Netflix kullanıcılar için şifre paylaşımını kaldırıyor!

Netflix kullanıcılar için şifre paylaşımını kaldırıyor!

Netflix, şifre paylaşımını sona erdirmenin ve izleyicileri fazladan ödemeye zorlamanın yollarını test etmeye Güney Amerika Ülkelerinde başladı. Netflix sadece daha pahalı olmakla kalmıyor, aynı zamanda cimrileşiyor da..

En son fiyat artışını açıkladıktan sadece birkaç hafta sonra Netflix , aynı evde yaşamayan kişilerden ayrıcalık için ekstra bir ücret ödemelerini isteyerek yaygın olarak kullanılan parola paylaşımı uygulamasını yıktığını duyurdu.

Ürün inovasyonu direktörü Chengyi Long, bir blog yazısında, “Bu [ev planları] oldukça popüler olsa da, Netflix'in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda bazı kafa karışıklıkları da yarattı. Sonuç olarak, hesaplar haneler arasında paylaşılıyor ve bu da üyelerimiz için harika yeni TV ve filmlere yatırım yapma yeteneğimizi etkiliyor.”

Bir test döneminde Netflix, yaklaşımını üç ülkede deneyecek: Şili, Kosta Rika ve Peru. Burada, görüntüleme profillerini yeni hesaplara (kendi birincil hesabınız veya başka birinin hesabına) aktarma olanağına ek olarak, aboneler indirimli fiyatla paketlerine fazladan bir görüntüleyici eklemeleri için uyarı alacaklar: Şili'de 2.380 CLP, ABD'de 2.99 USD Kosta Rika ve Peru'da 7.9 PEN.

2022/02/15/makrokedi-netflix-bioscock.jpg

Bu, Netflix'in parola paylaşımına yönelik bir kısıtlamayı ilk denemesi değil. Geçen yıl şirket, yetkisiz kullanıcıların başkalarının hesaplarına girmesini önlemek için bir hesap doğrulama aracı denedi.

Ancak "fazladan üye ekle" ve "profil aktar" özelliklerinin eklenmesi, Netflix'in şirketin abone sayıları sabit kalmaya devam ederken büyümeye nasıl devam edebileceği konusunda stratejik olarak düşündüğünü gösteriyor . Netflix tahtı akış kralı olarak tutmayı planlıyorsa, daha pahalı orijinalleri finanse etmeye devam etmesi gerekiyor. O para bir yerden gelmeli; Uzun, bugün Netflix'in duyurusunda etkili bir şekilde söyledi.

Ne yazık ki, büyük şifre baskısının geleceğini biliyorduk. Yapabiliyorken, ebeveynlerinizin veya eski kişilerin paylaşılan kimlik bilgilerinin keyfini çıkarın.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.