Xbox Başkanı Phil Spencer, X/S Serisi İçin Gelecekteki Fiyat Artışına İpuçları Verdi

Xbox Başkanı Phil Spencer, X/S Serisi İçin Gelecekteki Fiyat Artışına İpuçları Verdi

Xbox başkanı Phil Spencer, Xbox Series X/S sistemleri ve Xbox Game Pass fiyatlarının gelecekte artacağını ima etti, ancak ne zaman olduğu belli değil.

Xbox başkanı Phil Spencer, Xbox Series X/S konsollarının ve Xbox Game Pass fiyatlarının gelecekte artacağını ima etti. Microsoft daha önce , 2022'de belirli pazarlarda fiyat artışı gören PS5'in aksine Xbox fiyatlarının artmayacağını belirtmişti

Sony, enflasyon ve olumsuz döviz trendleri nedeniyle Çin, Avrupa, Japonya ve Birleşik Krallık gibi bölgelerde PS5'in fiyatının arttığını duyurdu. Özellikle, bu fiyat artışı Kuzey Amerika'da geçerli değildir. PS5'in fiyat artışı, iki yıl sonra bile piyasaya sürülmesinden bu yana bir konsol edinmenin zor olduğu ve birçok kişinin eski fiyatından bir sistem satın alamadığı için hayranların tepkisiyle karşılandı. Microsoft ve Nintendo, PS5 fiyat artışına, konsollarının şimdilik mevcut fiyatlarında kalacağını ve gelecekte bir artış planlarının olmadığını söyleyerek yanıt verdi.

Görünüşe göre Microsoft , konsolları ve abonelik hizmetleri için daha fazla ücret alarak PS5 konsol fiyat artışı örneğini izliyor olabilir. The Verge'den Tom Warren , Xbox başkanı Phil Spencer'ın WSJ Tech Live 2022 şovu sırasında Xbox Series X/S ve Xbox Game Pass fiyat artışından bahsettiğini Twitter'da açıkladı ( Games Radar+ tarafından tespit edildi). Değişiklik, yaklaşan tatil sezonunda yürürlüğe girmeyecek, ancak daha sonra gerçekleşebilir.

Xbox Series X/S ve Game Pass Fiyatları Artacak

Xbox Series X'in belirli bölgelerde PS5'e benzer bir fiyat artışı görmesi olasıdır, ancak konsolun tüm çekiciliği, mevcut en ucuz seçenek olduğu için Xbox Series S'nin çok sert etkilenmesi olası değildir. -gen sistemleri. Geçmişte Japonya'da Xbox Series S fiyatı düşürüldü ve bir artış sistemin puanını sulandıracaktı. Daha olası olan, Xbox Series X/S oyunlarının yanı sıra Xbox/PC Game Pass için bir fiyat artışıdır. Starfield gibi büyük bir oyun lansmanından önce, mümkün olduğunca çekici hale getirmek ve yeni fiyatı normalleştirmek için Game Pass artışının gerçekleşmesi mümkündür.

Özellikle Xbox Series X/S serisinin piyasada PS5 tarafından yenildiği bir zamanda, bir fiyat artışı oyuncular arasında pek sevilmeyen olacak. Fiyat artışının zamanlaması ve gerçek miktarı, özellikle PS5'in zarar verici fiyat artışı sisteme olan talebi yavaşlatmadığı için, tüketicilerin sistemden ne kadar uzaklaşacağını belirleyecektir . Bir Xbox Game Pass fiyat artışı, özellikle Microsoft, hizmete büyük bir yeni sürüm eklendiğinde girip çıkmak yerine, oyuncuların yıl boyunca abone kalacakları bir şey olmasını planlıyorsa, en zararlı olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.