crunchyroll'da yayınlanıyor .

Tomodachi Game , Mikoto Yamaguchi ve Yuuki Satou'nun orijinal mangasının yeni beklenen bir anime uyarlamasıdır. 2013 yılında yayınlanan Tomodachi Game , Yamaguchi'nin Tomodachi Game mangasından bir yıl sonra yayınlanan Dead Tube adlı mangasına çok benzeyen psikolojik bir gerilim filmidir

Tomodachi Game's adaptation premiered on April 6, 2022, and has thus far released its first two suspenseful episodes. The series is relatively fast-paced and instantly throws the viewers into a stream of mind games. Tomodachi Game opens with an introduction of the main character.

1. Bölüm: "Ha? Yuichi-kun Arkadaşlarından Şüpheleniyor mu?"

tomodachi-game-01.webp

Tomodachi Game , ailesi açıkça finansal açıdan istikrarsız olarak tanınan lise ikinci sınıf öğrencisi Katagiri Yuichi'nin hikayesini takip ediyor . Buna rağmen, özellikle küçük arkadaş grubuna sadık, nispeten parlak ve uysal bir genç adam olarak tasvir edilmiştir. Bu nedenle Yuichi, gelecek ayın okul gezisinde onlara katılmak üzere 70.000 ¥ tasarruf etmek için bir teslimat işi alır. Dizi resmi olarak Yuichi'nin arkadaş grubunu erken tanıtıyor: ailesi oldukça zengin olan sınıf başkanı Makoto Shibe; güvenilir ve titiz olduğu bilinen sınıf başkan yardımcısı Shiho Sawaragi; son derece zeki olan Tenji Mikasa; ve geçmişte zorbalık kurbanı olan tatlı bir kız olan Yutori Kokorogi.

Bu tanıtımın ardından, Sawaragi ve Shibe sınıfa paranın (toplam 2 milyon yen) kaybolduğunu duyurur ve okul gezisi için para toplamaktan sorumlu olduklarını görerek derhal özür dileriz. Her iki arkadaş da nasıl kaybolduğunu veya kimin çaldığını bilmediklerini iddia ediyor, ancak yine de onu güvende tutmanın kendi sorumlulukları olduğunu görerek suçu üstleniyorlar. Hırsızın öne çıkması için sınıfa yalvarırlar., ama hiç kimse yapmaz. Yuichi, görünüşe göre Sawaragi'den, o gece saat 11:00'de okul kapısında onunla buluşmasını söyleyen bir mektup almadan önce birkaç gün geçer. Endişeli olan Yuichi, onunla buluşmak için acele eder, ancak onu yalnız bulmak yerine, bir mektup aldıktan sonra tüm arkadaş grubunu buluşma sitesinde keşfeder. Aslında mektubu ona göndermediği ortaya çıkınca, grup şoklanır ve kaçırılır. Uyandıklarında kendilerini beyaz bir odada bulurlar.

Aniden, bir figür ortaya çıkıyor ve dizi, rolünü çocuklardan çalmak olan karanlık bir anime karakteri olan Manabu-kun olarak tanıtıyor. Manabu, Yuichi ve arkadaşlarına gruptan birinin 20 milyon yen borcu olduğunu ve bu borçla başa çıkmanın tek yolunun birlikte bir dizi oyun oynamak olduğunu açıklar. Manabu, eğer bu oyuna katılmazlarsa, her grup üyesinin geri ödemesi gereken 20 milyon yen borcu olacağını bildirene kadar grup isteksizdir. Bu, gruba, arkadaşlarından birinin oyunun giriş ücreti için okul gezisi fonundan 2 milyon yen çalarak onlara ihanet ettiğini ve bu borcu da biriktirdiğini öğrendiği zamandır. Ancak, suçlu bir sır olarak kalır ve arkadaşlarından hangisinin hain olduğunu belirlemek Yuichi'ye kalmıştır.

İlk oyunun adı Kokkuri-san. Katılımcılar, 'tahta'nın ortasındaki büyük madeni paranın üzerine parmaklarını koymalı ve parayı doğru olduğunu düşündükleri cevaba doğru itmelidirler. Herkes doğru cevabı alırsa, devam ederler. Ancak sadece bir kişi karşı çıkarsa, kurul azınlığı seçecektir. Oyunu başarıyla bitiren, borcunu siler. İlk üç katılımcı sıralarını oynar. Özellikle kolay sorular sormalarına rağmen, görünüşe göre birileri azınlık cevabını seçerek geri kalanını sabote ediyor çünkü yanlış çıkıyor.

Ancak Yuichi'nin sırası geldiğinde, birkaç şok edici keşifte bulunur. İlk olarak, kartlardaki sorular mevcut değil. Bunun yerine, katılımcılar diğer katılımcılara sormak için kendi sorularını bulmalıdır. İkinci olarak, kartın altındaki bir not, katılımcıya jeton 'evet'e hareket ederse oyunun temizlendiğini bildirir. Ancak 'hayır'a hareket ederse, katılımcının borcu (bu durumda, Yuichi) yarıya indirilecektir. Bu, Yuichi'nin arkadaşlarının hepsinin kendi bencil çıkarları için yalan söylediğini ima ediyor, Yuichi'yi dehşete düşürecek şekilde. En son farkına vardığı şey, arkadaşlarının borçlarını sıra sonuncu olan Kokorogi'ye yüklemeyi planladıklarıdır. Yuichi, ona yardım etmek amacıyla, sıra dışı bağırarak bir kuralı çiğniyor ve ilk bölüm sona erdiğinde izleyicileri merakta bırakıyor .

2. Bölüm: "Bana Söyleyecek Çok Şeyin Var, Değil mi?"

tomodachi-game-02.webp

İkinci bölüm, ilkinin kaldığı yerden devam ediyor. Önceki bölümdeki olayların ardından, Yuichi'nin davranışı ona borcunu ikiye katlar, ancak bunu arkadaşının iyiliği için kabul eder.

Bir sonraki oyuna 'Bad-Mouth Sugoroku' adı verilir ve birbirlerine kötü söz söylemeye odaklanır. Katılımcıların bir kart üzerine birini kötülemeleri (veya boş bırakmaları) ve özel olarak göndermeleri gerekmektedir. Grup, başlangıçta birbirlerine olan bağlılıklarını korumak için kartları boş tutmayı kabul eder ve kısa bir süre için başarılı olur. Ancak, insanlar yazılı kartlar göndermeye başladıklarında ve gruba sırları ifşa ettiğinde bu göz ardı edilir. Bu ifşaatlar, sadakatleri daha da zorlandığı için arkadaşlar arasında çatışma yaratır. 2. bölüm bir uçurumda bitiyor.

Anime ağırlıklı olarak yakın bir arkadaş grubunun sadakatine meydan okurken aynı zamanda izleyicileri yalanlar ve gizemlerle meşgul etmeye odaklanır. Şov ilerledikçe, arkadaş grubunun sırlarını ve geçmişini ortaya çıkararak onları karşı karşıya getirir. Yuichi, arkadaşları için her şeyi yapacağını açıkça belirtir. Ancak bu animenin ilk iki bölümünden çıkarılacak bir şey varsa o da herkesin şüpheli olduğudur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.