Kırmızı Oda Yeni Sezon Oyuncuları Karakterleri Gerçekte Kimdir?

Kırmızı Oda Yeni Sezon Oyuncuları Karakterleri Gerçekte Kimdir?

TV 8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisi milyonlarca izleyiciyi ekranlara kilitlemeyi başarmış durumda. Gülseren Budayıcıoğlu'nun 2004 yılında yayınlanan Madalyonun İçi adlı kitabının uyarlaması olan Kırmızı Oda sezon finali yapmasının ardından kendisini oldukça özletti ve yeni sezon için izleyicileri oldukça meraklı. 18 Haziran 2021 Cuma günü yayınlanan 42. bölüm ile sezon finali yapan Kırmızı Oda dizisinin yeni sezon oyuncuları merak ediliyor. Peki Kırmızı Oda oyuncuları gerçekte kimler?

Kırmızı Oda dizisi oyuncu kadrosu, hikayesi ve senaryosu ile izleyiciler tarafından oldukça dikkat çekmeyi başardı. Onur Güvenatam'ın yapımcılığını üstlendiği ve Banu Kiremitçi'nin senaristliğinde ilerleyen dizi psikolojik drama türünde bir Türk yapımıdır. 4 Eylül 2020 tarihinde TV8 ekranlarında ilk bölümü yayınlanan dizi 18 Haziran 2021 Cuma 42. bölümü ile seon finali yaparak ekranlara bir süreliğine ara verdi. Dizinin başrol oyuncusu Binnur Kaya'dır. Binnur Kaya Manolya Yadigaroğlu karakteri ile dizide doktoru canlandırmaktadır. Kırmızı Oda dizisinin oyuncuları her bölüm değişmektedir. Kırmızı Oda'da Meriç Aral 22 bölüm, Tülin Özen ve Burak Sevinç ise 30 bölüm sonra dizide rol almadılar. Peki Kırmızı oda oyuncuları kimler?

Kırmızı Oda Oyuncuları Kimler?

BİNNUR KAYA - DOKTOR HANIM

19 Nisan 1972 yılında Elazığ'da doğmuştur. 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olldu. Hemen ardından İstanbul'a yerleşen Kaya, Ankara Sahnesi ve Karatahta isimli çocuk tiyatroları ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda çalışmalara başladı. Yer aldığı ilk televizyon dizisi Kaynanalar'dır. Beşiktaş Kültür Merkezi oyuncu kadrosuna katılmasının ardından 2007-2008 sezonunda Avrupa Yakası komedi dizisinin kadrosuna katıldı. 2010'da usta oyuncu Engin Günaydın ile birlikte yer aldığı "Vavien" filmindeki rolüyle 42. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri'nde ve 3. Yeşilçam Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini kazandı. 2014 yılında ise 41. Magnum Altın Kelebek Ödülleri'nde Aramızda Kalsın adlı dizideki rolü ile En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Seçildi.

GÜLÇİN KÜLTÜR ŞAHİN - TUNA

Gülçin Kültür Şahin 10 Ekim 1987’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babaeski Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ardından Hacettepe Üniversitesi’nde Gıda Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. Lisans eğitiminin ardından 2010-2013 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansını eğitimi aldı. 2012 yılında Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Gıda Mühendisi olarak göreve başladı. Bu sırada TiyatroMUZ Tiyatro Ekibi ile oyunculuk kariyerine de ilk adımını attı. 2013 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Oyunculuk Bölümü’nde tam burslu olarak eğitime başladı. 2015-2017 yılları arasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda Program Koordinatörü olarak görev aldı. 2017 yılında Bilkent Üniversitesi’nden bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan istifa ederek oyunculuk kariyerine devam etme kararı aldı.

MELİSA ASLI PAMUK - MİTRA ŞERİFİ

14 Nisan 1991 yılında Haarlem Hollanda'da doğdu. 2011 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan ve L'Oréal Paris sponsorluğunda FOX'da yayınlanan ve finali 3 Haziran 2011'de İstanbul'da gerçekleşen Miss Turkey yarışmasında birinci oldu. Miss Turkey 2011 tacını bir önceki yılın birincisi Gizem Memiç'ten alan ve yarışmacı numarası 10 olan Pamuk, organizasyonun format değişikliği kararı ile Türkiye'yi 2011 yılının Eylül ayında Brezilya'nın São Paulo şehrinde düzenlenmiş olan Miss Universe (Kâinat Güzellik Yarışması)'te başarıyla temsil etmiştir. Ek olarak kendisi 2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye'nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Vaat Eden Model) unvanını elde etmiştir. İyi seviyede Türkçe, İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda'da Amsterdam Üniversitesi'nde Psikoloji eğitimine başlamıştır. Fakat Miss Turkey kariyeri için okul eğitimine ara vermiştir. 1,76 cm boyunda ve 58 kg olan Pamuk, 85-62-90 vücut ölçülerine sahiptir. Modelliğe on dört yaşında iken başlamıştır. Pamuk, henüz on üç yaşında iken, 2004 yılında bir "Bos Bros. Film & TV Productions" ve "Interkerkelijke Omroep Nederland (IKON)" ortak yapımı olan, yönetmenliğini Tamara Miranda'nın yaptığı ve Hollanda'da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde "Temel Oyunculuk" eğitimi almıştır. Türkiye'deki oyunculuk kariyeri ise ilk olarak bir gsm reklamında oynamasıyla başlamıştır. Daha sonra 3. sezonunda olan Yer Gök Aşk adlı diziye diğer başrollerin diziden ayrılması üzerine başrol olarak geçmiştir. Aynı yıl G.D.O. KaraKedi adlı ilk sinema filminde yer almıştır.

DERYA TAŞBAŞI - MARIA

24 Mayıs 1985 yılında Almanya’nın Möchne Gladbach şehrinde doğan Derya Taşbaşı ortaokul ve lise eğitimini Köln’nün Rhein Gymansium okulunda tamamlayarak, bir Avrupa Birliği Gönüllülük Projesinde yer almak için 2004 yılında İstanbul’a geldi. Projenin sonlanmasıyla Türkiye’de kalma kararı alan Derya Taşbaşı, İstanbul’da uluslararası şirketlerde müşteri temsilcisi olarak çalışıp, aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde eğitimini sürdürdü. Bu alanda katıldığı yarışmalarda bazı başarılar elde ederek, bir çok ödüle sahip oldu ve Burslu Milano Domus Akademi de bir dönem okuma şansı kazandı. Öğrencilik yıllarında oyunculuk ve sunuculuğa olan ilgisi ağır basan ve dizi oyunculuğuna başlayan Derya, Arka Sıradakiler isimli gençlik dizisinde ilk kamera önü deneyimini yaşarken, oyunculuk kariyerine Kanıt ve Kollej Günlüğü dizilerinde devam etti. Ayrıca bu sure zarfında çeşitli reklam kampanyalarının yüzü olarak ekranlarda yerini aldı. TRT Spor’da 295 bölüm yayınlanan Haydi Spora isimli programın sunuculuğunu yapan Derya Taşbaşı, Kanal 7 ekranlarında sunuculuğunu yaptığı Uçan Halı programıyla, seyircilere dünyanın en çok merak edilen ülkeleri ve şehirlerinden seslendi. Son olarak da TRT Avaz ekranlarında Türk Halk oyunlarını tanıtan Türk Dansları isimli programı hazırlayıp sunmaya başladı.

YİĞİT ÖZŞENER - ZAFER

Yiğit Özşener 6 Nisan 1972, İzmir'de dünyaya gelmiştir. Yiğit Özşener, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. 1997-1999 yılları arasında Koç Üniversitesinde İşletme master'ı yaptı. 1994 yılında Studio Oyuncuları Topluluğu’nda ôyunculuk eğitimi almaya başladı ve 2001 yılına kadar aynı yerde çeşitli oyunlarda yer aldı. 1995'te Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği “Gergedanlaşma” ile profesyonel olarak ilk oyunculuk deneyimini tattı. Bu oyunla, Bulgaristan ve Makedonya’da düzenlenen festivallere katıldı. Ardından sırasıyla Harold Pinter’in yazdığı “Gitgel Dolap”, Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği “Oyuncu” gibi oyunlarda da yer aldı ve oldukça beğenildi. 2000 yılında Delphi’de gerçekleştirilen 10. Antik Oyunlar Festivali’nde, Thedoros Terzopoulos’un yönettiği “Herakles” üçlemesinde oynadı. 2001 yılında Studio Oyuncuları'nın “Gergedanlaşma” oyununda tekrar yer aldı. 2006 yılı Dünya Tiyatro Olimpiyatları bünyesinde Türk-Yunan ortak yapımı Thedoros Terzopoulos yönetiminde "Persler" projesinde yer alarak kariyer basamaklarını hızla çıkmaya devam etti. 2008-2009 sezonunda Kerem Kurdoğlu'nun Kafka'nın "Dava"sından yola çıkarak yazdığı "İstanbul'da Bir Dava" adlı oyunda oynadı. 2009 yılında tekrar Studio Oyuncuları ile çalışmaya başladı ve Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği "Evridike'nin Çığlığı'nda" yer aldı. Tiyatro dışında sinema ve TV filmleri ve dizilerinde oynadı. ÇASOD üyesi olan sanatçı, aynı zamanda seslendirme yapmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

ESRA RONABAR - NİHAL

 

Esra Ronabar Falay 19 Temmuz 1978 yılında Ödemiş, İzmir'de dünyaya gözlerini açtı.  Ankara Üniversitesi kimya bölümünü kazandı ve üniversitede okurken kursiyerlik sınavlarına girdi. Altan Erkekli ilk hocası oldu. Rutkay Aziz ve Metin Balay’la çalışmaya başladı. Kimya bölümünü yarıda bırakarak oyunculuk seçmelerine giren Esra Ronabar, seçmelerde başarılı olunca kimya bölümünü yarıda bıraktı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 1997-1998 döneminde Ankara Sanat Tiyatrosu’nda Elmadaki Barış ve Küçük Karabalık oyunlarında rol aldı. Eşber Yağmurdereli’nin yazıp Rutkay Aziz’in yönettiği Akrep adlı oyunda, Ebru Erkekli’yle birlikte yönetmen yardımcılığı yaptı. 1998’de Kader Ayırsa Bile adlı dizide Ümit Olcay’la başrolü paylaştı. Daha sonra Ülker Çokokrem, Alldays gibi ünlü markaların toplamda 7 reklam filminde oynadı. 2003’te A.G.A’da Cansu karakterini canlandırdı. Esra Ronabar, 2003 yılında Bir İstanbul Masalı dizisinde canlandırdığı Birnur Goyalı karakteriyle tüm gözleri üzerine çekti. 2005’te Beyaz Gelincik adlı dizide çocuk doktoru Bahar rolüne hayat verdi. Son Osmanlı dizisinde oynadı. Esra Ronabar, 7 Temmuz 2006’da oyuncu Barış Falay’la evlendi 2007’de Berrin Dağçınar’ın yazıp yönettiği bir dram filmi olan Hayattan Korkma’da rol aldı. 2007-2008 döneminde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’da İki Efendinin Uşağı ve Oyun Nasıl Oynanmalı adlı oyunlarda rol aldı. Vasıf Öngören’in yazıp Ömer Akgüllü’nün yönettiği "Oyun Nasıl Oynanmalı" oyunundaki Sevil rolüyle 2008 yılında 33. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’de İsmet Küntay Jüri Özel Ödülü’ne sahip oldu. 2009’da, Mavi Rüzgâr isimli oğlu dünyaya geldi. 2010’da Küstüm Çiçeği dizisinde "Şahane" karakterin hayat veren Esra Ronabar, aynı yıl İstanbul Şehir Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Tehlikeli İlişkiler ve Dünyanın Ortasında Bir Yer adlı oyunlarda rol aldı. Özen Yula‎’nın yazıp, M. Nurullah Tuncer’in yönettiği 24 Mart 2010’da prömiyeri yapılan Dünyanın Ortasında Bir Yer oyunundaki Ahten rolüyle 2011 yılında 36. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. 2012’de Uçurum dizisinde kadın satıcısı Nur Sertaç karakterini canlandırdı. 2013'ün yaz aylarında yayınlanmaya başlayan fantastik drama dizisi "Sana Bir Sır Vereceğim’de" başrol oyuncusu olarak 12 bölüm boyunca Sevgi Gündoğdu karakterini canlandırdı; ancak 22 Eylül 2013 tarihinde dizi setine giderken Bahçeköy yolu üzerinde trafik kazası geçirmesinin ardından kaldırıldığı hastanede vücudunda çok sayıda kırık tespit edilen Ronabar, 5,5 saatlik bir operasyon geçirdi ve hayati tehlikesinin olmadığı, ancak kırıklar nedeni ile uzun bir süre setlerden uzak kalarak dinleneceği bildirildi. Koluna takılan platin, sağlığına kavuşmak üzereyken ocak ayında geçirdiği başka bir kaza sonrasında yeniden kırıldı ve "Sana Bir Sır Vereceğim" dizisinden rahatsızlığı sebebiyle ayrılmak zorunda kaldı.

UĞUR YÜCEL - VAHİT BEY

1957 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Vanlı olan usta oyuncu, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Ardından 1977 yılında tek kişilik bir gösteriyle oyunculuk kariyerine başladı. 1975-1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholü’nde çeşitli oyunlarda yer aldı. Selamsız Bandosu ve Muhsin Bey (1987) adlı filmlerdeki rolleri ile tüm izleyicilerin beğenisini topladı. Bunların dışında, Sezen Aksu ve Müjde Ar ile de çeşitli sahne şovları yaptı. Televizyonda, Aziz Ahmet, Karanlıkta Koşanlar, Alacakaranlık ve Hırsız Polis gibi dizilerde oynadı; bunlardan Karanlıkta Koşanlar'ın tamamını ve Alacakaranlık'ın bazı bölümlerini (Alican Yücel takma adıyla) yönetti. Karanlıkta Koşanlar dizisinin senaryosunu, Ahmet Ümit'in polisiye öyküsünden uyarlayarak yazdı; Alacakaranlık'ın yazımına da katkıda bulundu. Arabesk'le, ‘Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, Muhsin Bey'le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerini kazandı. İlk sekiz bölümünü çektiği İkinci Bahar adlı Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı. Gemide ve Laleli’de Bir Azize filmlerinin müziklerini yaptı. Yönettiği ilk film olan "Yazı Tura" ile Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ödülleri dâhil 11 ödül aldı. 2007 yılında sona eren Hırsız Polis isimli dizide rol aldı ve başrollerini Türkan Şoray ile birlikte paylaştığı "Hayatımın Kadınısın" adlı filmi çekti. 2008 yılında Türkiye'de bir ilk olan "Kolay Gelsin" adlı doğaçlama sit-com denemesinin yönetmeni oldu, ama proje ne yazık ki uzun ömürlü olmadı. 2008 - 2010 yılları arasında yayınlanmış olan "Canım Ailem" adlı TV dizisinde başrol oynayarak oyunculuk kariyerine devam etti. Kendi yönettiği Ejder Kapanı adlı sinema filminde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Oyuncu 2013 yılında "Aramızda Kalsın" adlı dizide Bahattin karakterini canlandırdı. 2017 yılında İçerde adlı dizide Kudret Sönmez karakterini canlandırdı.

ERKAN PETEKKAYA - SADİ

Erkan Petekkaya 11 Aralık 1970 yılında Elazığ'da dünyaya gelmiştir. Diyarbakırlı olmasına rağmen Elazığ doğumlu olan Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu'nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi'nde eğitimine devam etmiştir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanan Petekkaya, 1993’ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında "Güzel Günler" dizisinde aldığı rolle devam eder. 1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer. Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D'de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da başarılı bir şekilde rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde atv'de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer karakterine hayat vermiştir. 2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar'ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008'de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008 de başka bir dizide (Star TV) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding'de yönetici olan “Galip”'i canlandırmıştır. 2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır. 2010-2012 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide acımasız bir kişiliği olan fakat daha sonraları yaptıklarından pişmanlık duymuş bir babayı oynamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.