Camdaki Kız Yeni Sezon Oyuncuları Karakterleri Gerçekte Kimdir?

Camdaki Kız Yeni Sezon Oyuncuları Karakterleri Gerçekte Kimdir?

Son zamanlarda ekranlarda, sezon finallerinin ardından yeniden geri dönüş yapan yapımlar yer almış durumda. Ekranlarda yerini aldıktan sonra izleyicileri kendisine bağlayan yapım sezon finaline gitmesinin ardından izleyiciler tarafından oldukça özlendi. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanından uyarlananCamdaki Kız adlı dizi oyunculuklar, senaryo ve hikayesiyle oldukça ilgi görmüş ve beğeni toplamıştı.
Yayınlanan yeni bölüm fragmanın ardından dizinin kadrosuna yeni katılacak olan oyuncular merak edilmeye başlandı. Peki Camdaki Kız Oyuncuları Kimdir? Gerçek adları nedir?

Burcu Biricik- Nalan

Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989 yılında Antalya Elmalı’da dünyaya gözlerini açmıştır. Burcu Biricik, lisans eğitimini İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra Üniversite yıllarında Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol almıştır. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasına katılmış ve Akdeniz Kraliçesi olarak seçilmiştir. Oyunculuğun yanı sıra 2016 yılında Çok Uzak Fazla Yakın filminin yönetmenliğini yapan Burcu Biricik, 2015 yılında nişanlandığı reklamcı Emre Yetkin ile 30 Temmuz 2016 tarihinde evlendi. Son olarak Kırmızı Oda’da Boncuk karakterine hayat veren Burcu Biricik, 1.70 metre boyunda, 53 kilo ve Boğa burcudur.

Işıltı Su Alyanak- Nalan'ın Küçüklüğü

Camdaki Kız dizisinde Nalan'ın küçüklüğüne Işıltı Su Alyanak isimli genç dizi oyuncusu hayat veriyor. Işıltı Su Alyanak henüz 14 yaşındadır. İzmir'li olan genç oyuncu henüz pek fazla projede yer almamıştır fakat başarılı performansıyla dikkatleri çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Lise eğitimine devam eden Işıltı Su Alyanak, kısa sürede izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı. Işıltı su Al Yanak, Leyla Şirin menajerlik ile birlikte projelerini yürütmektedir. Leyla Şirin menajerliğin oyuncularından bir tanesi olan Işıltı Su Alyanak daha önce herhangi bir dizide yer almamıştır, Camdaki Kız genç oyuncunun ilk deneyimlerinden biridir.

Feyyaz Şerifoğlu- Sedat

1 Ocak 1991'de Rize'de doğan Feyyaz Şerefoğlu, lise eğitiminin ardından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Müzik hayatına anneannesi vesilesiyle başlayan Feyyaz Şerifoğlu, ilk ekran deneyimini 2013'te katıldığı O SES TÜRKİYE adlı ses yarışmasıyla yaşadı. Yarışmada İnci Tanem şarkısını seslendiren Feyyaz Şerifoğlu, Gökhan Özoğuz, Murat Boz ve Ebru Gündeş'i döndürmeyi başardı. Yarışmanın ardından hayatında beklenmedik şekilde değişiklikler yaşan Feyyaz Şerifoğlu, yarışmanın ardından ünlü sanatçı Ajda Pekkan'ın vokalistliğini yapmaya başlamıştır. Feyyaz Şerifoğlu, 2014'te Behzat Gerçeker öncülüğünde ENBE orkestrası ile kariyerine devam etti. Daha sonra da birçok ünlü sanatçıyla sahnede yer alan Feyyaz Şerifoğlu, daha sonra kurumsal markaların reklam çekimlerinde yer aldı. 2019'da Çin'li Teknoloji ve Akıllı Telefon Markası HUAWEİ reklamında oynayan Feyyaz Şerifoğlu, Ajda Pekkan'ın da destek olduğu "Gidene" isimli ilk single parçası ile 18 Aralık 2019'da müzik piyasasına başarılı giriş yaptı. Ajda Pekkan, her zaman kendisine destek olacağına söyledi. Şarkısı youtube üzerinden bir milyon izlenmeye ulaşınca Ajda Pekkan, Feyyaz Şerifoğlu'nu evine davet etti ve onun için pasta kesti.

Hande Ataizi- Cana

Bursa'da 2 Eylül 1973 tarihinde dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1996 yılında oynadığı ‘Mum Kokulu Kadınlar’ filmiyle ünlenmiş ve daha ilk filminde gösterdiği oyunculuk performansıyla ‘Altın Portakal’ en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Hande Ataizi, Cem Davran'la birlikte pek çok dizi, film ve şov programında yer almıştır.

Devrim Yakut- Gülcihan

Devrim Yakut 27 Mayıs 1968 tarihinde doğmuş, başarılı bir Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nden 1992 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından DTCF Tiyatro Bölümü'nde önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı ve 2003 yılına dek burada ki görevine başarılı bir şekilde devam etti. Kuruculuğunda bulunduğu Adana Tiyatro Atölyesi'nde çalışmaya başladı. Bu kurumda oyunculuğa ek olarak yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı. 2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na atandı ve 2005 yılından bu yana Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nde Temel oyunculuk dersleri vermeye devam etmektedir. 2007'de Ankara Devlet Tiyatrosu'nda müdür yardımcılığı, 2007-2008 yılarında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevlerini başarıyla yürütmüştür. 2006-2007 tiyatro sezonunda "Kocasını Pişiren Kadın" oyunu ile Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'na misafir oyuncu olarak katılmıştır ve izleyiciler tarafından beğeni toplamıştır. Bir dönem Bahçeşehir Üniversitesi'nde Yüksek Lisans programında ve Das Das Akademi'de de oyunculuk dersleri vermiştir. 2016 yılında Devlet Tiyatroları'ndan emekli olmuştur.

Tamer Levent- Rafet

Tamer Levent 13 Ekim 1950 tarihinde İzmir'de doğmuştur. Türk oyuncu, yönetmen, sanat yönetmeni ve yazar olan Tamer Levent bugün 70 yaşında oyunculuk kariyerine devam etmektedir. 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne seviye sınavı ile kara Devlet Kogirdi. Annservatuvarı Yüksek Bölümünden 1977 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatrolarında önce oyuncu daha sonra yönetmen olarak çalışmalar yaptı. Devlet Tiyatroları genel müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yönettiği oyunlar; Rusya, Kanada, Güney Kore, İran ve Kuzey Kıbrıs'ta festivallere davet edildi. Hâlen Devlet Tiyatrolarında rejisör kadrosundadır ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV ile Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği TOMEB kurucusu ve ilk Genel Başkanıdır.

Enis Arıkan – Muzo

Enis Arıkan, 3 Ocak 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Tiyatro Bölümü ve Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Performans Bölümü’nden mezun oldu. Şebnem Bozoklu ve Ezgi Mola gibi pek çok ünlü isimle sınıf arkadaşı olan Enis Arıkan, birçok reklam projesinde rol alan aldı. İlk dizi kariyerine 1998 yapımı Aynalı Tahir dizisi başlayan Enis Arıkan, bu dizinin ardından Çekirdek Aile, Kadın İsterse, Genco, Aşk ve Ceza, Cesur Hemşire ve Hayat Ağacı gibi pek çok projede yer aldı. Enis Arıkan asıl çıkışını ise başrollerini Gürse Birsel, Sarp Apak, Hasibe Eren ve Cengiz Bozkurt’un yaptığı Jet Sosyete dizisiyle yaptı. Bu dizide canlandırdığı Tony karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Enis Arıkan, skeç tadındaki Youtube ve instagram videolarıyla da gündemde kalmaktadır. ENİS ARIKAN'IN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER 2018- Jet Sosyete 2014 – Hayat Ağacı (Arif Gür) (TV Dizisi) 2014 – Cesur Hemşire (TV Dizisi) 2012 – Uçurum (Kutlu) (TV Dizisi) 2010 – 2011 – Yerden Yüksek (Sabit Cezzar) (TV Dizisi) 2010 – Aşk ve Ceza (TV Dizisi) 2009 – Kapadokya Düşleri (Ahmet) (TV Dizisi) 2008 – Kurtlar Vadisi Pusu 2. Sezon (TV Dizisi) 2007 – Genco (Cüneyt) (TV Dizisi) 2004 – Kadın İsterse (TV Dizisi) 2003 – Gurbet Kadını (Fırat) (TV Dizisi) 2002 – Çekirdek Aile (TV Dizisi) 2002 – Yıldızların Altında (TV Dizisi) 2001 – Hırsız (Cem) (TV Dizisi) 1999 – Zilyoner (TV Dizisi) 1998 – Gülerken Ağladık (TV Dizisi) 1998 – Aynalı Tahir (Erman) (TV Dizisi)

Nur Sürer- Feride

Nur Sürer, 21 Haziran 1954 tarihinde Bursa'da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Şennur Sürer'dir. Bursa Anadolu Kız Lisesi'nden mezun oldu. 1971 yılında Sindirella filmi ile oyunculuğa ilk adımını atan Nur Sürer'in ilk uluslararası çalışması, 1984 yılında çekilen Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 yılında "En İyi Yabancı Film" dalında Oscar Ödülü kazanan Umuda Yolculuk, 1993 yılında Dunkle Schatten der Angst ve 1998 yılında Yara takip etti. 1989 yapımı yönetmenliğini Tunç Başaran'ın yapımcılığını üstlendiği "Uçurtmayı Vurmasınlar" adlı sinema filminde başrol olarak; Güzin Özipek, Güzin Özyağcılar, Meral Çetinkaya, Füsun Demirel ile beraber oynadı. Nur Sürer, Kadın hakları ile yakından ilgili olan Sürer, politik duruşuyla da gündeme gelmektedir. 2007'de İstanbul'da gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılan sanatçı, polis tarafından gözaltına alındıktan 1 gün sonra serbest bırakılmıştır. 2012 yılında başrollerde Nurgül Yeşilçay ve Şahin Irmak'ın oynadığı "Sultan" dizisinde, Şahin Irmak'ın annesi Ayşe rolünü canlandırdı. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan "Tatar Ramazan" dizisinde Bülent İnal,Burak Yamantürk, Burcu Kara, Özge Özpirinçci ve Umut Karadağ ile beraber oynadı. Nur Sürer, 1981 yılında Bülent Kayabaş ile evlendi. Kısa sürede boşandı. Başka biri ile evlendi, ondan da boşandı. Ümit adında bir oğlu var. 16 Haziran Hareketiadlı silahlı sol örgütün lideri olduğu gerekçesiyle müebbet hapse mahkûm edilenSarp Kuray ile 1994 yılında evlendi. Nur Sürer, 2014 yılında "Bana Artık Hicran De" adlı dizide; Buğra Gülsoy, Aslı Enver, Alican Yücesoy ile birlikte rol almıştır. 17 Nisan 2015 tarihinde vizyona giren "Eksik" adlı sinema filminin yönetmenliğiniBarış Atay Mengüllüoğlu yaparken aynı zamanda oyuncu olarak da görev almıştır. Diğer rollerde Nur Sürer, Özgür Emre Yıldırım, Toprak Sağlam, Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Sarp Akkaya oynamıştır.

Nihal Menzil- Hafize

13 Aralık 1962 tarihinde dünyaya geldi. Nihal Menzil baba tarafından aslen Sivas Koyulhisar'lıdır. Babasının subay olması nedeniyle eğitimini çeşitli illerde tamamlamak durumunda kalmıştır. İlkokulu Konya Devrim ve Malatya Gazi İlkokulunda okumuştur. Ortaokulu Abidinpaşa Cumhuriyet ve İstanbul Bahçelievler Ortaokulunda. Liseyi Bahçelievler Lisesi ve Haydarpaşa Sağlık Koleji’nde tamamlamıştır. Haydarpaşa Sağlık Koleji’nde okurken ailesi tarafından evlendirilmiştir. Eşini bir trafik kazasında yitirmesinden sonra tezgahtarlık, sekreterlik, anketörlük, kitap pazarlaması, radyo programcılığı, haber spikerliği, vokalistlik gibi çeşitli işlerde çalıştıktan sonra Sigorta poliçesi satarken bir tesadüf sonucu, oyunculuk teklifi alarak "Sıcağı Sıcağına" adlı programda ilk rolünü oynadı. İkinci Bahar adlı dizide yakaladığı başarıyı, Asmalı Konak dizisinde de sürdürdü.

Selma Ergeç- Selen

Selma Ergeç,1 Kasım 1978 tarihinde Almanya'da dünyaya gelmiştir. Oyuncu ve manken olarak hayatına devam etmektedir. Selma Ergeç, 1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya'nın Hamm şehrinde hayata gözlerini açtı. Babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşireydi. Yurt dışında tıp fakültesinde okurken öğretiminin üçüncü yılında Türkiye'ye staja geldi. Öğretimine altı ay ara vermek isterken eroin bağımlısı bir genç kız karakterini canlandırmak için oyuncu arandığını gördü ve tıp fakültesinden ayrıldı. Best Model of Turkey (Türkiye'nin en iyi mankeni) adlı yarışmada da derece kazanan tescilli profesyonel bir modeldir. Bir çok dizi, klip ve film de rol alan genç yıldır; oyunculuğa Camdaki Kız adlı televizyon dizisi ile devam etmektedir.

Feri Güler

Feri Baycu Güler, 1978 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde tamamlamasının ardından İlk oyunculuk deneyimini 2012 yılında rol aldığı Aşkın Halleri dizisi ile yaşamış; Altınsoylar, Çifte Saadet, Hayati ve Diğerleri ve Erkenci Kuş dizilerinde de rol almıştır. Tiyatro hayatını da sürdüren Feri Güler bir yandan yapımcılık yaparken ek olarak da Mamart Tiyatro'nun genel sanat yönetmenliğini sürdürmektedir. Kayhan Güler ile evli olan Feri Baycu Güler’in bu evliliğinden bir kızı bulunmaktadır.

Tuğrul Tülek- Levent

44 yaşında olan başarılı oyuncu 1976 yılında Bursa'da dünyaya gelmiştir. Tuğrul Tülek, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi İngilizce öğretmenliği Bölümü’nden mezun olana kadar Bursa'da yaşamıştır. 2002 senesinde ikinci lisans eğitimini yapmak üzere Anadolu Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nde oyunculuk okumuş olan Tülek, eğitiminin son senesini değişim öğrencisi olarak Polonya’da Akademia Teatralna Im Aleksandra Zelwerowicza’ da geçirmiştir. Türkiye’ye döner dönmez 2007 senesinde DOT’un seçmelerini kazanmış ve sonrasında Kürklü Merkür oyunun kadrosuna katılmıştır. O zamandan beri DOT da oyunculuğa devam etmekte olan oyuncu, 2011-12 sezonunda ise yönetmenliğini yaptığı ilk oyun yine DOT sahnesinde seyirciyle buluşmuştur. Çeşitli televizyon dizilerinde rol almış ve sunuculuk yapmıştır. Başka Dilde Aşk, Bir Avuç Deniz, Monsters’ Dinner ve Bu Son Olsun gibi sinema filmlerinde rol almıştır.

Hamza Yazıcı- Tako

Şubat 1992 tarihinde İstanbul'da doğdu ve aslen Hatay - Antakya'lıdır. Hamza Yazıcı'nın boyu, 128 cm'dir. Çocukluğundan bu yana oyuncu olma hayali olan Hamza Yazıcı, çeşitli kurumlardan temel oyunculuk dersleri almıştır. 2008 yılından beri profesyonel tiyatrocu olan Hamza Yazıcı, ilk olarak Güldür Güldür programında oynadığı Taylan karakteri ile dikkat çekmiştir.

Merve Polat- Billur

Merve Polat 1990'da dünyaya geldi. İstanbul'da doğup büyüyen genç oyuncu, Küçük yaştan beri oyunculuk mesleğine ilgi duyduğunu söylemektedir. Marmara Üniversitesi'nde tarih okuduktan sonra Yüksek Lisansını ise Kadir Has Üniversitesinin Film ve Drama bölümünde gerçekleştirmiştir. Merve Polat Camdaki Kız Billur karakterini canlandırmaktadır.

Şerif Erol- Adil

8 Ekim 1963, Karşıyaka, İzmir doğumlu; Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, senarist, seslendirme sanatçısıdır.  1.79 cm boyunda ve 75 kilo ağırlığındadır. Lisede fizik öğretmeninin sınıfına "Sizden fizikçi olmaz" demesiyle fizikçi olmaya karar vermiş ve Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nü kazanmıştır. Aslında fizik üzerine çalışmak istemediğini anlayıp Ekonomi bölümüne geçmiştir. Uzun süre Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları bünyesinde oynamıştır ve 1997 yılından itibaren Açık Radyo'ya girişmiştir.

Tiyatroya olan ilgisinden dolayı tiyatro eğitimi almış ve dersler vermiştir. Bu sıralarda Nişantaşı'nda bulunan Stüdyo Oyuncuları Tiyatro alanında oyunlar oynamıştır. 2008 yılında da Stüdyo Oyuncuları'nda olmak üzere "Karanlık Korkusu" adlı oyununu sürdürmüş ve 2014 yılında Bilgi Üniversitesi'nde kurulan Krek Tiyatro'sunda "Babamın Cesetleri" adlı tiyatroda başrolü oynamıştır. 2000 yılından itibaren Bir İstanbul Masalı, Hırsız Polis ve Bıçak Sırtı adlı dizileri yazmış ve son dönemde Şeref Meselesi adlı dizinin bölümlerinde "Hasan Kılıç" rolünü oynamıştır. Bir dönem TRT'de seslendirme yapmıştır.

Şerif Erol, 2017-2020 boyunca oynadığı “Kadın” dizisinde, “Bahar Çeşmeli”nin iyi niyetli üvey babası Enver Sarıkadı” rolüyle büyük beğeni kazandı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.