Dexter: New Blood Premiere İncelemesi - "Cold Snap"

Dexter: New Blood Premiere İncelemesi - "Cold Snap"

Körfez Limanı Kasabı geri döndü, küçük bir kasabada yaşıyor ve kendi sırrı dışında hiçbir sırrı yok.

Bu günlerde canlanmalar olağan, ancak Dexter'ın sekiz sezonluk çalışmasının ne kadar kötü sona erdiği ve bu finalden sonra dizinin ne kadar alay konusu ve kötü olduğu düşünüldüğünde, 10 bölümlük sınırlı dizi Dexter: New Blood'ı bir denemeden başka bir şey olarak görmek zor. -üzerinde. Ne olursa olsun, dünyadaki en kötü fikir değil ve New Blood'ın eğlenceli açılışı "Cold Snap" göz önüne alındığında, Dexter Morgan dünyasından benim için hala güzel, korkunç bir hikaye var.

Dizinin ilk dört sezonunu (diğer bir deyişle Dexter'ın en iyisi) yöneten orijinal Dexter showrunner'ı Clyde Phillips, yeni bir kurcalamayla da olsa, bizi diziyle ilgili sevdiğimiz şeye geri götürmek için geri dönüyor. formata, çünkü bu Dexter Morgan değişmiş bir adam. Ya da en azından, bir bağımlı gibi, "Bay Harbor Kasabı" Miami'de çok arkadan görünümü ile küçük, anonim, cinayetsiz bir hayat yaşamak için her gün dürtüleriyle savaşıyor ve bir rutine bağlı kalıyor. 10 yıl sonra (gösteri içinde) ve Dexter söz verdiğini yaptı. Son yayınlanan bölümden hatırladığımız yalnız oduncu varlığı kadar şiddetli olmasa da, kendini her şeyden ve herkesten uzaklaştırdı.

full-trailer-and-premiere-date-for-dexter-new-blood-the-dark-passenger-awaits.jpg
Hayır, Dexter, sakallı oduncu olarak sağlıklı bir esneme sonrasında, şimdi New York'taki donmuş uzak bir kasaba olan Iron Lake'de normal bir hayata izin veriyor. İyi bir şekilde. "Jim Lindsay" derken, Dexter herkesi bir kez daha kandırdı - ama gizlice öldürmesine izin veren sosyopatik bir komploda değil. Artık gerçekten "kişi maskesini" takmaya, kasaba halkını dostane klişelerle selamlamaya, bir av dükkânında müşteri hizmetleri işinde çalışmaya (çoğu insanla etkileşimi her zaman müşteri hizmeti gibi hissettirdiği için uydurma) ve yerel insanlarla çıkmaya başladı. Polis şefi Angela Bishop (Julia Jones). Yine de, "yan komşunun katili olduğundan en az şüphe duyacağınız adam"ın özü, Dexter yanlış bir şey yapmıyor (geçmiş suçlarından saklanmak dışında).

Bu "Jim Lindsay" dönemiyle birlikte biraz değişmiş bir dizi de geliyor. Çıtırdayan kar ve buz gibi nefesle tamamlanan donmuş konumun yanı sıra, ünlü açılış kredilerinin, Dexter anlatımının ve orijinal serinin diğer birkaç ayırt edici özelliğinin hendeklenmesi de geliyor. Bu, bu şeylerin geri dönemeyeceği (ve döndüklerinde anlamlı olacağı) anlamına gelmiyor, ancak New Blood eski ve taze bir karışımı sunmak için çıktı ve başlangıçta burada gerçekten iyi sonuç veriyor. Bununla birlikte, hala bozulmamış, eski gösterinin komik panel havası.


Dexter: Yeni Kan: Soğuk Çekme Galerisi

"Jim" ortadan kaybolduğunda, hareketli karikatürize ruh hali geri döner ve bir kez daha Dexter'ın etrafındaki insanları gördüğü bir mercek görevi görür. Jim yüzeysel bir kişiliktir çünkü çoğunlukla başkalarında gördüğü şeydir. Ayna nöronları bir kez daha fazla mesai yapıyor. İlk seriyi bu kadar benzersiz ve çığır açıcı yapan unsurlardan biri.

Deb'in varlığı "Cold Snap" da çok üzücü ve ağır bir hayalet.


Şimdi, bu ilk bölüm için burada girmeyeceğimiz birkaç sürpriz var ve New Blood fragmanından ne kadar çok kaçınabilir veya unutabilirseniz o kadar iyi (çünkü, başınızı eğerseniz gerçekten işe yarayan bazı anları verir. Mümkün olduğunca spoiler içermeden). Yine de kaçınılmaz olan bir şey, Jennifer Carpenter'ın Dexter'ın ruhunda James Remar'ın Harry'nin orijinalindeki hayaletine benzer bir şekilde beliren Deb olarak geri dönüşü.

Deb'in varlığı "Cold Snap" da çok üzücü ve ağır bir hayalet. Dexter'ın projeksiyonu onun cesur, bayağılığı ateşleyen benliği olmadığı için yaşlı Deb gibi davranmıyor. Bazen daha çok Viktorya döneminden kalma bir musallat gibi geliyor. New Blood'a canlı bir parlaklık kazandırmaya yardımcı olan, eski formülün bir başka hafif bükümü.
Doğal olarak, Yeni Kan'ın çalışması için statükoda bir miktar bozulma olması gerekir; Dexter'ın kar küresinin biraz sallanması. "Cold Snap" bize çiğnememiz için çok şey veriyor - aynı zamanda Dexter'ın tüylerini kabartacak tüm yeni karakterleri bile ortaya çıkarmıyor - ama en büyük acı, şımarık borsacı Matt Caldwell'in (Steve M. Robertson) gelişidir. Sorumsuz bir avcı olarak ormanda parti yapmak ve ateş etmek isteyen ayrıcalık oğlu olarak. Elbette Dexter çarpışma kursu ders kitabı, ama bu, bu yeni seriden özlediğimiz konforlu yiyeceklerin bir parçası. Michael C. Hall'un bu ayakkabılara kolayca girip bizi Karanlık Yolcular ve anti-kahraman intikamının basit günlerine geri götürmesi nedeniyle, ilk günlerden kalma bir kalıntı.
Bu bölümün nasıl sona erdiği ve yapılan seçimler (yine burada dökmeyeceğiz) göz önüne alındığında, tüm gözler Dexter Sezon 8'den ders alınıp alınmadığını ve buna karşılık Dexter'ın kendisinin hala olup olmadığını görmek için New Blood'da olacak. bir zamanlar olduğu kadar yanılabilir bir yaratık - yani, birçok mevsimde, zihni önceki hatalarından herhangi bir bilgelik özümsemeyerek her yıl yeniden başlıyor gibiydi. "Jim Lindsay", kendisini gerçekten değiştiren bir adam olarak Dexter. Açıkçası, çözülmesi gerekecek, ancak bu ikinci şans onunla birlikte çözülecek mi?


Karar

Dexter, formülde birkaç ince ayar ve kıpırdanma ile yeniden doğmuş, geri dönüyor, ancak orijinal şovmen Clyde Phillips altında yeniden dönen eski gösterinin ayırt edici özelliklerinin kötü niyetli eğlencesini maskelemek için değil. Michael C. Hall, zaman ve manzara değişikliği, bir zamanlar her yerde var olan bu popüler kültür ikonunu yeniden canlandırmak için harikalar yarattıkça, zahmetsizce eski sosyopat rolüne geri dönüyor. "Cold Snap", New Blood için harika ve tüyler ürpertici bir açılış, sahneyi hazırlıyor ve cinayet cephesinde iffetli kalmak için elinden gelenin en iyisini yapan Dexter Morgan'ı sunuyor. Bağlamsal olarak, bunların sadece bir yeniden yapılanma şansı olup olmadığı alakasız geliyor çünkü New Blood'ın eski ve yeni karışımı bir ton umut vaat ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.