Dev kurum ABD'den şirket satın alıyor!

Dev kurum ABD'den şirket satın alıyor!

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda bugün bu şirketin ABD'den şirket alımı hakkında bildiri yayımlandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda bugün Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş. (ISKPL)'nin ABD'den şirket alımı hakkında bildiri yayımlandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde cidarlı levha üretimi yapan 3 hatta ve solid levha üretimi yapan yeni 1 hatta sahip olan faaliyetlerini 8.000 m 2 tesisinde sürdüren UG Plast Inc.'in hisselerinin %100'ünü satın alıyor!

Özet Bilgi : Amerika Birleşik Devletleri' nde Şirket Alımı Hk.

KAP'ta yer alan açıklama :
'' Yeni yatırımlar, kapasite artışları, pazara öncülük etmek ve yurtdışında da güçlü bir marka haline gelmeyi hedefleyen Şirketimiz halka arz izahnamemizde de belirtildiği üzere yurtdışında yatırım fırsatlarını değerlendirmektedir. Özellikle yurtdışında büyük pazarlarda imalat tesisine sahip olunmasının olası tedarik risklerine karşı koruyucu olacağı ve rekabet avantajı sağlayacağı düşünülmektedir.

Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri'nde cidarlı levha üretimi yapan 3 hatta ve solid levha üretimi yapan yeni 1 hatta sahip olan faaliyetlerini 8.000 m 2 tesisinde sürdüren UG Plast Inc.'in hisselerinin %100'ünün satın alımına ilişkin, 19/07/ 2023 tarihli Yönetim Kurulu Kararımıza istinaden, hisse alım sözleşmesi imzalamıştır. Hisselerin devrine ilişkin süreç devam etmektedir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. ''

ISKPL

Faal Alanı : Plastik levha ürünleri üretimi

F/K : 13,1
FD/FAVÖK : 11,5
PD/DD : 2,1
FD/Satışlar : 1,8
Yabancı Oranı (%) : 0,77
Ort Hacim (mn$) 3A/12A : 0,9 / 2,1
Piyasa Değeri : 1.430,8 mnTL
Net Borç : 140,0 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) . -
Halka Açıklık Oranı (%) : 33,1

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.