Netflix dizisi Bridgerton 2 sezon 1 bölüm izle! Bridgerton 2.sezon Türkçe Dublaj izle

Netflix dizisi Bridgerton 2 sezon 1 bölüm izle! Bridgerton 2.sezon Türkçe Dublaj izle

"Dizi, bu son yinelemede Lady Whistledown'a biraz daha az layık olsa bile, köpüklü ve izlenebilir olmaya devam ediyor."

Bir TV dizisi için, "19. yüzyılın başlarında Londra'nın katı sosyal geleneklerine çok feminist, çok buharlı bir bakış, hepsi Julie Andrews tarafından seslendirilen görünmeyen bir dedikodu köpeği tarafından anlatılan" yerine daha ilginç bir şey söyleyin. Bu Bridgerton , Shonda Rhimes'ın devasa Netflix anlaşması kapsamındaki ilk projesi, birinci sezonu 25 Aralık 2020'ye düştü ve temelde Gurur ve Önyargı ile Dedikoducu Kız'ın en iyi bölümlerini birleştirdi . Kısa sürede Netflix'in şimdiye kadarki en büyük hiti oldu ve ilk ayında 82 milyon hane şovu izledi . Bağlam için, bu Super Bowl'dan çok uzakta değil (yılda yaklaşık 100 milyon hane).

Bazı insanlar - kesinlikle ben değilim, ama kesinlikle daha az saplantılı eğilimleri ve daha çeşitli televizyon zevkleri olan birileri - sekiz buçuk saatlik özlem dolu bakışların, yasadışı ilişkilerin, imparatorluk belli elbiselerinin ve kraliçe ilanlarının fazlasıyla yeterli olacağını düşünebilir. dönem dramalarının herhangi bir sevgilisini tatmin edin. Bu insanlara şunu söylüyorum: Regency döneminden kalma dramatik bir ateşim var ve tek reçete daha fazla Bridgerton . Neyse ki hepimiz için, Shondaland başyapıtının ikinci sezonu Mart 2022'de çıktı, üçüncü ve dördüncü sezonlar zaten onaylandı ve Shondaland'daki dahiler tarafından planlandı - Queen Charlotte sınırlı prequel serisine ek olarak.

Bridgerton ikinci sezon için onay aldı mı?

Evet! 21 Ocak 2021'de Netflix, Bridgerton'ı ikinci sezon için yenilediğini duyurdu. Gösteri, henüz çekimlere başlamamış olsa da, 3. ve 4. sezonlar için de yenilendi. (Rhimes en az sekiz sezon planladığını söyleyerek Variety'ye şunları söyledi : "Sekiz Bridgerton kardeş var ve bana kalırsa sekiz Bridgerton sezonu var. Ve belki daha fazlası.")

Kasım ayında, şov, ikinci sezonun çekimlerini bitirdiğini, "Lady Whistledown" - diğer adıyla Nicola Coughlan'dan bir notla duyurdu. "Bridgerton'ın bu sezonunu sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum, tam bir keyifti. Hepinizin bunu göreceğiniz için çok gururluyum ve heyecanlıyım. 2022/1814'te görüşürüz. Saygılarımla, Leydi Whistledown," yazdı Coughlan'ı Twitter'da

2. sezon bölüm isimleri şu şekilde:

  • Sermaye R Rake
  • Yarışlara Kapalı
  • Bonnetinizde Bir Arı
  • Zafer
  • Düşünülemez Bir Kader
  • Seçim
  • uyum
  • Beni Seven Vikont

Bridgerton ikinci sezon ne zaman çıktı?

Bridgerton'ın ikinci sezonu 25 Mart 2022'de düştü . Hayranlar, birinci sezonun yayınlanmasından bir yıl sonra, 2021 Noel tarihini umarken Netflix, Eylül 2021'de ikinci sezonun 2022'ye kadar çıkmayacağını açıkladı. Noel'de Day 2021, Bridgerton 2. sezon oyuncuları resmi gala tarihini paylaşmak için bir araya geldi.

Bridgerton'ın ikinci sezonu ne hakkında?

Neyse ki Shondaland'deki beyinler ve evdeki izleyiciler için, Julia Quinn'in dizinin dayandığı aşk romanları dizisinden Bridgerton ailesi hakkında çıkarılacak çok daha fazla bilgi var. Kitap serisinin merkezinde, her biri Bridgerton çocuklarından birine odaklanan sekiz roman var - bu arada, A'dan H'ye alfabetik sırayla çok yararlı bir şekilde adlandırıldılar.

İlk sezon , Bridgerton'ın en büyük kızı Daphne'nin topluma girişini ve hem tutku hem de yüksek statü sunan bir koca arayışına odaklanan Quinn'in serisinin ilk kitabı The Duke & I'deki olayları gevşek bir şekilde izledi; Bunu, hızla gerçeğe dönüşen sahte bir nişan içeren bir plan aracılığıyla yapar. İkinci sezon ilhamını ikinci kitap olan The Viscount Who Loved Me'den alacak . Bu hikaye, en büyük Bridgerton Anthony'nin kendi aşk arayışını takip ediyor. Bu seferki klasik rom-com kinayesi, Anthony'nin nişanlısının onaylamayan ve çok koruyucu ablasının isteksizce "mükemmel komisyona" ısınmasını görüyor - belki de biraz fazla.

Bahsedilen yaratıcısı Chris Van Dusen USA Today'e : "Bu sezonun ana anlatımı, kafaya karşı kalbe ya da göreve karşı aşk sorusu ve hangisinin kazanacağı sorusudur."

Daphne Bridgerton'ı oynayan Phoebe Dynevor, “Batonu Anthony'yi oynayan sevimli [Jonathan Bailey]'e bırakıyoruz ve bu, 2. sezonun ana hikayesi ve 2. sezonun hikayesi olacak” dedi. .

Gösteri sorumlusu Van Dusen Variety ile yaptığı röportajda şunları açıkladı: “Anthony'yi metresiyle neler yaşadığını gördükten sonra alıyoruz. 'Bu aşk mıydı?' diye düşünüyor. Bazıları buna böyle der, diğerleri olmaz. Bu görev ve onur kavramlarını bir kez daha keşfediyoruz."

Bailey, GQ'ya ikinci sezonun Anthony'nin "ataerkil pozisyon" alma korkusunu ele alacağını söyledi. "Bir komisyon olmanın ne anlama geldiğini ve [Anthony'nin] kaygısının ve kendinden nefretinin bunda nasıl rol oynadığını" düşündüğünü ekledi.

Ve Netflix çok sayıda ilk bakış fotoğrafı yayınladı:

sh8vedx38s3wythsx5dr9c-768-80-jpeg-1.webpxhyf4h23w34sdqappwszvm-768-80-jpeg-2.webpas364x5duqslvwg6prfvg7-768-80-jpg-1.webp7gpkelwxnfvmjtzkudhsqc-768-80-jpg-1.webprxuvp8iidgwlvrih5wzswe-768-80-jpg-1.webp3t98njw2rxkw7gnijadb2e-768-80-jpg-1.webpyg5hxnljgqksftfz2x9ccc-768-80-jpg-1-1.webpemfdh2e62gbqscjggzqbqi-768-80-jpg-1.webpsvensbzuw5mhmyurejj4xi-768-80-jpg-1.webpr4c3qcyhi3xtvxmb7avqgi-768-80-jpg-1.webpAthony Bridgerton'ın aşk ilgisi ne olacak?

Netflix, Simone Ashley'nin Bridgerton kadrosuna Kate Sharma olarak katılacağını açıkladı. Netflix duyurusunda "Simone Ashley'e aşık olmaya hazır olun..." yazıyor. "Kate, aptallara tahammülü olmayan zeki, dikbaşlı bir genç kadın - Anthony Bridgerton da buna dahil." (Kitap serisinin hayranları, karakteri "Kate Sheffield olarak hatırlayacaktır.") Ashley, en çok Netflix'in Sex Education dizisindeki Olivia rolüyle tanınıyor.

Julia Quinn'in The Viscount Who Loved Me filminin resmi açıklaması, Kate'i "Londra'da bir balo salonunu süsleyen en işgüzar kadın" ve "canlı bir entrikacı" olarak tanıtıyor. TV Line'a konuşan yönetici yapımcı Van Dusen, Anthony ve Kate hakkında şunları söyledi: "Bu aşk, izleyicilerin beklediği kadar kapsamlı ve güzel olacak... Çok tutkulular!"

Ashley ise USA Today'e karakteri ve Anthony hakkında şunları söyledi: "Onunla daha önce sahip olmadığını düşündüğüm bir düzeyde iletişim kuruyor. İkisi de birbirini bu şekilde yansıtıyor. İkisi de çok fazla görev üstleniyor. Ve belki de kimse birbirleriyle tanışana kadar gerçekten ne istediklerini sormadı."

Daphne hala 'Bridgerton'da mı?

Birinci sezonun sonunda mutlu sona ulaşmış olsalar da, Nisan 2021'de Regé-Jean Page'in Simon Bassett olarak geri dönmeyeceği doğrulandı.

Phoebe Dynevor , Daphne olarak geri dönecek - en azından bir sezon daha. Simon hakkında The Wrap'a şunları söyledi: “Bence kesinlikle çokça anılacak. Sanırım bebeği göreceğiz. Biz de onun Bridgerton ailesiyle olan ilişkisine daha fazla odaklanacağız...O artık yetişkin bir kadın, bu yüzden daha fazla atış yapabilir ve kontrolü daha fazla elinde tutabilir."

Rhimes Variety'ye şunları söyledi : "Doğru olarak, [Bassett] 'Bu tek güzel hikayeyi, bu kapalı uçlu hikayeyi yapmak için kaydoldum' dedi...Ve bunun için onu suçlamıyorum. mükemmelliği mükemmellik olarak bırakın.”

İkinci sezon için kadroya hangi yeni karakterler katıldı?

Hollywood Reporter , 5 Nisan 2021'de Kate Sharma rolündeki Simone Ashley'e ek olarak, Bridgerton'ın ikinci sezonunda dört yeni karakterin rol aldığını duyurdu. Charithra Chandran ( Alex Rider ), Kate'in gerçek bir aşk eşleşmesi arayan sosyetik bir genç olan küçük kız kardeşi Edwina Sharma'yı oynayacak. Shelley Conn ( Liar ), Kate ve Edwina'nın annesi Lady Mary Sharma'yı oynayacak. Calam Lynch ( Benediction ) çalışkan bir matbaacı yardımcısı olan Theo Sharpe'ı oynayacak ve Rupert Young ( Sevgili Evan Hansen ), Bridgerton'ın en önemli ailelerinden biriyle bağlantısı olan kitaplardan olmayan yeni bir karakter olan Jack'i oynayacak.

Charmed'den hatırlayacağınız Rupert Evans, Bridgerton'ın merhum patriği ve kardeşlerin babası Edmund olarak rol aldı . Edmund'un ölümünün Anthony üzerinde derin bir etkisi olduğu için, muhtemelen Anthony'nin geri dönüşlerinde yer alacak. İlk sezon, Edmund'un nasıl öldüğüne (arı sokmasına karşı alerjik bir reaksiyon) bir geri çağrı olan ve Edmund'un Anthony merkezli ikinci sezonda yoğun bir şekilde yer alacağının bir göstergesi olan bir arı çekimi ile sona erdi.

Ayrıca, kitaplar herhangi bir gösterge ise, Newton adında büyük bir rol oynayacak bir corgi var. İşte burada:

köprücük

İncelemeler ne diyor?

Bridgerton'ın 2. sezonunun neredeyse her incelemesi bir şeye dikkat çekiyor: Daha az seks var. The Daily Beast'ten Laura Bradley, "Seks sahneleri çok az ve çok uzaktır ve ateşli-ağır ara bölümler bile bir şekilde... iffetli hissettiriyor" diye yazıyor ve sözlerini şöyle sonlandırıyor: bir yazı çemberinde yüksek sesle "kendinden emin" demeyi beceremediler."

Bu arada, Vulture'dan Jen Chaney şu sonuca varıyor : "Olumlu yanlarına rağmen, Bridgerton bu gidişatı tamamen ve etkili bir şekilde aktarmıyor. Her iki sezon da büyük ölçüde romantik hikaye anlatımı mecazlarına dayansa da, bu sezon bu mecazları tespit etmeyi kolaylaştırıyor. ve onların varlığıyla dikkati dağılır."

USA Today'den Kelly Lawler , " 2. Sezonun en iyi yanı, yazarların farklı türde bir aşk hikayesine vakit ayırmaları: Penelope ve Eloise arasındaki dostluk" diyor . Onun paket servisi: "Bridgerton", tüm seks sahnelerinin nereye gittiğini merak etseler bile hayranlarını mutlu etmesi gereken güçlü bir ikinci sınıfa sahip."

The Guardian'dan Jack Seale şöyle yazdı : "Hala rakip dönem dizilerinden daha tatlı ve gazlı, ancak Regé-Jean Page olmadan artık baş döndürücü, azgın ve aceleci bir saat değil." CNN'den Brian Lowry , ilk sezonu "biraz abartılmış" olarak nitelendirdi ve ikinci sezon hakkında şunları söyledi: "Dizi, bu son yinelemede Lady Whistledown'a biraz daha az layık olsa bile, köpüklü ve izlenebilir olmaya devam ediyor."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.