Borsa İstanbul’dan, 1 Ay Süreyle 5 Hisseye Tedbir Kararı

Borsa İstanbul’dan, 1 Ay Süreyle 5 Hisseye Tedbir Kararı

Borsa İstanbul, haftanın ilk işlem gününde 1 ay süreyle toplamda 5 hisseye tedbir kararı getirildiğini açıkladı.Borsa İsanbul’un seans bitiminde KAP üzerinden yaptığı açıklamalarda, #TEZOL, #KONTR, #GZNMI, #GLRYH ve #HUNER paylarına VBTS kapsamında tedbir

Borsa İsanbul’un seans bitiminde KAP üzerinden yaptığı açıklamalarda, #TEZOL, #KONTR, #GZNMI, #GLRYH ve #HUNER paylarına VBTS kapsamında tedbir uygulanacağı belirtildi.

bist tedbir kararı-1

4 Hisseye Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtı

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GLRYH.E, GZNMI.E, KONTR.E ve TEZOL.E payları 22/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

HUN Yenilenebilir Enerji Paylarına, Emir Paketi Tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında HUNER.E payları 22/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.