Netflix Dizisi Kulüp Gerçek Hayatta Kim Kimdir? Netflix Dizisi Kulüp 2 sezon izleme rehberi!

Netflix Dizisi Kulüp Gerçek Hayatta Kim Kimdir? Netflix Dizisi Kulüp 2 sezon izleme rehberi!

Netflix Kulüp 2. sezon için spoiler... En yetkili ağızdan Kulüp 2. Sezonu izlemeden önce kim kimdir öğrenebilirsiniz. Sacit Aslan’dan Kulüp dizisi ile ilgili net belgiler…

Netflix’in Türk yapımı dizisi Kulüp 2. Sezon ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Kulüp 2. Sezon 6 Aralık Perşembe günü Netflix’te yayınlanacak. Kulüp 1. Sezon izleyicilerden çok iyi tepkiler alınca dizideki karakterler de araştırılmaya başlandı. En yetkili ağızdan Kulüp 2. Sezonu izlemeden önce kim kimdir öğrenebilirsiniz. Sacit Aslan’dan Kulüp dizisi ile ilgili net belgiler…

Kulüp dizisinin geçtiği yer Maksim değil!

Kulüp dizisinin geçtiği yer Maksim gazinosu değil. Selim karakteri de Zeki Müren değilmiş. Dizi Maksim’deki 3 karakterden etkilenilerek yazılmış ama tabii drama gereği çok değişiklik olmuş. En büyük değişiklik Maksim ya da o zaman ki böyle bir gazinoda çamaşırhane olmadığı için Matilda Maksim’de kulis arkasında çalışan biri. Zeki Müren gibi o dönemki diğer sanatçıların da kulisinde görevli. Matilda’nın kızı da dizide ismi değişmiş Aysel, Matilda yaşlandıktan sonra Maksim’de annesinin görevini üstlenmiş.

Sacit Aslan, Aysel’in asıl isminin Raşel olduğunu uzun yıllar çalışmasına rağmen bilmediğini söylüyor. Hatta Aysel’in Yahudi kökenli olduğunu bile bilmiyormuş. İlginç değil mi? Kulüp dizisinin çıkış propagandası ezilen, sömürülen Yahudilere dikkat çekmek, ama anlatılanlara göre kimse onların Yahudi olduğunu bile bilmiyormuş, ya da insanlar ilgilenmiyormuş… Sacit Aslan’ın anlatımlarına bakılırsa o dönemde ayrıştırma hiç yokmuş.

kulup-2-sezon.jpg

Fıstık İsmet de aynı şekilde Maksim’de çalışmış biri. Asıl ismi Fındık İsmet imiş. Taksim Gazinosunda şoförlük de yapmış. Ufak tefek biri olduğu için de fındık lakabı verirmiş.

Gayri Müslimleri çalıştırmayın baskısı yapıldı mı?

Kulüp dizisinde Kulüp’ün sahibine Gayrimüslimleri çalıştırma baskısının da tamamen hayal ürünü olduğunu Sacit Aslan’dan öğreniyoruz. O dönemde Maksim gazinosunda böyle bir şey yaşamadıklarını söyleyen Aslan bunun da tamamen dramatik yapı için yapıldığını ekliyor. Ya da münferiden bir olay olabileceğini belirtiyor.

Varlık vergisinden sonra birçok Gayrimüslim topraklarına dönseler de dizinin geçtiği dönemde böyle bir baskının olmadığını da biliyoruz.

Netflix Kulüp Dizisi 2. sezon tanıtımı

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.