BATTLEFİELD 2042 İncelemesi

BATTLEFİELD 2042 İncelemesi

Battlefield 2042 incelemesi. Battlefield 2042, baştan itibaren dört oyunculu mangalar için daha tutarlı bir mod olan Hazard Zone'u içeriyor.

Battlefield 2042'nin rastgele görünen kasırgalarının, ekibimin ATV'si bir kişi tarafından alınana kadar araçları alıp alamayacağından emin değildim. Gökyüzüne doğru yuvarlanırken bir seçim yapmak zorunda kaldım: Topçu koltuğundan atlamak mı gerekiyor yoksa fırlatmak mı? Kaçtım. Şoförümüz, "tüm arazilerin" gökyüzünü içerdiğine güvenerek direksiyonda kaldı. İki saniye sonra araç bomba gibi bir tarlaya düştü ve onu yaktı.

Battlefield'tan müthiş bir komedi zamanlaması

Yirmi yıllık modernizasyondan sonra bile, Battlefield hala harika bir komedi zamanlamasına sahip. Modern FPS sahnesi artık büyük haritalar ve tuhaf araç fiziği (merhaba, Halo Infinite) ile dolu olsa da, Battlefield onu çevreleyen milsims ve battle royale oyunlarından farklı hissetmeye devam ediyor. DICE, Battlefield 2042 ile büyük ölçekli askeri maskaralıkların kralı olarak, Battlefield 5'e kıyasla çok daha ikna edici bir şekilde yerini koruyor ve tek oyunculu kampanyaları serinin iki orijinal direğine odaklanmak için terk ediyor: nesnel tabanlı çok oyunculu ve ölçek. 20 yıl boyunca 64 oyunculu bir oyun olan şimdi, orantılı olarak daha büyük haritalara sahip 128 oyunculu bir oyun olduğu için Battlefield'ı teknik sınırları zorlayan oyunlar kategorisine geri sokuyor.

btf.png

Artırılmış alan, açıkçası Battlefield deneyimine yönelik kapsamlı bir iyileştirme değil. Ancak olası tüm sonuçları tasarlamadan bir PC oyununu daha büyük ve teknik olarak daha karmaşık hale getirmek yanlışsa, o zaman haklı olmak isteyebilirsiniz. Bu, uzun zamandır sahip olduğumuzdan daha cesur bir Battlefield ve kapsamlı değişiklikleri ve özensiz yeni fikirleri hakkında neyin iyi neyin kötü olduğu üzerinde çalışmaktan mutlu olabilirsiniz. Battlefield 5'in ortalama süresi hakkında tartışmaktan çok daha fazla eğlenmek de mümkün.

Battlefield 2042 Hazard Zone'u içeriyor

Burada bazı trend takipleri var, ancak sonuçta mahkum olan Firestorm battle royale modunun lansmandan sonra Battlefield 5'e havadan indirildiği geçen seferden daha iyi işlendi. Battlefield 2042, baştan itibaren dört oyunculu mangalar için daha tutarlı bir mod olan Hazard Zone'u içeriyor. Bu, birden fazla takımın bir haritaya girmesi, tematik MacGuffin'leri kapmak için rekabet etmesi ve ardından hayatta kalmaya çalışması bakımından Hunt: Showdown'a benziyor.

Karşılaştırıldığında sığ ve tehlikeli bölgede hayatta kalmayı gerçekten önemsemek için bir neden yok, ancak bir kez kasırga ekibiyle yeniden doğma ve araç çağrıları aramayı ve uzmanlık yeteneklerinizle hayatta kalmayı öğrenebilirsiniz.

2021/11/23/battfield-42-makrokedi-4.jpg

Battlefield 2042 ile uzun süreli savaşlar

Battlefield 2042'den bir başka modernizasyonlardan biri de diğer mangalarla eğlenceli uzun süreli savaşlara girebiliyorsunuz.

Ana menüde Hazard Zone'un solunda, All-Out Warfare, Battlefield'ın standart büyük takım savaşını kapsar: klasik Conquest noktası ele geçirme modu ve basit ama eğlenceli saldırganlar-savunuculara karşı modu olan Breakthrough karşınıza çıkıyor.

Son olarak, menünün sağ tarafında, Battlefield 2042'den haritalar, silahlar, gadget'lar ve araçlarla özel oyun modları oluşturmak ve barındırmak için bir araç olan Portal, ayrıca Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 ve Battlefield'dan bir sürü malzeme var.

3. Modlama ve özel olarak ayrılmış sunucuların yerini tutmaz, ancak bu gemiler büyük çok oyunculu oyunlar için yelken açtı. Left 4 Dead'in halefi Back 4 Blood bile mod desteğine sahip değil. Bir uzlaşma olarak Portal, arkadaşlarla işbirliği deneyimlerini canlandırmak için bile kullanılabilecek güçlü bir araçtır. Umarım her büyük canlı servis atıcısı onu çalar.

Battlefield 2042 İsveç Minlimalizmi İle Çok Süper

Battlefield 2042'de deneyimlenecek çok şey var, ancak İsveç minimalizmi burada bir zafer kazanmış diyebiliriz. Ayrıntılı erişilebilirlik ve grafik ayarlarının dışında, menüler seyrek görünüyor. Normalden daha az açılabilir silah var daha basit ilerleme sistemleri ve savaş geçişi yok. EA'nın şu anda sattığı tek ekstra, savaşa özel gadget'lar ve avantajlar getirecek dört yeni uzman vaat eden bir yıllık geçiş izni. Menü ve mikro dönüşüm hijyeni, biraz buz gibi gelse de büyük ölçüde iyi bir şey ve rahatsız edici müzikal hitler mevcut. Burada ilham verici kornalar yok, sadece uğursuz pingler var. Battlefield 2042, iklim felaketi havasına sıkı sıkıya bağlı.

Ve yine de 2042 dünyası, bir göz süzgecinin tüm varlığına sahip. Çoğu zaman, kurgusal bir savaş olduğunu unutabilirsiniz. Rusça bir haykırış Batı emperyalizminden bahsedebilir.

Ana fikir, bir dizi iklim değişikliği parlama noktasında ABD ve Rusya için savaşan vatansız paralı askerler için uydurulmuş bir kelime olan "No-Pats" olduğunuzdur. Bir harita, ortadan bir duvarla bölünmüş yarı çöl ve yarı tarım, diğeri ise Antarktika petrol kulesinin etrafında yer alıyor.

bir-veri-madencisi-battlefield-2042-icerisinden-yeni-bilgiler-cikardi.jpg
RTX 2070 Super'imde 80 ila 100 fps'de gezinmek için kullandığım orta ayarlarda bile, Battlefield'ın güneş ışığı ve atmosferik etkileri esrarengiz bir şekilde iyi kalıyor. Katar'da kurulan Kum Saati'nde bir toz fırtınasına ilk yakalandığınızda, sempatik bir şekilde nefes darlığı hissedebilir ve bir tür gaz maskesi öğesini gözden kaçırdığınız hatırlayıp üzülebilirsiniz.

Bununla birlikte, piyade savaşı terimlerinde, muhteşem manzaralar, bazen fazla örtü olmaksızın, önemli noktalar arasındaki boşluğu dolduran geniş çamur, çimen veya kum bölgelerine eşittir.

Battlefield 2042 ile yolda kalmayan araç çağırma sistemi

Yeni araç çağırma sistemi gerçekten yolda kalmayı zorlaştırıyor. Ancak yanlışlıkla bir AFK'de doğarsanız, tartışmasız topraklarda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Battlefield 1942'yi ilk oynadığınızda hissettiğiniz korkunun bir kısmı burada yeniden yakalanabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.