Masumlar Apartmanı Yeni Sezon Oyuncuları Kimler? Yeni Dahil Olan Oyuncular Kimler

Masumlar Apartmanı Yeni Sezon Oyuncuları Kimler? Yeni Dahil Olan Oyuncular Kimler

TRT'nin ilk bölümünün ardından izleyicileri ekranlara kilitlemeyi başaran dizisi Masumlar Apartmanı yayınlanan her bölümü ve fragmanının ardından sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor.  Masumlar Apartmanı dizisinde dört kardeşin psikolojik durumları işlenmektedir. Oyuncu kadrosunda bulunan hem erkek hem kadın oyuncular ile gözleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Peki ama Masumlar Apartmanı yeni sezon oyuncuları kimdir? Masumlar Apartmanı hangi oyuncu hangi karakteri kim canlandırıyor? Masumlar Apartmanı Konusu Ne? Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için araştırdık

Masumlar Apartmanı Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Masumlar Apartmanı dizisinin yeni sezonunda Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar, Farah Zeynep Abdullah gibi bir çok ünlü ve başarılı oyuncu yer almaktadır. Masumlar Apartmanı dizisinin yeni sezonunda Melisa Şenolsun da dahil olmuştur. TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Masumlar Apartmanı yeni sezonunda yenilenen oyuncu kadrosuyla 14 Eylül akşamı seyirciyle buluşuyor. Geçtiğimiz sezonun en yüksek reyting alan ve en beğenilen dizilerinden biri olan Masumlar Apartmanı yeni sezon oyuncuları merak ediliyor. Masumlar Apartmanı yeni sezon oyuncuları kim? Masumlar Apartmanı konusu ne?

Masumlar Apartmanı Oyuncuları Kimler

Safiye (Ezgi Mola) kimdir?

Ezgi Mola 29 Mart 1983 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Oyunculuk eğitimine 2000 yılında Akademi İstanbul ile başlamıştır. Daha 18 yaşını doldurmadan Kartal Tibet'in yönetmen koltuğunda oturduğu Karate Can dizisinde ilk kez televizyon deneyimini edinmiştir.  Oyunculuk eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazanmasının ardından 4 yıl devam etti. Aynı zamanda Aydoğan Temel'den de 2 yıl tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel'in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini tattı. 2005 yılının Kasım ayında BKM Atölye'ye dahil oldu. 2005 sonbaharında saf bir kuaförü rolüne girdiği Hırsız Polis adlı dizinin gördüğü büyük ilgi sonucu adından bahsettirmeye başladı. 2006 yılında çekilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle ün kazanmaya devam etti. Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkân Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma fırsatını da yakalamış oldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü'nü kazandı.

Han (Birkan Sokullu) kimdir?

Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 yılında İstanbul'da doğdu. Maltepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema alanlarında eğitim aldı. Üniversitede okuduğu yıllarda ek olarak mankenlik yaptı. 2003'te katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında üçüncü oldu. 2008'de Melekler Korusun isimli dizide canlandırdığı Levent karakteri ile kamerlarla tanıştı.. Hayat Şarkısı, Küçük Kadınlar, Melekler Korusun, Küçük Sırlar, Uçurum, Fatih ve Kurt Seyit ve Şura dizilerinde de rol almıştır. Birkan Sokullu, 13 Temmuz 2012 yılında o da oyuncu olan Aslı Enver ile evlendi ancak 26 Ağustos 2015 yılında ayrılma kararı aldılar. Son zamanlarda FOX TV ekranlarında bulunan Bir Aile Hikayesi dizisinde Berk karakterini canlandıran veren Birkan Sokullu, 1.87 metre boyunda, 80 kilo ve Terazi burcudur.

Birkan Sokullu'nun Rol Aldığı Diziler ve Filmler:

2019 – Bir Aile Hikayesi (Berk) (Tv Dizisi) 2018 – Yaşamayanlar (Numel) (TV Dizisi) 2017 ­- Gecenin Ötesi (Cihangir/Cino)(TV Dizisi) 2017 ­- Yüz Yüze (Cihangir) (TV Dizisi) 2016 ­- Hayat Şarkısı (Kerim) (TV Dizisi) 2015 – Beyaz Gece (Rüzgar) (TV Dizisi) 2014 ­- Kurt Seyt & Shura (Petro­ Borinsky) (TV Dizisi) 2013 ­- Fatih (Şehzade Mustafa) (TV Dizisi) 2012 ­- Ucurum (Ulaş) (TV Dizisi) 2010 -­ Küçük Sırlar (Demir) (TV Dizisi) 2008 -­ Küçük Kadınlar (Ayaz) (TV Dizisi) 2008 ­- Elif (Mustafa) (TV Dizisi) 2008 -­ Melekler Korusun (Levent) (TV Dizisi)

Gülben (Merve Dizdar) kimdir?

25 Haziran 1986 yılında İzmir’de dünyaya gelen Merve Dizdar, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi’nde ileri düzeyde oyunculuk programında yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya adlı oyun ile başlayan Merve Dizdar, ilk sinema deneyimini ‘Bir ses böler geceyi’ filminde, Cem Davran ile beraber deneyimledi. Geniş Aile, Kavak Yelleri, Doksanlar, Bir Yastıkta, Çılgın Dershane Üniversite’de gibi başlıca dizi ve filmlerin yanında, en son Kertenkele, Beş Kardeş, Vatanım Sensin ve Arkadaşlar İyidir dizisiyle sevenleriyle buluşan Merve Dizdar, ,Yok Artık 2, Organik Aşk Hikayeleri, Körfez, Mandıra Filazof’u gibi bir çok dizi ve filmin oyuncu kadrosunda yer aldı.

Neriman (Gizem Katmer) kimdir?

Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul'da doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitimini Sahne Sanatları-Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Perdesiz Performans Oyunculuk atölyesinde tiyatro ve dizi oyuncusu olarak görev almaktadır. 2020 yapımı Masumlar Apartmanı adlı dizide başrollerini Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Mola ve Merve Dizdar’ın paylaştığı Masumlar Apartmanı’nın oyuncu kadrosunda yer alan Gizem Katmer, ailesi ve özgürlüğü arasında gidip gelen Neriman karakterini canlandırıyor.

İnci ( Farah Zeynep Abdullah) kimdir?

Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Babası Arap kökenli, annesi ise aslen Boşnak kökenlidir. Daha çocuk yaşlarda tiyatro ve müziğe yoğun ilgisi vardı. 2006 yılında babasının işleri nedeniyle İngiltere'de yaşamaya başladı. Lise eğitimine Türkiye'de İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi'nde başlasa da daha birinci sınıfı bitirmeden tekrar İngiltere'ye nakil oldu. Burada Fransızca, tiyatro, medya ve fotoğrafçılık alanlarında eğitim aldı. Oyunculuk kariyerine devam etmek için üniversite eğitimine ara vermiştir. Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif aldı. İngiltere'ye, okuluna dönmeye hazırlanırken deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin'i canlandırmaktadır. Daha sonra Yılmaz Erdoğan ile birlikte Kelebeğin Rüyası filminde oynamıştır. Bu filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile beraber paylaşmaktadır. 2014 yılında Star TV'de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Çağan Irmak'ın yönettiği 2014 yılının en başarılı yapımlarından olan Unutursam Fısılda filminde Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğine hayat vermiştir. Ek olarak oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki Prenses Azra'yı seslendirmiştir.

Filmografi

2010-2012 Öyle Bir Geçer Zaman ki – Aylin Akarsu Talaşoğlu 2014 Kurt Seyit ve Şura – Şura 2013 Kelebeğin Rüyası – Mediha Sessiz 2014 Bi Küçük Eylül Meselesi – Eylül 2014 Unutursam Fısılda – Ayperi

Ödüller

2011 2011 Antalya Televizyon Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu 2013 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri – Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu 2014 46. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Ege (Emir Özden) kimdir?

Emir Özden Masumlar Apartmanı Ege karakterini canlandıran oyuncumuzdur. “Kanatsız Kuşlar ” dizisiyle ün kazanan genç oyuncu, 21 Ekim 1996 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimini tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi Oyunculuk Bölümünde eğitim almıştır. 2012 yılında “Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” dizisiyle oyunculuk kariyerine ilk adımı atan oyuncu “Böyle Bitmesin”, “Not Defteri”, “Poyraz Karayel” , “Umuda Kelepçe Vurulmaz” dizilerinde de rol almıştır. “Kanatsız Kuşlar” dizisinde Emre karakterine hayat veren oyuncu, Masumlar Apartmanı Ege karakterine hayat vermektedir.

Rol Aldığı Diziler

Masumlar Apartmanı (Ege) – 2020 Kanatsız Kuşlar (Emre) – 2017 Umuda Kelepçe Vurulmaz – 2016 Poyraz Karayel – 2015 Not Defteri – 2014 Böyle Bitmesin – 2013 Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam – 2012

Esat (Uğur Uzunel) kimdir?

Henüz küçük yaşlarda iken oyuncu olmaya karar veren Uzunel Üniversite eğitimini de bu alanda eğitim alarak değerlendirmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat dalında okumuştur. İlk Televizyon deneyimini Ağır Roman Yeni Dünya dizisi ile yaşamıştır. Fiziksel özelliklerine değinmemiz gerekirse; boyu 180 cm , kilosu 70 kg'dır. Burcu Akrep'tir.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.