Sony Boss, Venom 2'nin Top Gun 2 Gişesi İçin İnanılmaz Tahminde Bulundu

Sony Boss, Venom 2'nin Top Gun 2 Gişesi İçin İnanılmaz Tahminde Bulundu

Sony yöneticileri, 2021'deki Venom: Let There Be Carnage ve diğer filmlerin yayınlanmasına ilişkin kararlarının Top Gun: Maverick'in başarısında payı olduğunu söylüyor.

Sony yöneticileri, Venom: Let There Be Carnage ve stüdyo tarafından yayınlanan diğer filmlerin Top Gun: Maverick'in gişe başarısı için bir miktar övgüyü hak ettiğini düşünüyor. İlk olarak Mayıs 2020'de piyasaya sürülmesi planlanan Top Gun: Maverick , COVID-19 salgını nedeniyle birçok kez ertelendi. Sonunda 27 Mayıs'ta sinemalarda açıldı ve o zamandan beri kaçak bir hit oldu. 2022'nin en yüksek hasılat yapan filmi, Tom Cruise'un kariyerinin en çok hasılat yapan filmi oldu ve Titanic'in orijinal gişe toplamını geçerek Paramount Pictures'ın tüm zamanların en başarılı filmi oldu. Top Gun 2 , bugüne kadar dünya çapında 1,22 milyar dolar kazandı.

Bu inanılmaz bir gişe hikayesi, özellikle de sadece bir yıl önce sinema filmlerinin pandemi öncesi yüksek seviyelere dönüp dönemeyeceği sorusu olduğu için. 2021, sinemalara geri dönen filmler için bir test alanı ve tiyatro deneyimini canlı tutma girişimiydi. 2021'in sürpriz kazananlarından biri Sony Pictures oldu, çünkü yılın son üç ayında Ekim'de Venom: Let There Be Carnage , Kasım'da Ghostbusters: Afterlife ve Spider-Man: No Way Home ile yılın son üç ayında galibiyet serisi yakaladılar . Aralık. Spider-Man: No Way Home , hemen arkasında Top Gun: Maverick ile birlikte Mart 2020'de sinemaların kapanmasından bu yana en yüksek hasılat yapan film oldu.

maverick-top-gun-2.webp

Yine de Sony'nin Spider-Man: No Way Home'un inanılmaz gişe rekoru kıran tüm övgü ve dikkatine rağmen , stüdyo yöneticileri Paramount's Top Gun: Maverick'in rekor kıran çalışması için daha fazla övgüyü hak ettiklerini düşünüyorlar . Sony'nin Motion Picture Group başkanları Sanford Panitch ve Josh Greenstein, Vulture ile konuşurken , çoğu stüdyo filmlerini 2022 yazına ertelerken 2021'de film yayınlama şansını nasıl yakaladıklarını vurguluyor. Aşağıdaki alıntıları okuyun:

Josh Greenstein: Geçen Ekim ayında film yayınlamaya başladığımızda, gerçekten başka büyük film yoktu. Herkes büyük filmlerini bu yıla, bu yaza itmişti. Venom'u sinemalara koyarak büyük bir kumar oynadık. Sonra Ghostbusters ile ikiye katlandık. O zaman en büyük bahsimiz, diğer tüm destek direği kaçtığında, en büyük, en önemli IP parçamız olan Spider-Man ile üçe katlandık.

Sanford Panitch: Şu anda Top Gun hakkında çok fazla basın var. Sanki, Film işi geri döndü! Garip bir şekilde, Top Gun'ın atışımızı yapmamızdan faydalandığını söyleyebilirim. Venom, Top Gun'ın yaptığı işi yapmasına izin veren hikayenin başlangıcıdır. Bu işler bir gecede olmaz. Bu bir tohumlama.

Sony Pictures kesinlikle 2021 gişesinin kralıydı. Venom: Let There Be Carnage, COVID -19'un kapanmasının ardından en büyük açılış hafta sonu olmak için 90.1 milyon dolarla vizyona girdi ve sadece iki ay sonra kendi filmleri Spider-Man: No Way Home tarafından geçildi. Disney'in Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings , Universal'in F9'u ve Warner Bros. Dune gibi izleyicilerin 2021'de vizyona girmeye istekli olduğunu gösteren birçok başka film vardı . Ancak Sony, Babalık ve Otel Transilvanya: Transformania gibi filmler satarkendiğer yayıncılar için (kendilerinde bir tane olmadığı için), Sony en büyük mülklerini sinemalarda elde etmeye çok odaklanmıştı.

Bununla birlikte, Top Gun: Maverick'in şu anda yaptığı şey için Sony'nin takdiri hak ettiğini söylemek biraz zor olabilir. Cruise liderliğindeki film, çok farklı bir pazarda faaliyet gösteriyor ve eski bir devam filmi olarak statüsü, her yaştan izleyicinin çekilmesine yardımcı oldu. Sony, endüstrinin buna şiddetle ihtiyaç duyduğu bir zamanda gişede sıçrama yapmasına kesinlikle yardımcı oldu, ancak Top Gun: Maverick , kendi esasına göre inanılmaz işler yapıyor. Bu şeylerin ikisi de doğru olabilir. Top Gun: Maverick hak ettiği tüm manşetleri alırken, Spider-Man: No Way Home ve Venom: Let There Be Carnage gibi filmler , teatral deneyimin ölümünün büyük ölçüde abartıldığını hatırlattığı için kesinlikle sevgiyle izlenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.