TFT Kazanmak İçin İpuçları Oyun Taktikleri 2021 Meta

TFT Kazanmak İçin İpuçları Oyun Taktikleri 2021 Meta

Teamfight Tactics İpuçları ve taktikler...

Teamfight Tactics, sizi savaşın en sonuna atmak için beklemez. League of Legends'ın yapımcılarından yeni "outu-chees" bazı yenilikçi fikirlere sahip, ancak öğreticiler açısından pek bir şey, ya da gerçekten hiçbir şey, yok. Daha da kötüsü, maksimum etkinlik için gerçekten çalışan bir LoL bilgisi gerektirmesidir. Uzun zamandır bir oyuncu değilseniz, kendinizi savuşturmak için epeyce yardıma ihtiyacınız olacak! Bu yüzden Teamfight Tactics stratejisi ve ipuçlarına yönelik bu kılavuzu bir araya getirdik. Umarım, bu size Teamfight Tactics'teki zorlu sekiz oyunculu savaşlarda ne bekleyeceğiniz ve en iyi nasıl hayatta kalacağınız konusunda bir fikir verecektir.

Bırakın Paranız Sizin İçin Çalışsın

Altın, Teamfight Tactics'teki oyunun adıdır. Seviye atlamak, yeni karakterler satın almak, zarları yeniden atmak ve satın almak için yeni şampiyonlar almak için her şeyi yapmanızı sağlar. Ve böylece oyunun büyük bir kısmı mümkün olduğunca çok para kazanıyor.

Teamfight Tactics'te (diğer otomobil savaşlarında olduğu gibi) altın kazanmanın en etkili yollarından biri faiz tahakkuk etmektir. Bu, ne kadar altınla bitirdiğinize bağlı olarak her turda çarpan paradır. Ama tabii ki kurallar var. Tahakkuk ettiğiniz her 10 için yalnızca bir ekstra altın kazanırsınız - maksimum beşe kadar. Böylece 20 aralığında iki bonus altın, 30'larda üç ekstra altın kazanacaksınız. Ancak yine de 60 altın ve ötesinde sadece beş faiz kazanacaksınız. Yani 50 altının üzerinde herhangi bir şeye tutunmak için çok az neden var. Yükseltmeler ve daha yüksek seviye şampiyonlar için balık tutmak için bu fazlalığı kullanın.

Ne kadar altın kazanacağınızı ekranın solundaki altın üreticisi simgeleri ile kolayca görebilirsiniz. Aksi takdirde, fareyi ekranın ortasındaki altın simgenin üzerine getirin - alta yakın. Bu, kazanmak üzere olduğunuz her şeyin ve sebebinin sağlam bir sayısal dökümünü verir. Rakibinizin altın jeneratörlerini de görebilirsiniz. Bu, ne kadar zula biriktirdiklerini bilmenize yardımcı olur.

İlk Şampiyonunu Sat

Sezgisel görünebilir, ancak ilk şampiyon rotasyonundan bir İkinci Seviye şampiyon seçerseniz, neredeyse her zaman onu satmak istersiniz. Niye ya? Birincisi, eşyaları birleştirmeye hazır olduğunuzda o eşyayı başka bir şampiyona koyabilmek istiyorsunuz. Ancak daha da önemlisi, ilk turlarda size gerçekten yalnızca Birinci Seviye şampiyonlar sunulur. Bu İkinci Kademe şampiyonu satmak, ilk turda sahip olduğunuz altın miktarını iki katına çıkarmanızı sağlar. Satın aldığınız şampiyon sayısını ikiden dörde ikiye katlarsınız. Bununla ilgili çok fazla esneklik var ve bu sonraki turlarda devam ediyor!

tft2.jpg

Kaybetmek Son Değil

Teamfight Tactics'te para kazanmanın biraz daha acı verici bir yolu daha var. Yani, sadece kaybetmeniz gerekiyor. Kazanma ve kaybetme serileri - özellikle diğer oyunculara karşı - herhangi bir Teamfight Tactics oyununda size artan miktarda altın kazandıracak. Ve bariz sebeplerden dolayı, galibiyet serilerini elde etmek, her zaman kazanmaktan çok daha kolaydır. Bu yüzden piyonlarınızı tahtadan çıkarmanın ve onların susuz kalmalarına izin vermenin bir avantajı var. Ardından, eşyalar için minyon dalgalarıyla savaşma zamanı geldiğinde, zafer için kendini hazırla!

Eşyalarınızı Unutmayın

Teamfight Tactics'te bir savaşa başladığınızda, listeniz kilitlenir. Oyun, hareket eden birimlerinizin bir animasyonunu bile gösterebilir, ancak son tarihi kaçırırsanız, bir sonraki tura kadar şampiyonlarınızı değiştiremezsiniz. Aynı kuralın eşyalar için de geçerli olacağını düşünürdünüz. Pekala... Öyle değil! Teamfight Tactics, bu çok önemli ekipmanı hala tahtada olan herhangi bir canlı şampiyona sürükleyip bırakmanıza izin verecek. Bonuslar da hemen yürürlüğe girer. Böylece hasta bir müttefike ölmek üzereyken fazladan 200 sağlık verebilirsiniz.

Bu, çoğunlukla kadronuzu donatmayı unutursanız kullanışlıdır. Bununla birlikte, savaşın gidişatını değiştirmek için anlık karar verme için de yararlı olabilir. Örneğin, arkada oturan bir korucunuzun olduğunu ve hemen hasar almadığını fark ederseniz, genellikle onlara hasar artırıcı bir eşya vermek akıllıca olur. Bu şekilde, bu kadar uzun süre hayatta kalmalarından maksimum faydayı elde edersiniz.

Suikastçılar Özeldir

Her şampiyon sınıfı, dizilişinizi güçlendirmenize yardımcı olacak farklı yeteneklere sahiptir. Ancak özellikle Suikastçılar, siz gerçekten görene kadar çok açık olmayan garip bir etkileşime sahiptir. Çoğu kahraman sadece savaşmak için ilerlerken, Suikastçılar anında başladıkları karoya atlarlar.

Dota Underlords gibi diğer oouto-chees oyunları oynadıysanız, bu size tanıdık gelecektir. Aynı zamanda Suikastçıları, arkaya yakın yerleştirilmiş güçlü ama kırılgan menzilli şampiyonlara karşı son derece iyi yapar.

tft3.jpg

Eşyaları Hareket Ettir

Suikastçılardan bahsetmişken, onlarla uğraşmanın kesin bir yolu var. En güçlü birimlerinizin tümünü veya en az birini arkaya taşıyın! Bu, arkadan bıçaklayan kötü adamların tanklarınızı çiğneyerek zaman kaybetmesine neden olur. Bu arada, çok önemli menzilli birimleriniz ateş etmeye devam edebilir. Tabii ki, bu sadece rakibinizin çok sayıda Suikastçıya sahip olduğunu biliyorsanız işe yarar. Buna göre planlayın! Çünkü yanılıyorsan ve arkaya ağır vuruşlu yakın dövüş birimleri yerleştirirsen, kendini gerçekten becerebilirsin. Teamfight Tactics'teki şampiyonlar, altıgenden altıgenliğe oldukça yavaş hareket eder. Ve seyahat etmek için harcadıkları tüm zaman, saldırmadıkları veya mana oluşturmadıkları zamandır.

Sabitlenmeyin

Tek bir sınıftan maksimum bonus kazanan bir takım oluşturmak harika. Süper yüksek kritik hasara sahip altı Suikastçı, Teamfight Tactics'te hassas rakipleri kesinlikle ezebilir. Ancak bonusları en üst düzeye çıkarmak kadar, onları benzersiz faydalar için birleştirmek de önemlidir.

Teamfight Tactics'teki birkaç kahraman sınıfı, yalnızca oyundaki en nadir karakterlerden bir veya daha fazlasına sahip olduğunuzda maksimuma çıkar. Bunlar bir süreliğine sizin için mevcut olmayacak! Bazı sınıfların üzerinde garip kısıtlamalar olduğundan bahsetmiyorum bile. Özellikle Ninjalar, yalnızca tahtada aynı anda bir veya dördü varsa sınıf bonusları alırlar.

Sürgün sınıfı bonusunu en üst düzeye çıkarmak için Yasuo'yu veya dördüncü bir Ninja'yı bulmaya çalışırken çok fazla zaman, sağlık ve para harcayabilirsiniz. Bunun yerine mevcut bonusları daha zayıf bir ikincil kategoriyle tamamlayabilirsiniz. O kadar gösterişli olmayabilir, ancak sizi galibiyet serilerinde ve oyunda daha uzun süre tutacaktır.

Daha Nadir Daha İyi

Tüm Teamfight Tactics şampiyonları eşit yaratılmamıştır. Bazıları diğerlerinden daha güçlüdür ve nadirlik seviyeleriyle açıkça belirtilir. Nadir kahramanlar daha pahalıya mal olur, ancak genellikle daha güçlü yeteneklerle telafi edilir. Örneğin Miss Fortune, beş altına mal oluyor. Ama devasa bir etki alanı saldırısı var! Daha düşük seviyelerdeki daha nadir kahramanlar, daha güçlü, daha yaygın karakterleri kesinlikle bunaltabilir. Daha sonra edineceğiniz özellikle güçlü (ve nadir) yeni bir şampiyonu desteklemek için yayın ortasında taktik değiştirmekten korkmayın.

Önemli Alımları Kilitle

Her turda şampiyon seçim ekranınızın sol tarafında çok küçük bir simge var. Asma kilit şeklindedir ve çok önemli olabilir. Bu simgeye dokunmak, şu anda gördüğünüz kahraman dizisini bir tur için "kilitlenmesine" neden olacaktır. Bu, yeterli paranız olana kadar nadir veya başka şekilde yararlı kahramanları tutmanıza izin verir. Henüz Karthus satın almak için beş altınınız yok mu? O kadroyu kilitleyin ve bu turda kazandığınız parayı bir dahaki sefere onu satın almak için kullanın!

Tesviye Maliyetleri

Teamfight Tactics'te seviye atlama çok önemlidir. Bunu yapmak, aynı anda savaşabileceğiniz kahraman sayısını birer birer artırır. Yani ikinci seviye size iki kahraman, üçüncü seviye size üç kahraman verir ve bu böyle devam eder. Başlangıçta, bunun için çok fazla endişelenmenize gerek kalmayacak. Doğal olarak her turda bir XP kazanırsınız - tahtaya düzgün bir takım almak için fazlasıyla yeterli. Yine de bu oldukça hızlı değişiyor. Seviye atlamanın XP maliyeti sonunda fırlayarak, altın harcamadan seviye atlamayı neredeyse imkansız hale getirir.

Neyse ki, bunu istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Karakter satın alma ekranının en sol tarafına bakmanız yeterli. Kendinizi geliştirmek için seviye simgesine tıklayabilirsiniz. Senin de ihtiyacın olacak. İki ve üç yıldızlı yükseltmeleri elde etmek için çok sayıda yinelenen karakteri yedekte tutmaya çalışırken, Teamfight Tactics'in son oyununda yedek kulübesi alanı hayati hale gelir. Yer açmanın garantili tek yolu şampiyon satmak ve seviye atlamaktır.

İlk seçenek risklidir, çünkü belirli bir karakterden ne zaman daha fazlasını alacağınızı asla bilemezsiniz. İkincisi, faiz eğrinizi bozar, ancak size garantili bir fayda sağlar. 50 altının üzerindeyken ve seviye atlamaya yakın bir şampiyonunuz yoksa, damla damla XP satın alarak bunu hafifletebilirsiniz.

'Elini O Duvara Dayan'

Teamfight Tactics meta sürekli gelişiyor. Sonuçta oyun modu hala çok yeni! Ve Riot Games, hızlı bir klipte güncelleme konusunda son derece iyiydi. Ancak League of Legneds'in önemli bir ilkesi TFT'de hala geçerli: Sersemletmeler çok, çok önemlidir. Daha geniş anlamda, her türden “devre dışı bırakma” (saldırı hızını yavaşlatma veya susturma gibi) inanılmaz derecede iyidir. Herhangi bir dizilişte kesinlikle iyi bir devre dışı bırakmaya sahip en az bir şampiyon (veya şampiyon sınıfı: Glacier gibi) olmalıdır.

Şampiyonlarınızı Harekete Geçirin

Teamfight Tactics'in açılış anları yoğun görünebilir - özellikle daha önce hiç oynamadıysanız. İlk önce "grup taslağı"ndaki etiketlenmemiş karakterlerden birini seçmelisiniz. O zaman, çok farklı sınıf ve köken bonusları ve farklı sinerjiler ile seçebileceğiniz beş şampiyonunuz var. Son olarak, daha ne yaptığınızı bile anlamadan sağlığınızı kaybederek ilk gerçek savaşınızda cilalanmış olabilirsiniz. Korkutucu! Bu göz korkutucu! Bir daha oynamak istememenize neden olabilir.

Yine de olay şu: Bunların hiçbiri gerçekten önemli değil. Teamfight Tactics'teki erken oyun, kim olursanız olun bir karmaşadır. Bununla birlikte, minyonların açılış dalgalarını çok az sorunla kolayca yenebilecek şekilde dengelenmiştir. Tahtada bir şampiyon, ardından bir tane daha ve bir tane daha aldığınız sürece sorun yok! Bir veya üç raund kaybetseniz bile, başlangıça yakın aldığınız hasar miktarı, olayların büyük şemasında çok küçük. İlgi toplamak ve ekibinizi planlamak çok daha önemlidir. Bu yüzden tahtaya bir şey - herhangi bir şey - alın ve zarların oradan nasıl yuvarlandığını izleyin.

Para Kazanmak için Para Harcayın

Tabii ki, para ancak onu harcarsanız faydalıdır. Bir maç boyunca yalnızca 50'yi geçen altınları traş ediyorsanız, bazı son dakika oyunları için bol miktarda paranız olmalıdır. Gerçekten güçlü bir şampiyonun seviyesini yükseltmenin eşiğindeyken, yeni karakterler için yeniden sıraya girmek genellikle değerlidir - bu size bir tomar paraya mal olsa bile. Gerçekten, gerçekten önemli olana kadar beklediğinizden emin olun.

Yüzde 50 ila 25 sağlığın altına düşmeye başladığınızda, özellikle sürekli olarak kaybediyorsanız, büyük alışverişler yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Hızla seviye atlayabileceğiniz orta dereceli kahramanları avlayın. Ekibinizin geri kalanını etrafına kurabileceğiniz bir kilit noktası olan beşinci kademe birimi arayın. Tahtaya daha fazla vücut almak için seviye atlayın. Yine de kaybediyor gibi görünüyorsan kaybedecek bir şeyin yok!

İşte buyur! Teamfight Tactics ipuçları kılavuzumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için daha sonra tekrar kontrol ettiğinizden emin olun. Teamfight Tactics geliştikçe bu kılavuzu daha fazla ipucu ile güncellemeye ve gelecekteki içeriği eklemeye devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.