Metroid Etkileyici Fan Projesinde Nintendo 64'e Geliyor

Metroid Etkileyici Fan Projesinde Nintendo 64'e Geliyor

Yetenekli bir Metroid hayranı, Samus Aran'ı klasik Nintendo 64 konsolunda görebileceği gibi sunan retro bir 3D hayran oyunu üzerinde çalışıyor.

Yetenekli bir Metroid hayranı, Samus Aran'ı klasik Nintendo 64 konsolunda görebileceği gibi sunan retro bir 3D hayran oyunu üzerinde çalışıyor. Sevilen seri, Şubat ayında uzun zamandır beklenen Metroid Prime 4 ile dalga geçtiğine inanılan bir görüntünün Twitter'da yayınlanmasıyla hayranlardan biraz ilgi gördü.

Hayran yapımı oyun projeleri, başarıya ulaşmak için büyük miktarda zaman ve özveri gerektirir, ancak sonuçlar çok etkileyici olabilir. Hayranlar tarafından yapıldıkları için, genellikle hayranların en sevdiği fikirlere odaklanırlar ve bu nedenle çok popüler hale gelebilirler. Modlar gibi, oyuncuların bir franchise'ın asla resmi olarak ziyaret edemeyeceği olasılıkları keşfetmelerine, genellikle türleri değiştirmelerine veya geliştiricilerin asla izin vermeyeceği temalar eklemelerine izin verirler. Örneğin, birinci şahıs nişancı Pokémon hayran oyunu, normalde aile dostu dünyaya kayda değer miktarda şiddet enjekte etti. Bununla birlikte, diğer birçok önemli hayran oyununda olduğu gibi, Nintendo'nun telif hakkı gerekçesiyle proje için bir yayından kaldırma bildirimi yayınlamasıyla artan popülaritesi hızla geri alındı.

Twitter kullanıcısı ve bağımsız oyun geliştiricisi Luto Akino , şüphesiz yeni Metroid projeleri Metroid 64'ün böyle bir kaderden kaçınabileceğini umuyor. IGN tarafından bildirildiği üzere, Twitter'a devam eden çalışmalarının bir videosunu yüklediler ve bir 3D Samus'un mor bir mağarayı keşfettiğini, yer tutucu düşmanlara ateş ettiğini ve hatta bu süreçte Morph Ball ve bombalama yeteneklerini kullandığını gösterdiler. Aslında Unity'de geliştirilmiş olmasına rağmen, oyunun grafikleri Nintendo 64 için mükemmel bir uyum sergiliyor ve Super Mario 64 gibi o dönemin gerçek oyunlarını fazlasıyla hatırlatıyor . Metroid ikenN64'ün kendisi için bir oyunu yoktu, diğer birçok üst düzey franchise vardı ve bu oyunlardan bazıları şimdi Nintendo Switch Online'a taşındı. Bununla birlikte, bu yeni bağlantı noktalarının bazı durumlarda temel özelliklerin eksik olduğu bir takım sorunların ortaya çıktığını söylemek gerekir.

Nintendo 64'ün bir Metroid oyunu olmamasına rağmen, halefi konsolunun sahip olduğu belirtilmelidir. Game Cube , aynı adı taşıyan kendi alt serilerini oluşturacak kadar popüler olduğunu kanıtlayan , beğenilen Metroid Prime'ın eviydi . Metroid Prime , özellikle serideki ilk 3D oyundu. Bununla birlikte, teknolojideki ilerlemeler sayesinde, grafikleri N64 oyunlarınınkinden çok daha gelişmişti ve buna bağlı olarak Luto Akino'nun eserininkilerden çok daha gelişmişti. Yenilikçi oynanışı sayesinde Metroid Prime artık birçok kişi tarafından şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olarak görülüyor, ancak daha da iyi olabilirdi; neredeyse benzer şekilde beğenilen Super Metroid'in bir öykünmesini içeriyordu .

Luto Akino'nun Metroid 64'ünün Metroid Prime tarafından belirlenen standarda oldukça uygun olacağı açık bir şekilde şüpheli olsa da , proje hala büyük umut vaat ediyor. Kaba bir durumda bile, Metroid serisine uygulanan nostaljik N64 estetiğini görmek inanılmaz derecede çekici . Samus'un modeli çok iyi yapılmış, düşmanlarının sonunda nasıl görüneceği konusunda büyük umutlar veriyor. Ve Samus'un platformdan platforma atladığını gören izleyici, görüntünün Nintendo'nun eski bir oyun testi yapısına ait olduğunu düşündüğü için affedilebilir. Gerçekte, Nintendo'nun telif haklarını çok koruduğu ve diğer Metroid'leri kaldırdığı iyi bilindiği için şirketin dikkati projenin geleceği için bir endişe kaynağıdır. Geçmişteki hayran oyunları . Ancak, bu senaryonun dışında, Metroid 64 herhangi bir Metroid hayranı için ilginç bir deneyim olma yolunda ilerliyor gibi görünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.