World of Warcraft, Oyuncular Tarafından Yönetilen Bir Topluluk Konseyi Oluşturuyor

World of Warcraft, Oyuncular Tarafından Yönetilen Bir Topluluk Konseyi Oluşturuyor

Başvurular artık açık ve Blizzard'a oyun topluluğunun tüm taraflarıyla doğrudan bir iletişim hattı sağlayacak.

Blizzard, seçkin bir oyuncu grubuna geliştiricilerle doğrudan bir iletişim hattı sağlamayı uman bir platform olan yeni World of Warcraft Topluluk Konseyi için başvuruları almaya başladı.

Bu hafta duyurulan Topluluk Konseyi, geliştiricinin oyunun her tarafından - hardcore baskın, PVP, başarı avcılığı, rol yapma veya başka türlü - özel forumlarla (her ikisi de herkesin görebildiği) insanlarla iletişim kurmasına yardımcı olacak bir araç olarak tanımlanıyor. özel) ve konsey üyeleri ile geliştiriciler arasındaki canlı sohbetler.

wowo.jpg

Blizzard, duyuruda, "Oyuncu geri bildirimi oyunun tüm yönlerini etkiler ve çok çeşitli görüşler, oyun tarzları ve ilgi alanları ile geri bildirim toplamak ve anlamak her zamankinden daha önemli" dedi. "Bu alandaki çabalarımıza yardımcı olmak için WoW Topluluk Konseyi'ni tanıtıyoruz. Bu program, oyuncular ve WoW geliştiricileri arasındaki iletişim için başka bir alan ekleyecektir. Amacımız, oyunculardan World of Warcraft'ın tüm yönleri hakkında daha ayrıntılı geri bildirim toplamaktır. Dünya çapında geniş bir geçmişe ve ilgi alanına sahip."

Blizzard şu anda bu form aracılığıyla başvuruları alıyor ve insanlardan oyunun hangi alanlarıyla ilgilendiklerini ve çok çeşitli bakış açıları getirmek için ne kadar süre oynadıklarını listelemelerini istiyor. Topluluğa önceden yapılan katkılardan 3 örnek göndermenizi isteyen formla güvenilirliğinizi kanıtlamanız gerekecek gibi görünüyor. Bir yıl sonra, Konsey üyeleri görevden alınacak ve yeni sesler getirmek için davetler yeniden açılacak.


WoW için yeni bir fikir olsa da, geliştiricilerle arayüz oluşturan oyuncu liderliğindeki bir konsey fikri pek yeni değil. EVE Online uzun süredir oyuncu temsilcilerini Council of Stellar Management'a katılmaya davet ediyor; ancak daha topluluk odaklı bir oyun olarak, CSM üyeleri planlanan / geliştirilmekte olan özellikler hakkında oldukça doğrudan girdi alıyor ve İzlanda'daki yıllık 5 günlük bir zirveye davet ediliyor . Blizzard, WoW'un Topluluk Konseyi'nin yeni gelişmeleri herkesten önce duymayacağını ve bunun yerine topluluk sıcaklığını kontrol etmenin daha reaktif bir yolu gibi göründüğünü açıkça belirtiyor.

Konsey, WoW bir tür hesaplaşma anına çarptığında gelir. Activision Blizzard'da devam eden taciz davaları ve Final Fantasy 14'e kitlesel bir göçün ortasında, bir zamanlar durdurulamaz MMO, sorunlu geliştirici adlarını, cinselleştirilmiş tabloları, homofobik şarkıcılara yapılan referansları ve daha fazlasını temizlemekle meşguldü. World of Warcraft'ın onlarca yıllık bir MMO olmanın ne anlama geldiğine dair temel fikirleri yeniden düşünmesi gerektiğine dair bir his var ve bu, oyunun oyuncu tabanıyla daha yakın bir tartışma hattı anlamına geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.