Ripple XRP davası ne zaman görülecek?

Ripple XRP davası ne zaman görülecek?

Ripple ve SEC arasında telefonla bir keşif konferansı yapıldı. Ripple SEC’e karşı ilk zaferini elde etti. Geçtiğimiz günlerde Ripple ve SEC arasındaki davada yeni tarihler belli olmuştu. Ön duruşması 22 Şubat 2021’de görülen davanın açılış savunmaları 12 Nisan’da alınacak. SEC’in detaylı açıklaması ise 14 Mayıs’ta verilecek.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple. Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın bu görüşmede “Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorunlu kılma hareketi”ni kabul etti. Görüşmede yargıç, tarafların daha spesifik konular ile mahkemeye bilgi ve belge sunabilmesi için de açık kapı bıraktı. İLK DURUŞMA 22 ŞUBAT’TA GÖRÜLDÜ. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC.

SEC’in, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçladığı davanın ilk duruşmasında karar çıkmadı. Ripple’ın avukatı James K. Filan, Twitter üzerinden davayla ilgili olarak belirlenen yeni tarihleri duyurdu.

AÇILIŞ SAVUNMALARI 12 NİSAN’DA ALINACAK

Buna göre sanıkların açılış savunmaları 12 Nisan’da, SEC’in detaylı açıklaması ise 14 Mayıs’ta verilecek. Daha sonra savunmanın SEC’in sunduğu argümanlara yanıt vermesi için 4 Haziran’a kadar vakti olacak. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davada Ripple eski CEO’su Chris Larsen ve şu anki CEO Brad Garlinghouse’u temsil eden James K. Filan SEC tarafından sunulan mektubu da gönderisinde paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir