Tempest Rising, 90'ların RTS Oyunlarına Yaklaşan Bir Aşk Mektubu

Tempest Rising, 90'ların RTS Oyunlarına Yaklaşan Bir Aşk Mektubu

Tempest Rising, 90'ların Command & Conquer oyunları gibi türdeki klasik girişlerden esinlenen, yaklaşan bir gerçek zamanlı strateji oyunudur.

Klasik gerçek zamanlı strateji türünün geri dönüşü çoktan geçti ve 90'ların klasik RTS oyunlarına bir aşk mektubu olan yaklaşan Tempest Rising ile 3D Realms bu zorluğu üstleniyor. RTS, oyuncuların orduları yönetmesine ve geçmişin donanımı üzerinde destansı imparatorluklar kurmasına izin verdiği için bir zamanlar devasa bir türdü, ancak MOBA'lara ve sıra tabanlı strateji oyunlarına kıyasla gözden düştü.

Tempest Rising , oyuncuların kaynak topladığı, asker topladığı, savunmalarını geliştirdiği, yükseltmeler satın aldığı ve düşmanlarıyla savaştığı Command & Conquer ve Starcraft gibi dizilerden ilham alıyor. Oyuncular, sahada bulunan bireysel takımlara rehberlik ederken, dikkatlerini sürekli olarak dağıtarak ve onları önceden plan yapmaya zorlarken ana üslerini yönetmelidir. Oyun, Tempest Rising ile yeniden doğuşunu görmek isteyen türün büyük hayranlarından oluşan bir ekiple Slipgate Ironworks tarafından geliştiriliyor .

Tempest Rising , THQ Nordic 2022 Digital Showcase sırasında resmi olarak duyuruldu ve oyun üç yıl önce geliştirme sürecine girdi. Başlık, bir nükleer savaş ve Tempest olarak bilinen yeni bir kaynağın keşfedilmesinin ardından farklı grupların madde üzerinde savaşmasına neden olan fütüristik bir alternatif zaman çizelgesinde geçiyor. Tempest Rising , GDF ve Tempest Dynasty'nin kendi tek oyunculu hikaye kampanyalarına sahip olduğu üç gruba sahiptir, üçüncü gizemli grup ise yalnızca çok oyunculu modda görünür. Tempest Rising'in fragmanı resmi THQ Nordic YouTube kanalında görülebilir .

Tempest Rising, 90'ların RTS Başlıklarına Bir Aşk Mektubudur

tempest-rising-cover.jpg

Tempest Rising , bilim kurgu unsurlarına sahip bir RTS oyunudur, ancak yine de oyunun bir parçası olan silahlı asker ve tank mangaları ile tanınabilir birimler kullanıyor. Oyun, birimlere savaşta birbirlerine nasıl tepki verdikleri konusunda klasik bir taş kağıt makas yaklaşımı sunarken, bazı birimler onlara savaş alanında benzersiz özellikler kazandıran özel yeteneklere sahiptir. Tek oyunculu kampanyada, bu özel birimlerin daha sonraki görevlerde kullanılmasına izin vererek bonus hedefleri tamamlayarak kilidinin açılması gerekir. Oyuncunun ayrıca, Tempest'in hasat edilip daha fazla birim satın almak için kullanılabilmesi için birbirine veya kaynakların yakınına yerleştirilmesi gereken binalarla kendi üssünü oluşturması gerekir. Grupların ayrıca düşmana patlayıcı yağdırmak için kullanılabilen GDF Hava Saldırısı gibi çağrılabilecek destek güçleri de var.

Tempest Rising , 2023'te piyasaya sürülecek, ancak GamesCom'a katılanlar, sınırlı bir çok oyunculu demo da dahil olmak üzere oyunun erken bir demosunu deneyebilir. Özellikle Tempest Rising'in oynanış fragmanını izledikten sonra, RTS türünün bu kadar nadiren yeni başlıklar aldığını düşünmek garip . Bugün hala oynanan klasik RTS oyunları var , ancak Tempest Rising sonunda insanları eski Command & Conquer ve Age of Empires oyunlarını kaldırmaya ve yepyeni bir savaş alanı yaşamaya ikna edebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.