Star Wars Yakında Yayınlanacak 9 Yeni Projesini Duyurdu!

Star Wars Yakında Yayınlanacak 9 Yeni Projesini Duyurdu!

Ahsoka, Andor, The Acolyte, Obi-Wan Kenobi ve daha fazlası dahil olmak üzere yaklaşan Star Wars özellikleri ve TV şovları hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Lucasfilm'in yaklaşmakta olan Star Wars özellikleri ve TV dizileriyle ilgili planları hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı . Disney'in Star Wars mülklerini yöneten bir bölümü olan Lucasfilm, son birkaç yıldır The Mandalorian ve The Book of Boba Fett gibi canlı aksiyon gösterileriyle ivme kazanıyor ve yeni yayın hizmetleri Disney+'ı haritaya koymaya yardımcı oluyor. Disney , finansal açıdan başarılı, ancak eleştirel olarak karışık olan Star Wars: The Force Awakens, Star Wars: The Last Jedi, Star Wars: The Rise of Skywalker'ı içeren en yeni Star Wars üçlemesini de yayınladı.

1977'de George Lucas tarafından yaratılan Star Wars, orijinal üçlemenin ve prequel üçlemenin ötesine, özellikle animasyon dizileri, yan filmler ve kitaplar, çizgi romanlar ve video oyunları gibi diğer medya ve ticari ürünlerden bahsetmeye gerek kalmadan genişlemeye devam etti. Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, Jon Favreau ve Dave Filoni'den oluşan yaratıcı ikiliyi, özellikle Disney+ için TV kollarının geleceğine öncülük etmede Lucasfilm ekibine katılmaları için getirdi. The Mandalorian çıkış yaptığından ve ardından franchise'ın yeni amiral gemisi malı haline geldiğinden beri, Ahsoka, The Acolyte ve Obi-Wan Kenobi'nin yanı sıra Wonder Women'dan bir uzun metrajlı film de dahil olmak üzere çok sayıda şov duyuruldu.

Vanity Fair aracılığıyla yeni bir kapak hikayesinde , Star Wars'un film ve TV projelerinin geleceği , şu anda yapım aşamasında olan ve önümüzdeki yıllarda yayınlanacak olan şovlarla ilgili yeni ayrıntılar da dahil olmak üzere güncellendi. Buna ek olarak, Lucasfilm'in franchise için uzun metrajlı film üçlemelerinden uzaklaştığı ve Solo: A Star Wars Story'de olduğu gibi eski karakterleri yeniden şekillendirme konusunda derslerini aldığı ortaya çıktı . Ayrıca Taika Waititi'nin isimsiz çabası ve hayranların Patty Jenkins'in Rogue Squadron'u ne zaman bekleyebileceği de dahil olmak üzere uzun metrajlı film listesi planları da güncellendi.

Star Wars TV Şovu Yayın Planları

star-wars-future-slate.webp

Disney'in Star Wars TV şovları planına göre , program 2023 ve sonrası için geçerli olacak. Obi-Wan Kenobi Mayıs 2022'de çıkış yapacak ve ardından 2022 yazının sonlarında beklenen Andor izleyecek. Merakla beklenen The Mandalorian 3. sezonunun kesin bir çıkış tarihi yok, ancak 2022'nin sonlarında veya 2023'ün başlarında bekleniyor. Ahsoka çekimlere yeni başladı ve 2023'e kadar piyasaya çıkması beklenmiyor, daha gizemli proje The Acolyte hala aktif olarak geliştiriliyor ve çok daha sonraya kadar beklenmiyor. Açıklanan bir diğer proje ise Spider-Man: No Way Home tarafından yaratılan bir gösteri.Şu sıralar Grammar Rodeo kod adı altında çalışmalarda bulunan ve "Amblin'in çağın gerisinde kalma macera filmleri" ne benzetilen Jon Watts.

Ahsoka Show 2023'Te Çıkacak

ahsoka-dawson-show.webp

Baş karakter olarak Rosario Dawson'ın oynadığı Ahsoka, şu anda Filoni'nin yazar/yönetmen olarak görev yaptığı mini dizide çekim yapıyor. Hikaye detayları gizli tutuluyor, ancak The Mandalorian 2. sezondaki görünümlerinden ipuçları, özellikle de henüz canlı aksiyon tedavisi görmemiş ünlü bir Star Wars kötü adamı olan Grand Admiral Thrawn'ın peşinde koşması muhtemelen keşfedilecek. Filoni, Ahsoka'nın "küçük tekil maceralar" olmanın aksine sürekli bir hikaye olduğunu söylüyor.hayranlarının onunla olan ilişkisini vurgulamak istediğini söyledi. Ayrıca, Klon Savaşları izleyen çocukların artık çok daha büyük olduğunu anlamaya başladığını ve "olması gerektiği gibi, birlikte büyüdükleri her şey için çok heyecanlı olduklarını" da belirtti.

Andor Hikayesi Detayları Açıklandı

andor-star-wars.webp

Andor, Diego Luna'yı Rogue One: A Star Wars Story'de tanıtılan asi casus karakteri Cassian Andor'u canlandırıyor ve 2022'de piyasaya sürülmek üzere ayarlandı. Andor'un Rogue One'ın sonunda öldüğüve Luna, karakterin çok daha derinlerine ineceğini ve bazı metaforik yönler alacağını söylüyor ve “Bu bir göçmenin yolculuğu. Bu hikayenin arkasında, çok derinden ve çok güçlü bir şekilde hareket etme duygusu var. Bu sizi bir insan olarak şekillendirir. Sizi birçok yönden ve ne yapmaya istekli olduğunuzu tanımlar.” Rogue One'ın yazarlarından biri olan Showrunner Tony Gilroy, dizinin Andor'a odaklanacağını söylüyor. Rogue One'ın sonundaki nihai fedakarlığını daha da vurgulayacak olan "gerçekten devrim karşıtı, alaycı ve kayıp ve bir tür karışıklık" . Hikaye, İmparatorluk'un erişimini genişletmesiyle radikalleşirken, Andor'un yeni, evlat edinilmiş evinin odak noktası haline geldiğini görmeden önce Andor'un ana dünyasının yok edilmesiyle başlayacak ve bu da Andor'u onları engelleme yoluna sokacaktır. Genevieve O'Reilly'nin canlandırdığı isyancı lider Mon Mothma, hikayesi Andor'unkine paralel olarak gösterinin büyük bir odak noktası olacak.

Örümcek Adam Yönetmeni ROTJ Sonrası Bir Star Wars Şovu Hazırlıyor

tom-holland-and-jon-watts.webp

Spider-Man: No Way Home yönetmeni Jon Watts'ın, şu anda The Simpsons'ın bir bölümüne atıfta bulunan Grammar Rodeo kod adı altında faaliyet gösteren bir Star Wars şovu geliştirdiği açıklandı . Gösterinin "İmparatorluğun çöküşünü takip eden Jedi rekonstrüksiyonunun Dönüşü sonrası" olduğu söyleniyor, ancak bunun ötesinde başka hiçbir arsa detayı açıklanmadı. Watts ve yazar Chris Ford, diziyi "klasik Amblin'in gelişinin galaktik bir versiyonuna" benzeyen kilit roller için "11 ila 12 yaşlarında dört çocuğu" kadrosuna almak isteyen dizinin yaratıcıları ve yazarları. 80'lerin yaş macera filmleri."

Obi-Wan Ve Vader'ın Rövanşı "Aşk Hikayelerinin" Bir Parçası

darth-vader-versus-obi-wan-in-revenge-of-the-sith.webp

Obi-Wan Kenobi ve Darth Vader'ın başrollerini Ewan McGregor ve Hayden Christensen'ın oynadığı yeni dizide, her ikisinin de prequel rollerine geri dönen söylentilerinin , yönetmen ve şovmen Deborah Chow tarafından "aşk hikayelerinin" bir parçası olduğu söyleniyor . Chow , "Benim için, ilk üçleme boyunca, orijinal üçleme boyunca, bu ikisiyle her şeyi kapsayan bir aşk hikayesi dinamiği var . Ayrılan kişiyi dahil etmemenin oldukça zor olduğunu hissettim" diyor. Kenobi dizide çok ıstırap içinde.” Chow, iki karakter arasındaki ayrım ne olursa olsun, kardeşleri ve Jedi arkadaşları olarak birbirlerine olan aşkları ve tarihlerinin Obi-Wan'da hala mevcut olacağını hissettiğini açıklamaya devam etti ve şunları söyledi:"[Anakin]'i umursayacağını hiç sanmıyorum. Bu ilişkinin özelliği, birbirlerini sevmeleri.”

Yardımcı The Phantom Menace & Prequel-Era Jedi'ı Kuruyor

the-acolyte.webp

Russian Doll 's Leslye Headland , Skywalkerlar döneminden bir asır önce geçen ve 2023'ün sonlarına veya daha sonrasına kadar çıkması beklenmeyen yeni ve gizemli bir gösteri olan The Acolyte için yazar ve showrunner olarak hizmet veriyor. Headland, dizinin özellikle Yıldız Savaşları: Bölüm I - The Phantom Menace'de o döneme kadar gideceğini söylüyor. "The Phantom Menace'i izlerken sorum her zaman 'Peki, işler bu noktaya nasıl geldi?' Bir Sith lordunun Senato'ya sızabileceği ve hiçbir Jedi'ın bunu anlayamadığı bir noktaya nasıl geldik?" Headland sorguladı. "Mesela, ne ters gitti? Bizi bu ana getiren senaryolar neler?"Şovun Amandla Stenberg'i oynayacağı söyleniyor ve şu anda, yeni yaratılan Yüksek Cumhuriyet dönemine yaslanarak, çoğunlukla tamamlanmış yazı ile döküm aşamasında . The Acolyte Headland tarafından "galaksinin hala zarif ve ışıltılı olduğu, müreffeh ve görünüşte barışçıl bir çağda geçen gizemli bir gerilim filmi" olarak tanımlanıyor. Bu çağın Jedi'larının, çatışmalara girmemeleri nedeniyle daha parlak ve prestijli "altın ve beyaz" üniformalarla daha Rönesans benzeri olacağını söylüyor.

Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Harrison Ford'un Han Solo'sunu daha genç bir oyuncuyla (Alden Ehrenreich) yeniden şekillendirdi ve sonuçta gişede başarısız olan ve orijinal yönetmenler Chris Miller ve orijinal yönetmenlerin kovulmasından bahsetmiyorum bile tartışmalı oyuncu seçimi nedeniyle ağır bir şekilde eleştirilen bir başlangıç ​​hikayesi için (Alden Ehrenreich) Phil Lord, yerini filmin yüzde 70'ini yeniden çeken Ron Howard aldı. Solo, en düşük hasılat yapan canlı aksiyon Star Wars özelliği olarak duruyor ve Kennedy, eski aktörleri yeniden şekillendirme konusunda derslerini aldıklarını söyleyerek, “Yol boyunca bir şeyler öğrenirken anlar olmalı. Şimdi bunu yapamayacağımız o kadar açık görünüyor ki.” Bu, Luke Skywalker'ı oynamaya devam eden Mark Hamill'in kullanımında kanıtlanmıştır.Mandaloryalı , başka bir aktörün vücuduna ve görünümünü zaman çizelgesine uyacak şekilde eskitmek için deepfake teknolojisinin kullanılmasına rağmen.

Rian Johnson'ın Star Wars Üçlemesi Backburner'da

rian-johnson-on-the-set-of-star-wars-the-last-jedi-1.webp

Yönetmen Rian Johnson , finansal bir başarı elde eden ancak hayranları ve eleştirmenleri ikiye bölen 2017'nin Yıldız Savaşları: Son Jedi'yi yönetti ve yönetmen JJ Abrams'ın Star Wars : Güç Uyanıyor ile attığı temelden yola çıkarak onu tersine çevirdi. The Last Jedi piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra , Johnson'ın çalışmalarında yeni bir üçleme olduğu açıklandı, ancak özellikle Johnson Netflix'teki Knives Out serisine geçtiğinden, gelişimiyle ilgili haberler neredeyse tamamen kurudu. Kennedy'ye göre, Johnson'ın diğer taahhütleri nedeniyle üçleme "geri yandı" . "Rian, Knives Out ve Netflix'te birden fazla film için yaptığı anlaşmayla inanılmaz meşguldü,"dedi Kennedy.

Star Wars Filmleri Üçlemelerden Uzaklaşıyor

star-wars-original-trilogy.webp

George Lucas, Star Wars'u serileştirilmiş formatında başlattı ve "üçleme" yönünü tekrar eden bir Hollywood trendi haline getirdi. Orijinal üçleme A New Hope, The Empire Strikes Back ve Return of the Jedi'dan oluşuyordu ve Prequel üçlemesi Star Wars: Episode I - The Phantom Menace, Star Wars : Episode II - Attack of the Clones, Star Wars: Bölüm III - Sith'in İntikamı . Disney, Lucasfilm'i satın aldıktan sonra, Star Wars: The Force Awakens, Star Wars: The Last Jedi ve Star Wars: The Rise of Skywalker olmak üzere yeni bir Star Wars üçlemesinin yapılacağı duyurusu yapıldı .. Yeni üçleme mali açıdan başarılı olsa da, film yapımcılarıyla filmler arasında tutarlı bir hikaye anlatımı olmaması, Kennedy ve Lucasfilm'i ileriye dönük üçlemelerden kaçınmaları konusunda bilgilendirmiş gibi görünen bir eleştiri dalgasına neden oldu. Kennedy , “Artık üçleme kelimesini kullanmakta tereddüt ediyorum çünkü Star Wars daha çok kalıcı hikaye anlatımı ile ilgili” dedi.

Mary Elizabeth Winstead Resmen Star Wars'a Katılıyor

Obi-Wan Kenobi'nin McGregor'u yeni dizi ile Star Wars'a dönmenin heyecanını açıkça paylaştı vebu yıl evlendiği Mary Elizabeth Winstead'in de Star Wars ailesine katılacağını doğruladı. Winstead'in Ocak ayında Ahsoka'yakatılacağı söylentileri vardı ve şimdi McGregor, "Eşim Mary, o Star Wars serisini Rosario ile yapıyor ve o başlamak üzere" diyerek bunu doğruladı. çünkü henüz kamuoyuna açıklanmadı.

Taika Waititi'nin Star Wars Filmi Yayınlanacak Sırada Olabilir

Thor: Love and Thunder'dan Taika Waititi'nin 2020'de yeni bir Star Wars filmi yöneteceği ve projede 1917 senaristi Krysty Wilson-Cairns ile birlikte çalıştığı duyuruldu. Geçen Kasım itibariyle, Wilson-Cairns senaryonun güzel bir şekilde ilerlediğini ve her şeyi doğru bir şekilde yaparak franchise mirasını onurlandırma konusunda hayranlara bağlı olduğunu söyledi. Patty Jenkin'in Rogue Squadron'ı Waititi'nin projesinden önce duyurulsa da, Waititi'ninki muhtemelen önce gelecek, Rogue Squadron daha uzakta olacak gibi görünüyor. Ayrıca Kennedy, Marvel Studios başkanı Kevin Feige'in bir Star Wars'a neler getireceğini görmeyi çok istediğini söyledi.film, ancak şu anda mega yapımcının eserlerinde özel bir şey yok.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.