Starfield, Şaşırtıcı Bir Bethesda Karakterinin Dönüşünü Anlatıyor

Starfield, Şaşırtıcı Bir Bethesda Karakterinin Dönüşünü Anlatıyor

Son Starfield görüntüleri, kötü şöhretli bir Oblivion karakterini geri getirebilecek olanlar da dahil olmak üzere uzun bir karakter özellikleri listesiyle dalga geçiyor.

Bethesda'nın yakında çıkacak olan uzay yolculuğu oyunu Starfield , The Elder Scrolls IV: Oblivion'dan kötü şöhretli bir karakteri geri getirebilir . Starfield , yirmi yılı aşkın bir süredir Bethesda Game Studio'nun ilk yeni orijinal IP'si ve yakın zamanda 2023'e ertelenmiş olsa da, oyun hala Bethesda'nın en kapsamlı oyunlarından biri olarak şekilleniyor. Gecikmeye rağmen, Bethesda, oyuncuların keşfetmesi için 1000'den fazla gezegenle, oyun mekaniğine gizlice göz atarak ve oyunun hatırı sayılır kapsamıyla dalga geçerek ilgiyi canlı tutmayı başardı.

Starfield , Bethesda'nın şimdiye kadarki en iddialı oyunu olmak istiyor. Oyunculara uzayın enginliğini keşfetme, kendi uzay gemilerini kişiselleştirme ve hatta gezegen üsleri inşa etme fırsatı vaat ediyor. Üstelik Starfield , Fallout 4 ve Skyrim'in bir araya getirdiğinden daha fazla binlerce diyalog satırı içerecek . Bu özellikle dikkate değer çünkü Starfield'ın kahramanı, 111.000 diyalog satırı olan ve tamamen seslendirilmiş bir ana karaktere sahip olan Fallout 4'ün kahramanının aksine sessiz .

Starfield'ın oynanışına gizlice bir göz atarken, karakter özellikleri listesinde "Adoring Fan"dan bahseden bir pasaj belirdi. Todd Howard ile Bethesda Softworks tarafından paylaşılan bir röportajda Howard, oyuncunun karakterine eklenebilen ve çıkarılabilen özel özellikleri tartıştı. GamesRadar'ın belirttiği gibi , burada görülen özelliklerden biri " Kahramana Tapılan " başlıklı ve " Rastgele ortaya çıkacak ve durmadan size gevezelik edecek sinir bozucu bir 'Sevgili Hayran'ın dikkatini kazandınız. " Adoring Fan " tırnak içine almak, bu NPC'yi doğrudan aynı adlı belirli bir Oblivion karakteriyle karşılaştırıyor gibi görünüyor.Oblivion'un Adoring Fan'ı, oyuncu karakterini takip eden ve onlara sürekli olarak yaltaklanan, benzer bir rolü üstlenen kötü şöhretli bir NPC'ydi. Bu , Starfield'ın Oblivion'dan ilham aldığı ilk örnek olmayacak çünkü oyun, Elder Scrolls oyunundan ikna mini oyununa yeni bir bakış açısı getirmeye çalışıyor .

Bir Starfield Karakter Özelliği, Oblivion'un Hayran Hayranını Geri Getirebilir

starfield-sees-surprise-bethesda-character-return.jpg

Adoring Fan, oyuncunun Cyrodiil'in savaş arenasının şampiyonu olduktan sonra tanıştığı sarı saçlı, konuşkan bir elftir; şampiyona takıntılı hale gelir ve onları takip etmesini ister. Bununla birlikte, diğer takipçiler oyuncuya savaşta yardım ederken, taraftar bir kavga çıktığında koşar ve saklanır. En kötü durumlarda, kaçarken daha fazla düşmanı uyarabilir ve ardından oyuncuya saldırabilir. Taraftar, oyuncu veya düşmanlar tarafından öldürülebilir, ancak oyun içi üç gün sonra yeniden doğar. Neyse ki, Hero Worshiped, oyuncuların kilidini açması için Starfield'ın beceri ve özelliklerinden sadece bir tanesidir . Oyuncular Oblivion'ın o belirli bölümünü yeniden yaşamayı tercih etmezlerse, bu özelliği olduğu gibi bırakabilirler. Sunulan her özelliğin oyuncu üzerinde hem olumlu hem de olumsuz bir etkisi olacaktır. Örneğin, Dream Home özelliği, oyuncuya barışçıl bir gezegende özelleştirilebilir büyük bir ev verir, ancak oyuncunun haftalık ipotek ödemesi gerekir. Hero Worshiped'ın iyi tarafı, Adoring Taraftarın oyuncuya hediyeler getireceğidir, ancak bu hediyelerin ne olacağı belirtilmemiştir.

Howard, özellik listesi ve bir oyuncunun macerasını nasıl dramatik bir şekilde etkileyebileceği konusunda özellikle heyecanlı görünüyordu. Keşif, kişiselleştirme ve oyunun göze çarpan gerçekçi karakter modelleri arasında Starfield , hayranların onlar hakkında sevdikleri şeylerden ilham alırken , önceki Bethesda oyunlarından ciddi bir yükseltme arıyor . 2023'e kadar piyasaya sürülmeyeceğinden, oyunculara hediye almanın Hayran Hayranını hayatlarına geri davet etmeye değip değmeyeceğine karar vermek için zamanları olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.