Testere'nin Kukla Billy'sinin Arkasındaki Trajik Arka Öyküsü

Testere'nin Kukla Billy'sinin Arkasındaki Trajik Arka Öyküsü

Billy the Puppet, Testere film serisinin ikonik bir parçasıdır, ancak Jigsaw'ın kurbanlarını ürkütmenin çok ötesinde, Billy'nin trajik bir başlangıç ​​hikayesi vardır.

Billy the Puppet, Testere serisinde ikonik bir figür ve işte ürkütücü bebeğin arkasındaki trajik başlangıç ​​hikayesi. Saw , film yapımcısı arkadaşları James Wan ve Leigh Whannell'in kendilerinin kolayca çekebilecekleri etkili, düşük bütçeli bir konsept hayal etmeye çalışmasıyla işe başladı. Proje sonunda yapımcılar tarafından beğenildi ve küçük bütçesi ve kısa prodüksiyon programı son filmde bazı eksikliklere yol açarken, Saw kendi başına bir alt tür yarattı.

Saw'da Cary Elwes (Dr. Gordon'ı oynayan) ve Danny Glover gibi isim aktörleri yer alırken , daha az bilinen bir sanatçı Tobin Bell'di. 24 sezon 2'deki önemli bir kötü adam gibi üretken bir film ve TV kredisi listesine sahip bir karakter oyuncusu olan Bell, Saw filme alınırken kirli banyo zemininde "ölü" bedeni oynadı . Çakıllı tonları, karakterin ilk filmde zar zor görülmesine rağmen Jigsaw'a (diğer adıyla John Kramer) ciddi bir tehdit verdi. Bell, seri ilerledikçe yeni bir slasher simgesi haline gelecekti, sonraki devam filmleri Kramer'in geçmişine daldı ve onu Jigsaw olmaya iten şey buydu.

James Wan, Dario Argento'nun büyük bir hayranıdır - Malignant ve onun birçok Argento ilhamıyla kanıtlandığı gibi - ve Billy the Puppet, Testere boyunca görünmeyen Kramer'ın bir somutlaşmışı gibi davrandı . Ürkütücü bebek Bell'in sesiyle konuşur ve her zaman bir smokin giyer, Billy bir TV ekranında veya şahsen belirli bir oyunun kurallarını kurbanlara açıklamak için görünür. Billy the Puppet, kolayca Testere'nin en tanınan unsurlarından biridir, ancak izleyicilerin Kramer'ı oyuncak bebeği yaratmaya iten şeyin ne olduğunu Saw IV'e kadar öğrenmeleri değildi.

saw-9-header-image-billy-the-puppet.webp

Kramer bir zamanlar mutlu evli bir adamdı ve doktor olan karısı Jill Tuck'tan bir çocuk bekliyordu. Çift, doğmamış oğulları için Gideon ismine karar vermişti ve Kramer ona vermek için tahta bir oyuncak bebek yaptı, bu Billy the Puppet'ın daha az ürkütücü bir versiyonuydu . Testere IV , hastalarından biri - Cecil adında bir uyuşturucu bağımlısı - tarafından yaralandıktan sonra Jill'in düşük yaptığını ve bebeğini kaybettiğini ortaya çıkardı. Bu harap Kramer ve daha sonra yarattığı oyuncak bebek, Testere'nin Kukla Billy'sinin temelini oluşturdu.

İlginç olan, Spiral'de bulunmayan Billy'nin Testere filmlerinde asla "Billy" olarak adlandırılmamasıdır . Bunun yerine, Wan'ın kendisinin kuklayı vaftiz ettiği isim Billy'dir ve film yapımcıları daha sonraki bütünlerin arkasında kalmıştır. Dizi, Jigsaw metodolojisinin orijinal Testere'de büyük ölçüde değinilmeyen birçok unsurunu açıkladı. Örneğin, Gideon'un Çin zodyakındaki domuz yılında doğması gerekiyordu, bu yüzden domuz maskesi John veya çırakları tarafından kurbanları kaçırmak için kullanıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.