ProCam Uygulaması ile Fotoğrafçı Gibi iPhone Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

ProCam Uygulaması ile Fotoğrafçı Gibi iPhone Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

iPhone fotoğrafçısı Koichi Miyase, bazı profesyonel düzeyde ipuçları ve fotoğraflarınızı bir sonraki düzeye taşıyabilecek tercih edilen uygulamaların bir listesini paylaştı.

iPhone'un kameraları, profesyonel fotoğrafçıların bile akıllı telefonu kullanarak biraz zaman geçirmesine yetecek kadar iyi ve Apple son zamanlarda ProCam uygulamasını popüler ve çok yönlü bir araç olarak vurguladı. Apple, uygulama önerileriyle birlikte herkesin kullanabileceği bazı ipuçları almak için tanınmış iPhone fotoğrafçısı Koichi Miyase ile röportaj yaptı.

Resimler, gün doğumu ve gün batımında daha sıcak tonlardan, gün ortasındaki güneş ışığının kalitesindeki değişikliklerden dolayı daha soğuk ama daha yüksek kontrastlı bir görünüme geçer. Bu değişiklikler, bir filtre veya özel efektle yeniden yaratılması zor olan karmaşık ve incelikli yollarla tüm bir manzarada gerçekleşir. Akıllı bir cihaz olan iPhone, kullanıcının değişen ışık koşullarını tanımlamasına ve bunlara uyum sağlamasına yardımcı olabilir . Bu değişiklikler, biraz yaratıcılık ile belirli bir yere ve zamana özgü benzersiz fırsatlar sunar.

Apple, geçtiğimiz günlerde App Store'da fotoğrafçı Koichi Miyase'nin çalışmasına yer vermiş ve bu kadar çarpıcı fotoğrafları çekmek için hangi iPhone uygulamalarının kullanıldığını sormuştu. 'ProCam 8 Manuel Kamera + RAW', AR katmanıyla güneşin ve ayın nerede olacağını gösteren bir uygulama olan 'Sun Surveyor' ile listenin başında yer aldı. Miyase, ProCam 8'in iPhone'un ne zaman eğildiğini veya düz olduğunu gösteren bir ekran kılavuzunun yanı sıra altın oran için bir ızgara yerleşimi seçeneğine sahip olduğunu belirtiyor. Bu desen doğada tekrarlanır ve birçok fotoğrafçı tarafından tercih edilir. kameranın önizlemesinde bir konuyu çerçevelerken. ProCam 8'in manuel özellikleri, odak ve pozlamanın manuel olarak ayarlanmasına izin verirken, kamera ayarlarının diğer yönlerinin anlaşılması uygulamaya bırakılır. Miyase'nin ipuçlarından bazıları, resme hayat vermek için manzaralara insan siluetleri eklemeyi içeriyor. Bu, izleyiciyi kişinin ne düşündüğünü ve yaptığını hayal etmeye davet eder, belki de görüntüyü sahnede kimsenin olmadığı bir manzaradan daha çekici hale getirir.

IPhone Fotoğrafları Ve Altın Saat

apple-iphone-13-pro-over-apple-park-sunset-with-color-tint-applied.webp

'Altın Saat' veya 'Sihirli Saat', güneşin gökyüzünde alçaldığı, daha dramatik gölgeler ve sıra dışı renkler yarattığı gün içindeki saatlere atıfta bulunan bir fotoğrafçılık terimidir. Bunun nedeni, güneş ufka yaklaştıkça dikey nesnelerin gölgelerinin uzamasıdır. Renk kayması, sabah ilk doğduğunda ve akşam batarken Dünya atmosferinin büyük bölümünden geçen güneş ışığından kaynaklanmaktadır. Bu değişiklikler herhangi bir fotoğrafın daha ilginç ve benzersiz görünmesini sağlarken , fırsat kısadır ve iPhone'un Sun Surveyor uygulamasının devreye girdiği yer burasıdır.

Sun Surveyor, gün boyunca güneşin rotasını çizerek bir iPhone'un herhangi bir zamanda güneşin nerede olacağını önceden bilmesini sağlar. Kendini işine adamış bir fotoğrafçı için , sabahın erken saatlerinde güneş doğmadan çekim yapmak mümkündür . Konumu önceden iyi bir şekilde keşfedebilir ve mükemmel bir siluet için bir modeli doğru noktaya yönlendirebilirler, bu nedenle sadece birkaç ProCam ayarı, çerçeveleme ve çekim yapma meselesidir. Herkes , doğru uygulamalara ve bunları kullanma konusunda biraz deneyime sahip bir iPhone ile harika fotoğraflar çekebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.