D&D'nin Uzay Hamsterlerinin Baldur Kapısı Referansı Var

D&D'nin Uzay Hamsterlerinin Baldur Kapısı Referansı Var

Dungeons & Dragons'un Spelljammer kampanya ayarındaki Space Hamster canavarları, Baldur's Gate video oyunlarına atıfta bulunan bir saldırıya sahiptir.

Dungeons & Dragons için Spelljammer kampanya ayarı , D&D 5e'nin uzay hamsterlarının saldırılarında Baldur's Gate serisine bir referans içerir . Spelljammer, orijinal Baldur's Gate'den yaklaşık on yıl önce gelir, ancak ikisi, hayranların en sevdiği karakterler olan korucu Minsc ve minyatür dev bir uzay hamsterı olan hayvan arkadaşı Boo ile birbirine bağlandı. Bu saçma bir fikir gibi gelebilir ve Minsc çevresindeki çoğu insan Boo'nun sıradan bir hamster olduğuna inanıyor, ancak D&D' nin dev uzay hamsterları ve onların daha küçük akrabaları daha geniş D&D çoklu evreninde var.

D&D' nin dev uzay hamsterları konsepti , AD&D' deki Monstrous Compendium Spelljammer Appendix'te tanıtıldı . Dev uzay hamsterları, Krynn cüceleri tarafından (Dragonlance kampanya ortamından) uzun yolculuklarda uysal gıda kaynakları olarak hareket etmeleri ve bazen de gemilerinde dev hamster tekerleklerinde koşmaları için yetiştirildikleri için doğal yaratıklar değildir. ikincil bir güç kaynağı. Dev uzay hamsterlerinin sihirli deneyler yoluyla yaratılmış olmaları, birçok varyantları olduğu anlamına geliyordu, bunlardan bazıları gerçekten yumruk attı ve tyrannohamsterus rex, maceracı ekipler için kayda değer bir tehdit oluşturuyordu.

Baldur's Gate ve Spelljammer dünyaları, klasik senaryo ayarını D&D 5e kurallarına göre güncelleyen Spelljammer: Adventures in Space kutu setinde sonunda buluştu . Set, biri Spelljammer canavar kitabı olan Boo'nun Astral Menagerie'sinin başrol oyuncusu olduğu için ünlü Boo'ya adanmış üç kitapla geliyor . Boo'nun Astral Menagerie'si , DM'ler için atılan Baldur's Gate'e sinsi bir referansla birlikte, dev uzay hamsterları ve normal uzay hamsterları için istatistikler içerir . Minsc ve Boo o kadar ünlü ki, sadece D&D'ye girmekle kalmadılar , aynı zamanda Magic: The Gathering'de Komutanlar oldular., bu yüzden Boo's Astral Menagerie'nin geliştiricilerinin ikiliye bir kez daha seslenmek istemeleri şaşırtıcı değil .

D&D'den Space Hamster'ın Referansı Minsc'in Ünlü Alıntısı

giant-space-hamster-dungeons-dragons.jpg

D&D' nin Spelljammer ayarının bir Baldur's Gate şakasını doğruladığı Boo'nun Astral Menagerie kitabında , normal uzay hamsterları CR 1/4 yaratıklarıdır ve bu onları düşük seviyeli bir parti için şaşırtıcı bir şekilde tehdit eder hale getirir. Bu yaratıkların Go For The Eyes adlı bir şarj 6 saldırısı vardır, burada bir düşmana saldırabilir ve DC 15 Dexterity kurtarma atışını zorlayabilir veya hamsterın bir sonraki dönüşünün başlangıcına kadar kör kalabilirler. Bu, Minsc'in Baldur's Gate serisinden Boo'ya "Göze bak" diye bağırdığı ve ardından bir hamster çığlığı attığı alıntılarından birine göndermedir.

Baldur's Gate'in Spelljammer'da bir kez daha haykırılması doğaldır . Spelljammer, bilimkurgu ve fantaziyi bir araya getiren olağandışı öncülü sayesinde , klasik D&D senaryosu ortamları arasında uzun yıllar tuhaf biri olarak kabul edildi. Minsc ve minyatür dev uzay hamsterına olan yüksek sadakati, D&D' nin Spelljammer kampanyası ortamının tüm bu yıllardan sonra canlı kalmasına yardımcı oldu, bu yüzden Boo en büyük onuru aldı ve onun adını taşıyan bir kitaba sahip oldu. Spelljammer'ın Baldur's Gate'in olmadığı bir dünyada Dungeons & Dragons'a döndüğünü hayal etmek zor .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.