Splitgate Desteği Resmen Sona Eriyor (En İyi Neden İçin)

Splitgate Desteği Resmen Sona Eriyor (En İyi Neden İçin)

Splitgate geliştiricisi ve yayıncısı 1047 Games, popüler ücretsiz oynanabilen arena nişancı oyunu için özellik geliştirmeyi durdurduğunu duyurdu.

Geliştirici ve yayıncı 1047 Games tarafından yapılan bir duyuruya göre, ücretsiz oynanabilen arena nişancı oyunu Splitgate için geliştirme sona eriyor. Splitgate ilk olarak Mayıs 2019'da Steam'de erken erişimde ve Temmuz 2021'de PlayStation 4'te yayınlandı. Oyunun konsolunun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, Splitgate stüdyosu 1,5 milyar dolarlık bir değerlemeden sonra 100 milyon dolarlık fon aldı ve bu da stüdyonun başarısız olmasına yardımcı oldu. sadece Splitgate'deki gelişimini büyütüyor, aynı zamanda işini bir bütün olarak genişletiyor.

Önemli yatırımın stüdyo için inanılmaz derecede faydalı olduğu görülüyor, çünkü yalnızca sunucu kapasitesini artan sayıda oyuncuyu barındıracak şekilde artırmakla kalmadı, aynı zamanda geçen yıl çok daha fazla içerik yayınlayabildi. İçerik güncellemeleri, bir battle pass, yeni bir harita, yeni bir oyun modu ve daha fazlasını tanıtan Season Zero adlı ilk içerik sezonunu içeriyordu. İkinci içerik sezonu, Splitgate'in popüler özel harita oluşturucusu da dahil olmak üzere daha da fazlasını ekledi .

1047 Games, Splitgate Twitter hesabı aracılığıyla, popüler arena nişancı oyunu için özellik geliştirmeyi sona erdirme kararı aldığını açıklayan bir açıklama yayınladı. Bunun yerine stüdyo, kaynaklarının çoğunu, hala Splitgate evreninde geçecek olan yeni bir oyunun geliştirilmesine ayırmaya başlayacak. 1047 Games, Splitgate'in eski içeriğini ve sistemlerini yeniden işlemeye devam ederken yalnızca daha küçük, yinelemeli güncellemeler yayınlamaya devam etmek yerine, dikkatini sıfırdan yeni bir Splitgate shooter oluşturmaya yönelteceğini söyledi. Stüdyo, oyunun hala ücretsiz olacağını ve Unreal Engine 5 üzerinde geliştirileceğini söylemek dışında yeni ismi hakkında fazla bir şey açıklamadı.

Splitgate Gelecekte Özellik Geliştirmeyi Durduruyor

1047 Games, Splitgate hayranlarının nişancıdan neler bekleyebileceğini de detaylandırdı ve artık özellik geliştirmeyi durdurdu. İlk olarak, oyunun sunucuları öngörülebilir bir gelecekte çevrimiçi olmaya devam edeceğinden, insanlar Splitgate'in 2. Sezon savaş biletinden ödüller kazanmaya devam edebilecekler . Stüdyo ayrıca daha küçük güncellemeler ve hata düzeltmeleri yayınlamaya devam edecek. 1047 Games ayrıca 15 Eylül 2022'de orijinal 100 seviye sınırının ötesinde açılabilen seviyelere sahip bir Sonsuz Savaş Bileti yayınlayacak.

Splitgate'in artık yeni özellikler veya geliştirici yapımı içerik almayacağını duymak birçokları için hayal kırıklığı olsa da , en azından aynı evrende geçen yeni bir nişancı oyununu dört gözle bekleyebilirler. Bu karar, 1047 Games için kesinlikle büyük bir kumar ve umarım başarılı bir şekilde başarabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.