Codemasters, 'F1 22'deki arabaların gerçek gibi görünmesini nasıl sağladığını çözüyor

Codemasters, 'F1 22'deki arabaların gerçek gibi görünmesini nasıl sağladığını çözüyor

Geliştirilmiş sürücü modu sesleri, otantik yayın mikrofonları ve 33 şarkılık bir film müziği sunar.

EA'nın Codemasters'ı, en son Developer Deep Dive videosunda , geliştirilmiş sürücü modlarının yanı sıra yayın ve araba seslerini daha gerçekçi hale getiren güncellemelerle F1 2022 sesini daha gerçekçi hale getiriyor. Ayrıca Charli XCX, Hozier ve Marshmellow gibi sanatçılardan 33 şarkı içeren ilk lisanslı film müziğini de tanıttı.

Bu yıl Formula 1, tamamen yeni motorlar ve daha fazlasıyla birlikte, yere basma kuvveti oluşturmak ve daha sıkı yarışlara olanak sağlamak için zemin tünellerine dayanan tüm yeni otomobilleri tanıttı. F1 2022 , sadece fizik ve görseller ile değil, aynı zamanda sesler ile de bu değişikliklerin başında geliyor. Bu amaçla, oyun size gerçek Red Bull, Ferrari, Mercedes ve diğer Formula 1 araçlarında oturuyormuş hissi vermek için gerçek araç seslerine dayalı tamamen yeni motor paketleri sundu.

Ses yönetmeni Brad Porter, " F1 22 gibi bir oyunda arabalar yıldızdır, bu yüzden seslerinin olabildiğince gerçekçi olmasını istiyoruz. Her sezon gerçek arabaları kaydediyoruz ve motorların orijinalliğini yeniden yaratmamız önemli," dedi. "Oyuncular arabayı sürmek için motorun sesini kullanır, bu yüzden bunu mümkün olduğunca doğru bir şekilde iletmek önemlidir."

Bu aynı zamanda, takım yarış mühendislerinin gerçek kulaklıklarını kullanarak ses kaydetme ve kask içindeki bir sürücüye işlerin nasıl görüneceğini simüle etme gibi dokunuşları da içeriyor. Geliştiriciler ayrıca, yayın sesini doğru bir şekilde simüle etmek için spikerlerin kullandıklarına çok yakın mikrofonlar kullandılar.

Bu, ekibin hem Sürücü modu hem de Yayın modu dahil olmak üzere mevcut farklı ses modlarını geliştirmesine izin verdi. Porter, ikinci modun TV'de gördüğünüze mümkün olduğunca yakın ses çıkaracak şekilde tasarlandığını açıkladı. Gelişmiş motor sesleri, kalabalık gürültüsü ve daha fazlası gibi "ısmarlama" dokunuşlarla "hayattan daha büyük" hale getirmek için Sinema modunu da geliştirdi. Ayrıca, oyuncuların her zamankinden daha fazla ses karışımıyla oynamasına izin vermek için yeni ayarlar eklediler.

Diğer yeni dokunuşlar arasında ortak yorumcu olarak Natalie Pinkham'ın eklenmesi, tüm spikerlerin yeni kayıtları ve pit yolundan, garajdan ve padoklardan gelen otantik sesler yer alıyor. Diğer bir büyük değişiklik, diğer EA oyunlarında bulacağınız gibi lisanslı müziğin eklenmesi, oyuncuların Charli XCX'ten Deadmaus'a ve Diplo'ya kadar uzanan sanatçılardan 33 şarkı arasından seçim yapmalarına izin veriyor. Geliştirme ekibi, "Oyuncuyu kokpite bağlamak için tasarlanmış ve Formula 1'in yeni çağının rakipsiz enerjisiyle yönlendirilen, hızlandırıcı bir film müziği deneyimi" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.