Shikimori Sadece Bir Tatlı Değil – İlk İzlenimler

Shikimori Sadece Bir Tatlı Değil – İlk İzlenimler

Shikimori's Not Just a Cutie, her şeyi yapan bir kahramana sahiptir. Ama yeni hayat dilimi anime, öncekiler kadar başarılı olabilir mi?

shikimori-micchon-closeup-1.webpBu Bahar mevsiminde, sevgili geri dönenler arasında birkaç yeni hayat başlığı var . Hayranlar en sevdikleri sözde "waifu" üzerine yemin ederler, ancak Shikimori's Not Just a Cutie , Shikimori Micchon'un o kadar havalı olduğunu ve izleyicilerin kesinlikle ona aşık olacağını öne sürüyor, bu nedenle ilk bölüm başlamak için en iyi yer.

Shikimori's Not Just a Cutie , baş karakteri Shikimori Micchon ve onun mütevazı, ortalama Joe erkek arkadaşı Izumi Yuu hakkında romantik bir komedi. Shikimori güya mükemmel bir kız arkadaştır ve genellikle tatlı ve sevimli bir tavrı vardır. Bununla birlikte, daha keskin bir Shikimori'nin ortaya çıktığı belirli anlar vardır ve Shikimori, Izumi'nin kendisinin inanılmaz derecede havalı olarak tanımladığı kişi haline gelir.

Biraz abartı mı?

shikimori-micchon.webp

Son yıllarda, hayattan bir kesit animesi manik peri rüyası kız kinayesiyle gerçekten yükselişe geçti, pek çok hayranın The Melancholy of Haruhi Suzumiya'da örneklendiğini hatırlayacağı bir şey, ancak daha yakın zamanda My Dress-Up Darling'de görüldü! . Mecaz büyüdü ve değişti ve son yıllarda, ortalama bir Joe kahramanı ve kendi ortamlarında Madonna olarak görülen bir karakter içeren bu tür animelerin şansı önemli ölçüde arttı.

Bu durumda, söz konusu kız son derece güzel, girişken, sevimli ve bazen de o kadar havalı ki erkek arkadaşı Izumi o anların tadını çıkarmadan edemiyor. Bununla birlikte, dizi, izleyiciyi Shikimori'nin havalı anlarının ezici bir çoğunlukla öyle olduğuna ikna etmek için çok uğraşıyor ve bu anlar çok yapmacık ve fazlasıyla dramatize edilmiş ve oldukça bayat gibi görünebilir. Ancak bu, Shikimori'nin hiç havalı bir şey yapmadığı veya sevimli bir karakter olmadığı anlamına gelmiyor - tam tersine, Shikimori'nin daha ilginç yönleri, savunmasızlık anlarında ortaya çıkıyor.

Kötü Bir Başlangıç ​​Değil

bowling-shikimori.webp

Baş karakter, Shikimori sevimli ama onu asıl ilginç kılan şey, Izumi'ye olan sevgisi ve onun kişiliğinin, sık sık bastırmaya ya da bakışlarından uzakta deneyimlemeye çalıştığı nazik yönü. Her zamanki benliği ile soğukkanlılığı ortaya çıkardığı anlar arasındaki karşıtlık kesinlikle ilginç bir boşluk, ancak Shikimori'nin soğukkanlılığı, en azından ilk bölümün çoğu için, sıradanlığın çok uzağında kalıyor.

İLİŞKİLİ:Crunchyroll'daki En İyi Anime (Nisan 2022)

O anlarda kullanılan parlak kamera açıları, aynı zamanda onun havalı görünmesini sağlayan yüksek bir yetenek ve drama seviyesi de yaratıyor, ancak bunlar, Izumi'yi korkunç bir şekilde son değil dramatik bir şekilde kurtarması gibi, en iyi ihtimalle kozmetik. "Kamyon-kun". Her ne kadar olursa olsun, bölümün son aşamaları dizinin geri kalanı için daha güçlü bir durum oluşturuyor ve bunu yazmak için çok erken - yine de öncülüne dönüşebilir ve bu sezon çarpıcı bir romantizm başlığı haline gelebilir .

Tamam, BU, Harikaydı

shikimoris-not-just-a-cutie-victory-sign.webp

Shikimori'nin bowling masterclass'ı, Shikimori'nin özellikle erkek arkadaşının acıklı performansından sonra bowling oynamak zorunda kalma ihtimaliyle gözle görülür şekilde sarsılmasından sonra geldi, ancak onun tezahüratı onu güçlendiren şarkı. Aslında, Shikimori's Not Just a Cutie'nin ilk bölümünün en iyi unsurlarından biri, Shikimori'nin , Izumi dahil olduğunda kendini taşımanın beceriksiz ve ilişkilendirilebilir yoludur. Kızardığını ve güvensizlik yaşadığını görüyoruz, ancak Izumi'ye olan hisleri güçlü ve ondan farklı bir şey çekiyorlar. Bölümdeki en havalı anları, Izumi ile arkadaşlarıyla katıldığı bowling gezisindeki mükemmel puanı ve yukarıdan düşen büyük bir işaretin aksi takdirde ölümcül gidişatını değiştiren uçan tekmesidir.

Sonuç olarak, Shikimori's Not Just a Cutie bu Bahar sezonunda eğlenceli bir saat olacak gibi görünüyor. Ancak animenin , Komi Shouko, Kitagawa Marin ve diğerleri gibi sıradan erkeklerle kaynaşmış, inanılmaz derecede şaşırtıcı kahraman karakterlerin panteonunda, yaşam dilimi türünün yerleşik tanrıçalarından bir başkasını yaratıp yaratamayacağı henüz belli değil. .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.