Liar dizisi finalinde neler oluyor? Spoiler Yalancı dizisi kim yalancı kim haklı? Öğretmen Doktor kim yalan söylüyor?

Liar dizisi finalinde neler oluyor? Spoiler Yalancı dizisi kim yalancı kim haklı? Öğretmen Doktor kim yalan söylüyor?

Yeni başlayan ve Show TV ekranlarına gelen Yalancı dizisinin alıntı yapıldığı Liar dizi finalinde sonunda neler oluyor, dizi nasıl bitecek suçlu kim? Liar Yalancı dizisi kim yalancı, Deniz, Mehmet, Yasemin, Murat, Doktor, Öğretmen kim yalan söylüyor?

Liar dizisinde Katil ve yalancı Laura, yazımızı okuyarak diğer tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Yalancı Liar dizisinin ilk bölümü 11 Eylül 2017 akşamı İngiliz kanallarından ITV ekranlarında başladı. İlk sezonu ise 6 bölümden oluştu ve 16 Ekim 2017 tarihinde noktaladı. Dizinin yapımında ortak olan Amerikan kanalı Sundance TV 27 Eylül 2017 tarihinde yayınlamaya başladı diziyi ve orada da sezon sona erdi. Yalancı dizisinde kim doğru söylüyor?

Mini dizi olarak tarif edilen Liar dizisi, reyting ve izleyici sayısı bazında oldukça iyi rakamlar elde edip (6.5 milyon kişi tarafından izlenen sezon finali 2014 rekorunu kırmıştır.) ITV’yi mutlu edince sürpriz bir şekilde 2. sezon için izin geldi. Fakat dizinin çekimleri uzun bir süre başlamadı. ITV, 2. sezon çekimlerine 2019 yılı Ocak ayı içerisinde başlanacağını açıkladı. Dizi 2. sezonun ardından final yaptığını duyurdu.

LİAR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Ciddi düşündüğü uzun süreli sevgilisinden kısa bir süre önce ayrılan Laura öğretmenlik yapmaktadır. Öğrencilerinden Luke’un karizmatik cerrah babası Andrew ile çıkmayı kabul ettiği randevu ise dizinin başlangıç noktası olmuştur. İkili beraber hoş bir mekanda yemeğe çıkarlar ve güzel bir akşam geçirirler. Sabah uyandıklarında ise Laura, Andrew tarafından tecavüze uğradığını iddia eder ama ortada hiçbir kanıt yoktur. Laura takıntılı ve saldırgan bir şekilde bu olayın üstüne gider, Andrew ise ne olduğuna anlam veremez şekilde savunmaya çekilir. Bu 2 kişiden biri yalan söylemektedir. Acaba hangisi? İkisinden birisi doğru söylüyor, birisi yalan... Randevu gecesi sezon içinde bölümlere ayrılarak kesit kesit izleyiciye aktarıldığını da belirtmeden geçmeyeyim. Psikolojik drama konusundaki Liar’ın bölüm süreleri ise 45-46 dakika uzunluğunda.

Liar (Yalancı) dizisi birinci sezonda neler oldu?

Öğretmen Laura Nielson (Froggatt), randevularından sonra onu eve bırakan cerrah Andrew Earlham ile çıkmayı kabul eder. Earlham telefonu çalışamayınca bir taksi sipariş etmek için içeri girer. Eylem, Laura'nın doktorun kendisine ilaç verdiğini ve tecavüz ettiğini fark etmesiyle ertesi sabaha taşınır. Cinsiyetin rızaya dayalı olduğu konusunda ısrar eden Earlham aleyhindeki dava polis tarafından düşürüldü. Bu, Laura'nın gerçeği takip etmesini engellemez ve nihayet birinci serinin yarısında, bir flashback bize onun uyuşturulduğunu ve tecavüze uğradığını gösterir. Suçlamalar için yeterli kanıt olmadan, zaman çizelgesini üç ay boyunca hareket ettirir ve Laura hayatına devam etmeye çalışır. Ama Andrew'un kadınlara karşı çılgınlığını sürdürdüğünü görünce yolundan sapar.

Liar (Yalancı) dizisi kim yalancı?

Laura daha sonra Earlham'ın iğrenç saldırılarıyla ilgili yaptığı kayıtları ortaya çıkarır ve oğlu Luke gerçeği anlar. Başlangıçta, Andrew kendisi için bir tutuklama emri çıkarıldığını öğrendiğinde, sadece kaçacak ve başka bir yerde yeni bir hayata başlayacaktı. Ancak, oğlu Luke'un (Jamie Flatters) intihar etmeye çalıştığını duyduktan sonra, Andrew intikamını Laura'dan almaya kararlıydı. Andrew, yıllar önce genç bir erkeğe cinsel tacizde bulunduğu bir videoyla arkadaşı Oliver'a (Sam Spruell) şantaj yapıyordu, ancak ondan yardıma ihtiyacı olursa diye kayda tuttu. Demek arabanın anahtarlarını Laura'nın evine yerleştiren Oliver'dı ve Andrew kolyesini çalıp bir nakliye konteynerine yerleştirdi. Oliver'ın yardımıyla Andrew kanından örnekler aldı ve kabın duvarlarına sıçradı, böylece "cinayetin" gerçekleştiği yer burası gibi görünecekti.

Carl neden tekneyi ateşe verdi? Carl, Andrew'u öldürdü mü?

DS Rory Maxwell (Danny Webb) ve polis memuru oğlu Greg (Jack Colgrave Hirst) de plana bir ölçüde dahildi. Andrew, Greg'in bir subay olarak kariyerini mahvedecek aşırı dozda kokain nedeniyle üç kez hastaneye kaldırıldığını kanıtlayan kanıtlara sahipti. Rory ve Greg bunun ortaya çıkmasını engellemek için Laura'nın Sat Nav'ini aldı ve Andrew'un planlı ölüm gününde nakliye konteynırlarının yanındaymış gibi görünmesi için yeniden programlaması için Oliver'a verdiler. Ancak Andrew için her şey tam olarak plana göre gitmedi. Laura'nın kız kardeşi Katy (Zoë Tapper) ve ayrı yaşadığı kocası Liam (Richie Campbell), hastanenin güvenlik kamerası görüntülerinden, Andrew'un araba anahtarlarını alan adamın Oliver olduğunu anladı. Nerede kaldığını öğrendiler ve tam adını bir kimlik kartından aldılar. Ziyaretinin ardından, meseleleri görüşmek üzere Greg'i aradı ve bu konuşma polis tarafından kaydedildi. Daha sonra Andrew'un öldürülmesinin yanı sıra bir polis memuruna şantaj ve cinsel saldırı nedeniyle tutuklandı.

Andrew Earlham'ı kim öldürdü? Şüphelilerin tam listesi

Gerçek katil ortaya çıktı. Bir geri dönüş sahnesi, bataklıklarda Andrew'a gerçekte ne olduğunu gösterdi. Laura'ya kanoya giderken olanlar için suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyordu. Andrew, bilincini kaybetmesi ve onu suç mahalline sürükleyebilmesi için şişe suyuna çivi çaktı. Ayrıca Laura'nın arabasının orada olmasını istedi ama Laura sürmedi, bu yüzden Oliver'a çantasından anahtarları alıp arabayı oraya sürmesini söyledi. Oliver henüz dönmemişti ama Laura kayak yapmayı bitirmişti, bu yüzden Andrew onu görmemek için çabucak saklanmak zorunda kaldı. Dakikalar sonra, Laura suyu içtiği için bilincini kaybetmiş gibi görünüyordu ama eşyalarının kurcalandığını fark edince bir şeyler olduğunu düşündü. Sürpriz bir hareketle, Andrew'a saldırmaya hazır bir şekilde elinde bir bıçakla ayağa kalktığı son dakikaya kadar baygınmış gibi davrandı. Çift, bataklıklarda savaştı, ikisi de diğerini öldürmeye çalışırken çamurun içinde savaştı ve çığlık attı. Ancak, galip gelen, boğazını kesen ve sonra kaçarak onu ölüme terk eden Laura oldu. Serinin başından beri masumiyetini protesto etmesine rağmen, Andrew'u öldüren aslında Laura'ydı.

Oliver, Laura'yı cinayetten sorumlu tutmak için Andrew'u öldürdü mü?

Oliver, Andrew'un öldürülmesi de dahil olmak üzere birçok suçtan hapse gönderilmişti, DI Renton'a göre dava kapanmıştı. Laura'nın Andrew'u öldürdüğünü derinlerde biliyordu ama ona karşı hiçbir kanıtları olmadığı için gitmesine izin vermeye karar verdi. İzleyicilerin daha önce öğrendiği gibi, DI Renton tacizci bir ilişki içindeydi ve bunun için hapse girdi. Ancak serbest bırakılıp yeni biriyle çıkmaya başladığında, onu öldürdü ve kadına zarar vermesin diye eski erkek arkadaşını gerçekten öldürmesi gerekip gerekmediğini sorgulamasına bıraktı. Katy ve Liam da tekrar bir araya geldiler ve Andrew hakkında bir daha asla konuşmamayı kabul eden Laura ve erkek arkadaşı Ian ( Kieran Bew ) de öyle. Bölümün sonunda, DI Renton davadan uzaklaştı ve ikisi de bataklıklarda gerçekte ne olduğu konusunda sessiz kalmak için karşılıklı bir anlaşmaya vardılar.

LİAR DİZİSİNİN OYUNCU KADROSU

Liar’ın oyuncuları; Rellik, The Missing, One of Us, Tripped gibi dizilerde beraber çalışmış Harry ve Jack Williams kardeşler. Yönetmen koltuğunu üçer bölümlüğüne Samuel Donovan ve James Strong paylaşmış. Yapımcı koltuğunda Williams kardeşler ve Strong’a Eliza Mellor eşlik etmiş.

YALANCI DİZİSİ OYUNCU KADROSU

Burçin Terzioğlu : (Deniz Sungur) Salih Bademci : (Mehmet Emir Gürsoy) Hazal Türesan : (Yasemin Aytekin) Cemal Toktaş : (Murat Özdal) Şahin Irmak : (Okay Aytekin) İmer Özgün : (Canan Ocakçı) Murat Kılıç : (Erdal Numanoğlu) Serkan Tınmaz : (Arif Ocakçı) Efsane Odağ : (Görkem Bilgen) Fatih Berk Şahin : (Doruk Gürsoy) Emir Çubukçu : (Ahmet Bilgen) Öyküsu Özyürek : (Lorin) Ozan Ayhan : (Yavuz) Gizem Soysaldı : (Tuğba) Mesut Yılmaz : (Ali) Sema Çeyrekbaşı : (Türkan) Özgür Şahin : (Serkan) Mihrimah Selin Vardar : (Derin)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.