Resident Evil 7 Canlı Servis Oyunu Olabilirdi

Resident Evil 7 Canlı Servis Oyunu Olabilirdi

Resident Evil 7, sevilen diziyi hayatta kalma korku köklerine geri döndürdü, ancak Capcom başlangıçta onu çok oyunculu bir canlı hizmet başlığı haline getirmeye çalıştı.

Hayranlar, Resident Evil 7'nin franchise'ı nasıl yeniden icat ettiğini ve hayatta kalma korku köklerine nasıl geri döndüğünü sevdi, ancak başlık mikro dönüşümlerle neredeyse canlı bir hizmet oyunuydu. 2017'de piyasaya sürülen birinci şahıs korku deneyimi, oyuncuları dengesiz doğaüstü katillerden oluşan bir aile ile klostrofobik bir çiftliğe tıkarak korkuyu vurguladı. Oyunun korkulara ve atmosfere odaklanması, Resident Evil 7'yi Monster Hunter World'den sonra Capcom'un en çok satan ikinci oyunu yaptı , ancak farklı kararlar bu başarıyı mahvedebilirdi.

Capcom, Resident Evil 6 gibi aksiyon ağırlıklı bölümlerin kötü karşılanmasını takiben, Resident Evil 7 ile franchise'ı yeniden canlandırdı . Oyun, Chris Redfield veya Jill Valentine gibi aksiyon ikonları yerine, ilgili koca Ethan Winters'ın kontrolünü ele geçiren oyuncularla tamamen yeni bir birinci şahıs bakış açısı benimsiyor. Resident Evil 7 , oyuncuları Ethan'ın kayıp karısı Mia'yı aramak için köhne bir Louisiana çiftliğine götürür, ancak vardıklarında cani Sawyer ailesiyle karşılaşırlar. Oyunun düşmanları ölümcül ve Ethan'ın silahı ne yazık ki geride kalıyor, bu da gergin ve ürkütücü bir deneyim yaratıyor. 2017'den önce birçok kişi Resident Evil oyunlarının kötüye gittiğini hissetti ve Resident Evil 7Resident Evil Village ve Resident Evil 2 remake gibi oyunların önünü açarken franchise'ı yeniden ateşledi.

Biohazard YouTube kanalında yayınlanan ve Video Games Chronicle tarafından bildirilen yakın tarihli bir röportaj, Resident Evil 7'nin mikro dönüşümlerle neredeyse canlı bir hizmet oyunu olduğunu ortaya koyuyor . Resident Evil yaratıcısı Shinji Makami ve yapımcı Jun Takeuchi, RE7'nin gelişimini tartışırken , Capcom başlangıçta oyunu çılgınca farklı bir deneyim olarak tasavvur ediyor. Geliştirici, canlı hizmet öğeleri, mikro dönüşümler, çevrimiçi çok oyunculu oyunlar ve daha fazlasını dahil ederek oyunun geniş bir kitleye hitap etmesini istedi. Geliştirme kötü giderken Takeuchi projeye dahil edildi ve neyse ki franchise emektarı Resident Evil 7'yi tek oyunculu bir hayatta kalma korku odağına yönlendirmeyi başardı.

Bir Canlı Servis Resident Evil 7 Tüm Seriyi Mahvedebilirdi

resident-evil-7-nearly-had-loot-boxes.jpg

Resident Evil 7'yi takip eden Resident Evil Village ile hayranlar şimdi Resident Evil 9'un ne anlatacağını görmek için bekliyorlar . RE7 , serinin ilk oyunlarını tanımlayan korku köklerine geri dönerken, Resident Evil Village daha aksiyon odaklı nişancı Resident Evil 4'ün ayak izlerini takip etti . Oyun, selefinin birinci şahıs bakış açısını korudu, ancak bir silah satıcısı ve yakın dövüş saldırıları, dövüşü çok daha belirgin hale getirdi. Resident Evil 9 bu formülü takip ederse , Resident Evil 5 ve 6 gibi büyük ölçekli set parçalarını ve uluslararası casusluğu bir kez daha vurgulayabilir.ondan önce.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.