Dragon Ball FighterZ, Rollback Netcode ile Çevrimiçi Yükseltmeye Başlıyor

Dragon Ball FighterZ, Rollback Netcode ile Çevrimiçi Yükseltmeye Başlıyor

Bandai Namco, Dragon Ball FighterZ için gelecek güncellemeleri duyurmak için Evo 2022'de sahne aldı ve oyuna çok talep edilen geri alma net kodunu getirdi.

,çevrim içi deneyimini geri alma net koduyla geliştirmek için bir yükseltme alacak.

Dövüş oyunu topluluğu, geri alma net kodunu modern dövüş oyunlarında önemli bir özellik olarak görüyor. Uzun yıllar boyunca, çevrimiçi yeteneklere sahip dövüş oyunlarının büyük çoğunluğu gecikme tabanlı netkoda bağımlıydı. Gecikme tabanlı ağ kodu, her iki eylemi de her oyuncunun ekranına geri göndermeden önce her iki oyuncunun da bir girdi kaydetmesini bekleyerek çalışır. Girişler arasındaki bu görünüşte küçük bekleme süresi , çok oyunculu modda çevrimiçi savaşan oyuncular için genellikle büyük sorunlara neden olur .birlikte, kararların ve tepkilerin genellikle milisaniyelerle ölçüldüğü yer. Buna karşılık, geri alma netcode girişinizi hemen yürütür, ardından diğer oyuncunun girişini o durumda ne olacağını "tahmin ederek" telafi eder. Bu tahmine dayalı sistem çok daha hızlı ve daha doğrudur, dünyanın her yerinden oyuncuların istikrarlı bir çevrimiçi ortamda birbirleriyle savaşmalarına izin verir - iyi bir bağlantıya sahip olduklarını varsayarsak. Bu günlerde giderek daha fazla dövüş oyunu geri alma net koduna sahip ve şimdi bu listeye eklenecek bir tane daha var.

dragon-ball-fighterz-gogeta-1.jpg

Evo 2022 turnuvası sırasında Bandai Namco , Dragon Ball FighterZ'nin geri alma net koduyla PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarına geleceğini açıkladı. Şirket, oyunun bu yeni nesil sürümlerinin geliştirilmekte olduğunu duyurdu ancak yeni netcode'un uygulanmasının " biraz zaman alacağını" söyleyerek çıkış tarihi vermedi. Yine de, bu yükseltme Dragon Ball FighterZ'nin PC sürümüne de uygulanacak ve PC oyuncuları oyunun geri alma ve gecikme tabanlı sürümleri arasında geçiş yapma seçeneğine sahip olacak. Ancak oyunun PS4, Xbox One ve Switch'teki orijinal sürümleri güncellenmeyecek ve oyuncuların aşağıdakilerden birini alması gerekecek.PS5 veya Xbox Series X/S sürümlerine "yükseltme yolları" .

DBFZ , daha önce gecikmeye dayalı bir dövüş oyununun geri alma net koduyla güncellenmesinin tek örneği değil. Street Fighter 5 , Rivals of Aether ve daha fazlası gibi diğer oyunlar, net kodlarını geri alma ile değiştirdi (farklı derecelerde başarı). Aslında, başka bir oyun da Evo 2022: Samurai Shodown'da kendi geri alma yükseltmesini duyurdu . SNK'nın 2019 avcı uçağı, geliştirici Code Mystics'in nezaketini alacak ve DBFZ'den farklı olarak , 2023 baharında Switch'in yanı sıra önceki tüm platformlara gelecek.

Dragon Ball FighterZ oyuncuları böyle bir duyuru için yıllarca bekledi, ancak heyecan aynı zamanda biraz hayal kırıklığıyla dolu. Pek çok hayran, PS5 veya Xbox Series X'lerinde rollback netcode ile oynama fikrinden heyecan duysa da, topluluğu her zaman son nesil konsollarda canlı tutanlar, şimdi yeni nesil bir konsol satın almak zorunda kalabilir . Yeni nesil sürümlerin yükseltme yollarının ücretsiz veya en azından çok ucuz olmasını umabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.