Nightwing'in Yeni Kostümü, Mükemmel 'Güç' ile Adını Yeniden Tanımlıyor

Nightwing'in Yeni Kostümü, Mükemmel 'Güç' ile Adını Yeniden Tanımlıyor

Nightwing'in yeni kostümü, nasıl tasvir edildiğine dair yeni bir potansiyel ortaya çıkarırken, Dick'in yeni 'güçleri' onu birinci sınıf bir kahraman olarak geliştirmeye devam ediyor.

Dick Grayson'ın yeni Nightwing kostümü, Blüdhaven'ın koruyucusu olarak çalışma şeklini değiştiriyor ve ona dezavantajlıları yükseltme girişimlerini artıran yeni 'güçler' veriyor. Şimdi, Jamal Campbell'den muhteşem bir sanat eseri, kostümün 'Nightwing' adını nasıl ustaca yeniden tanımladığını gösteriyor.

Nightwing'in yeni kostümü, basit kanunsuz kıyafetine şaşırtıcı miktarda koruma sığdırabilen iki dahi mühendis ve bilim adamı olan Bay Müthiş ve Flash tarafından yaratıldı . Nightwing'in kostümü artık kurşun geçirmezdir (gerekçe dahilinde) ve şehirde süzülmek için kanat giysisi olarak kullanılabilir. Dick'in kafası için koruması olmayabilir (Bu, Nightwing'in kısa süre önce Rus suikastçı KGBeast tarafından vurulduktan sonra Flash'ın yapacağına inanmak zor ), kıyafet büyük bir yükseltmedir - sivil kimliği, diğerlerinin hedefi haline geldiğinden ihtiyaç duyduğu bir yükseltmedir. Blüdhaven'ın yolsuzluğunun devam etmesini istiyor.

Yakın zamanda League of Comic Geeks tarafından paylaşılan Jamal Campbell'in destansı sanatında Nightwing, yeni koltuk altı 'kanatları' ile uçuyor. Bu görüntüyle ilgili ilginç olan şey, Nightwing'i geçmişine ve özellikle Batman'a kıyasla nasıl karakterize ettiğidir. Kuşlarla çevrili ve uçuşa atlayan, Batman'in genellikle yarasalarla çevrili olarak tasvir edildiği şekilde, burada da kesin bir kuş teması var. Bu önemlidir çünkü DC kanonunda Dick'in süper kahraman adı kuşlara yapılan herhangi bir referanstan değil, hikayesi Superman tarafından Nightwing'e anlatılan bir Kriptonlu kahramandan alınmıştır.Dick, Batman'den acımasızca ayrıldıktan kısa bir süre sonra. Adını Superman'den alması Nightwing'in kişisel kanonunun her zaman alışılmadık bir parçası olmuştur, ancak burada oynanan görüntüler, DC'nin tematik olarak bunu geride bıraktığını ve Dick'i hem havanın hem de ışığın bir kahramanı olarak yeniden canlandırdığını gösteriyor. Sanat, Tom Taylor ve Bruno Redondo'nun Nightwing #97'sinin seçkin kopyalarında görünecek .

Bu değişim, DC'nin kahraman için yeni çağına devam etmesiyle ortaya çıkıyor - bir tanesinde ona Gotham'ın Yarasa Ailesinin bir uzantısı gibi daha az ve daha çok kendi başına bir A listesindeki kahraman gibi davranılıyor ( Taylor'ın belirttiği bir şey onun niyeti . Dick yazıyor.) Batman'in karanlığın bir savaşçısı olmasına rağmen, Nightwing'in iyimserliğinin ve empatisinin onu bir ışık kahramanı yaptığı fikrine vurgu yapılmıştır. Kuş görüntüleri, onu şehrin sokaklarında ve terkedilmiş binalarda başka bir kanunsuz avdan ziyade, şehrin üzerinde süzülen asil bir koruyucu olarak tasvir ederek, bunu iletmenin harika bir yoludur. Eski bir akrobat için, Dick'in bir kahraman olarak uçmayı başarması fikri, Nightwing kişiliğini en iyi benliği olarak gösteriyor.

Nightwing, hayranlar ve diğer kahramanlar tarafından sevilir ve geçmişte kendi unvanlarının çoğuna sahipti. Bununla birlikte, alkışlanan yeni dönemi, onu kendi misyonu ve statüsü ile yalnız bir kahraman olarak tasvir etmek için şimdiye kadarki en iyi işi yapıyor. Bunun sürmesi için Nightwing'in Batman, Superman ve Wonder Woman gibi kahramanların on yıllar boyunca biriktirdiği şekilde kendi estetiğine ve görüntülerine ihtiyacı var ve Jamal Campbell'ın kapağı Nightwing'in gelişmesi için tam olarak neye ihtiyaç duyduğunun harika bir örneği. DC'nin Superman'in Nightwing'i adlandırmadaki rolünden vazgeçmesi pek olası olmasa da , kuş temasını kuş görüntüleri ve yeni kostümü "uçuş gücü" ile kucaklamak, Dick Grayson'ı sadece Dünyanın en büyük kahramanlarından biri olarak yetiştirmek için harika bir yoldur. Batman'in yetişkin yardımcısı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.