Borderlands Taraftarı Pandora Haritasını Bir Araya Getiriyor

Borderlands Taraftarı Pandora Haritasını Bir Araya Getiriyor

Özel bir Borderlands oyuncusu, yıllar içinde yayınlanan çelişkili veriler göz önüne alındığında zor bir görev olan Pandora'nın bir haritasını bir araya getirmeye çalışıyor

Pandora olasılıkla hep taraftarların gözünde en özel olan biri olacak iken Borderlands serisi birkaç gezegenleri kapsayacak şekilde genişledi. Birinci ve ikinci oyunları ve üçüncünün bir kısmını barındıran çöl gezegeni, farklı bölgeleri ve iklimleri kapsayacak şekilde genişletildi ve bir Borderlands hayranı her şeyi kapmaya çalıştı.

Pandora niçin hazırlanmıştı?

Pandora, esasen, orijinal Borderlands ve Borderlands 3'ün son patronu olarak görev yapan ölümcül bir canavar olan The Destroyer'ı barındırmak için hazırlanmış bir hapishaneydi . Bu, hem maceracıları Pandora'ya getirmek hem de onları korkutup kaçırmak için var oldukları için gezegene dağılmış birçok ölümcül yaratığı açıklıyor . Bu aynı zamanda, seri ilerledikçe daha az tahmin edilebilir hale gelen gezegenin rastgele ikliminin açıklamasıdır.

borderlands-3-map-fixed-1.jpg
Pandora'nın iklimi sürekli değişirken, Borderlands gezegeninin bu kadar çok çelişkili haritaya sahip olması şaşırtıcı değil . Reddit kullanıcısı Ubiquitouch'a göre bu, uygun bir harita yapma sürecini son derece zorlaştırdı. Reddit kullanıcısı, yalnızca Borderlands 2 ve Borderlands 3 konumlarının temsil edildiği için bunun devam eden bir çalışma olduğunu açıklığa kavuştursalar da , Reddit kullanıcısı orijinal oyundan ve Tales from the Borderlands'den ilgi çekici noktalar eklemeyi planlıyor .
Proje, başka bir Borderlands yaratımının parçası ve fan, franchise tabanlı bir "Starfinder oyununun" yapım aşamasında olduğunu doğruladı. Biraz sanatsal özgürlük elde etmek zorunda olsalar da, yerleşimin çoğunun harita karşılaştırmalarına ve "dosyaları doğrudan BL3'ten kopyalamaya" bağlı olduğunu açıklığa kavuşturuyorlar . Açıkçası, hayran bu haritaya çok özen gösterdi ve bazı yorumcular orijinal Borderlands konumlarının nereye yerleştirileceğini zaten önerdiler . Bununla birlikte, çoğu Eridium skarının boyutuyla ilgilenmektedir.

Ubiquitouch tasviri

Ubiquitouch "yerleşimini ve boyutunu göz küresi" yapmak zorunda olsa da, tasviri kesinlikle doğru görünüyor. Borderlands 3'te oyuncular gezegeni yörüngeden görüntülediğinde görüldüğü gibi, yara izi haritanın iyi bir bölümünü kaplıyor. Eridium Yanıklığı için küçük bir damar kullanılır ve yakınlarda ikonik Fyrestone konumu görülür. Haritanın diğer tarafında, Carnivora gibi alanların da temsil edildiği Ascension Bluff görülebilir. Güney Rafı biraz suya yakın, harita yapımcısı açısından akıllıca bir karar. Harita tamamen tamamlandığında, her konum, iklimlerini temsil etmek için haritada yeşil, kahverengi veya beyaz dokulara sahip olacaktır.


Oyun çıktıktan sonra Tiny Tina's Wonderlands hayranlarının oyunun dünya haritasını yeniden oluşturup oluşturmayacağı henüz görülmese de , bu hayranın yapması gerekenden çok daha kolay bir başarı olabilir. Gezegenin hareketli bir 3D modeli de dahil edildiğinde, Borderlands hayranı Pandora'nın garip düzenini doğru yapmak için çok çaba sarf ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.