Cezalandırıcı Örümcek Adamı Vurmak Frank Castle'ın İkiyüzlü Olmadığını Kanıtlıyor

Cezalandırıcı Örümcek Adamı Vurmak Frank Castle'ın İkiyüzlü Olmadığını Kanıtlıyor

Örümcek Adam'ın karıştığı bir kaza, Punisher'ın bir masumu incittiği anda müzikle yüzleşmeye hazır olduğunu bir kez ve her şey için kanıtladı.

Günlerini aşırı önyargıyla kötüleri cezalandırmakla geçirebilirken, Örümcek Adam'ın dahil olduğu bir olay, Cezalandırıcının suçlulara yaptığı aynı sonuçlarla yüzleşmeye hazır olduğunu gösterir . Punisher , Nick Fury'yi korumak için yanlışlıkla Peter Parker'ı yaraladığında Frank Castle'ın nadiren görülen bir yanı ortaya çıktı .

Ailesinin ölümünden bu yana, Frank Castle suça karşı tek kişilik bir savaş yürütüyor ve bu onu Marvel Evrenindeki en tartışmalı figürlerden biri haline getirdi. Suçun tüm biçimlerini ortadan kaldırmaya amansız bir bağlılıkla , Punisher kampanyasını yürütmek ve suçluları yok etmek için her şeyi yaptı. Bununla birlikte, patlayıcı ve ölümcül çatışmalara eğilimine rağmen, Castle masumlara asla zarar vermemeyi bir noktaya getirdi, şüphesiz karısının ve çocuklarının öldürülmesi düşüncesinin peşini bırakmadı.

Ne yazık ki Frank Castle'ın en kötü kabusu , Mark Millar, Leinil Yu ve Stephen Segovia'nın yazdığı Ultimate Avengers vs. New Ultimates #3'teki bir savaş sırasında gerçekleşti . New Ultimates, Nick Fury'nin Super Solider serumunu diğer uluslarla takas ettiğine inandıktan sonra iki taraf arasında bir kavga çıktı. Kaptan Amerika ve Nick Fury, Queensborough Köprüsü'nde topyekün bir kavgaya tutuşurken, iki taraf birbirine giriyor. Punisher, Fury'ye yardım etmek için Steve Rogers'ın diz kapaklarını çıkarmayı hedefliyor. Ancak, tetiği çektiği anda, Örümcek Adam, Kaptan Amerika'yı kurtarmak için dalar ve yana doğru bir atış yapar. Bir sonraki sayı, Frank, istemediği birini vurduğu için utanır ve tutuklayan memurlardan suçundan dolayı onu vurmalarını ister.

the-punisher-shot-ultimate-spider-man-marvel-comics.webp

Hayranlar, Punisher'ın bu tarafını neredeyse hiç göremezler. Ne olursa olsun, Frank her zaman masumları güvende tutarken sadece gerçekten suçluları öldürmeyi başaran biridir. Eski Punisher yazarı Chuck Dixon, Marvel'ın bir dizi "Ultimate Punisher Hikayesi"ni, yani Frank'in hak etmeyen birine zarar verdiği bir hikayeyi nasıl reddettiğinden bahsetti. Neredeyse her zaman, bu sahalar Frank'in kariyerine son vermesiyle sona eriyor çünkü sonuçlarla başa çıkamıyor.

Hayranlar yıllarca Punisher'ın yöntemlerinin etiğini tartıştı ve bazıları ona ikiyüzlü diyebilecek kadar ileri gitti. Ne de olsa, suçlu olduğuna inandığı kişileri öldürmeyi bir amaç haline getirdi, ancak bunu yaparken kanunları çiğneyen biri haline geldi: şüphesiz cezalandıracağı türden bir insan. Ve Frank, Ay Şövalyesi gibi kahramanlara, her türlü kötülük izini ortadan kaldırdıktan sonra kendi hayatına son vermeyi planladığını kabul etse de, bunun gerçekleşme şansı neredeyse sıfırdır. Örümcek Adam'a zarar vererek en kutsal kuralını çiğneyen bir Cezalandırıcıya bu bakış, masum birine zarar verdiği anda günahlarının bedelini ödemeye hazır olduğunu gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.