Riot, League of Legends'ta Takımlar Arası Sohbeti Devre Dışı Bırakıyor

Riot, League of Legends'ta Takımlar Arası Sohbeti Devre Dışı Bırakıyor

Riot games lol de takımlar arası sohbeti devre dışı bırakıyor...

Riot, League of Legends'ta takımlar arası sohbeti devre dışı bırakıyor.Takım sohbeti iyi ya da kötü devam ediyor, ancak takımlar arası sohbet "/all" bitiyor. Riot Games, toksik davranışı azaltmak için devam eden çabalarının bir parçası olarak League of Legends'ta temel bir değişiklik yapıyor: League'in 11.21 yaması itibariyle, eşleştirme sıraları için /all chat devre dışı bırakıldı.

Riot bir blog yazısında, "/all sohbet, ekipler arasındaki eğlenceli sosyal etkileşimin yanı sıra bazı iyi kalpli şakaların kaynağı olabilir, ancak şu anda olumsuz etkileşimler olumlulardan daha ağır basıyor" dedi. "Bu değişikliğin etkisini sözlü taciz raporları ve ceza oranlarının yanı sıra anketler ve hepinizden gelen doğrudan geri bildirim yoluyla değerlendireceğiz."

lol-cms-317-tile-01-feature-h50-v50-min-bz7waxz83vsjvua6mn4h.jpg

Takımlar arası iletişim için, takımlar arası tam sohbetin mevcut olacağı oyun sonu dönemleri hariç, oyuncuların sahip olacağı tek seçenek ifadelerdir.

Kendi kötüye kullanımı ile gelebilecek takım arkadaşlarınızla sohbet etmeye devam edebileceksiniz ve alt dizindeki bazı League of Legends oyuncuları, takım sohbetini olduğu gibi bırakırken /all sohbetinden kurtulma seçeneği konusunda kafa karışıklığını dile getiriyor.

Lord_Dust_Bunny, "Bence toplam arkadaş listemin yaklaşık %70'i /all sohbetinden, oyundaki düzgün insanları bulmama izin veriyor ve bulduğum toksisitenin t'inden fazlası takım sohbetinden" diye yazdı.

Riot, ekip sohbetinin de kötü niyetli olabileceğini kabul etti, ancak var olmak için /all sohbetinden daha iyi bir nedeni olduğu için takılıp kaldığını söylüyor.

Riot, "[Takım sohbeti] ile ilgili olarak, sözlü tacizin ekip sohbetinde de gerçekleştiğinin farkındayız, bu nedenle / tüm sohbeti devre dışı bırakmak kötüye kullanımdan tamamen kurtulmaz." Dedi. "Ancak takım sohbeti aynı zamanda önemli bir takım koordinasyon işlevi de oynuyor, bu nedenle bazı olumsuz deneyimlere ev sahipliği yapsa bile getirdiği potansiyel değer çok daha yüksek. Bunun sadece koridordaki rakibinizin cildini iltifat etmek isteyenler için berbat olduğunu biliyoruz, veya Baron çukurunda bir dans partisi isteyin. Ancak, oyunlarınızda yarattığı artan olumsuzluğu / tüm sohbeti azaltmak için ödün vermeye değeceğine inanıyoruz." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.