Red Dead Redemption 3 Neden RDR1'den Sonra Ayarlanmaz?

Red Dead Redemption 3 Neden RDR1'den Sonra Ayarlanmaz?

Red Dead serisi, her sürümde daha etkileyici hale geldi, ancak RDR2'nin kanıtladığı gibi, ilerlemek her zaman çözüm değil.

rdr3-1.webpBir franchise olarak Red Dead Redemption , kesin Batı oyun deneyimi sağlama kon​​​​​​​usunda mükemmel bir konuma geldi. Neredeyse 20 yıl boyunca, franchise, hayran beklentilerini paramparça etmek ve sonraki her sürümde olasılıkları yeniden tanımlamak için sürekli olarak kendi başarısı üzerine inşa etti.​​​​​​​

Red Dead Redemption serisinin en son taksiti, şimdiye kadar yayınlanan en iyi alınan oyunlardan biri olduğu için, hayranların Silahşör serisindeki bir sonraki potansiyel yinelemenin ayrıntılarını şimdiden merak etmesi şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, bir sonraki oyunun düzenini tartışırken göz önünde bulundurulması gereken birçok çıkarım var, çünkü zamanda ileriye gitmek, göründüğü gibi bariz bir seçim olmayabilir.

Red Dead Ayarlarının Tarihçesi

red-dead-redemption-2-arthur-morgan-horse-fanart-pencil.webp​​​​​​​" Red De​​​​​​​ad " takma​​​​​​​​​​​​​​adı altında piy​​​​​​​asaya sürülen ilk oyun , Rockstar'ın çağ tanımlayan oyunların yolunu açan Batılı nişancı türündeki ilk girişimi olan 2004 yılında Red Dead Revolver'dı . Seri için sabit kalan üçüncü şahıs bakış açısını sunan Red Dead Revolver , haleflerinden daha doğrusal ve sınırlıydı, ancak bir etki olarak paha biçilmez olmaya devam ediyor.

Red Dead Revolver , sonraki oyunlarda yalnızca kısaca atıfta bulunulan benzersiz bir karakter kadrosuna sahipti . Oyun, klişeleşmiş "Vahşi Batı"nın ilk yılları olan 1​​​​​​​880'lerde belirsiz bir yılda geçiyor. Bu ayar, oyunun kurulduğu zaman periyoduyla, değişen zamanların nüanslarına ve çatışmasına ve "kovboy" yaşam tarzını tehdit eden teknolojik yeniliklere izin vermeyen bir Batı deneyiminin en klasik versiyonunu sağlar.

Franchise içindeki bir sonraki oyun, şimdi ikonik Red Dead Redemption . 2010 yılında piyasaya sürülen Red Dead Redemption , hayranlara Grand Theft Auto aracılığıyla hayranların beklediği Rockstar formülüyle uyumlu daha açık uçlu ve ayrıntılı bir deneyim sağladı . Red Dead Redemption kronolojik olarak en son çıkan oyundur ve öncelikle 1911'de geçmektedir. Oyun, kanun kaçakları çağının daha arkaik hale gelmesiyle birlikte Vahşi Batı'nın evcilleştirilmesine ve sınırın kentleşmesine büyük önem vermektedir.

Red Dead serisindeki en son sürüm ve şüphesiz en kapsamlı bölüm , 2018'in Red Dead Redemption 2'sidir . En önemlisi, oyun, olumlu kritik alımına önemli ölçüde yardımcı olan bir karar olan Red Dead Redemption'ın bir öncesidir. Oyun 1899'da geçiyor ve ilk Red Dead Redemption'da çok belirgin bir şekilde yer alan kötü şöhretli Van Der Linde çetesinin hikayesini anlatıyor .

Red Dead Redemption 3 Zamanda İlerleme Sorunu

red-dead-redemption-2-arthur-morgan-train-2.webp​​​​​​​

Red Dead Redemption 3 hakkındaki söylemde bir tartışma nokta​​​​​​​ , kaçınılmaz bir sonraki bölümün hangi yılda geçeceğidir. Pek çok hayran, Red Dead Redemption 3 için bir sonraki mantıklı adımın , ikonik ana karakter John Marston'ın oğlu Jack Marston'ın hayatını takip eden Red Dead Redemption olaylarından sonra oyunu kurmak olacağını öne sürüyor .

Bu, birçok hayran için çekici bir olasılık gibi görünse de, 1911'in ötesine geçmek, büyük olasılıkla bir sonraki oyunun zamanda geriye gitmesi gerektiği anlamına gelecek ciddi bir sorun teşkil ediyor. Bir sonraki Red Dead oyunu, Red Dead Redemption 2'nin ayrıntılarıyla eşleşmeli ve bunları aşmalı ve bunu kolaylaştıran bir hikaye ve ayar gerektiriyor. Red Dead Redemption 3 , RDR1 olaylarından sonra Jack Marston'ı takip ederse , zamanın göreceli modernliği Red Dead Redemption formülünü tamamen baltalayacaktır .

1920'lerde arabaların gelişi ve normalleşmesi, daha modern bir ortamın Red Dead serisinin çekici yönlerini nasıl azaltacağının sadece bir örneği olurdu, avcılık ve keşif gibi şeylerin azaltılmış gerekliliğinden bahsetmeye gerek bile yok. Bu zaman diliminde geçen bir oyun ilgi çekici olsa da, önceki oyunların yakaladığı klasik Batılıların karakterini ve cazibesini kaybedecek ve Grand Theft Auto serisine daha çok benzeyen bir deneyim sunma riskiyle karşı karşıya kalacaktı .

Devam filminin kurgusu için daha mantıklı bir seçenek belki de zamanda geriye gitmektir. Red Dead Redemption 2 , Van Der Linde çetesinin tamamen şekillendiğini ve yok olmaya yaklaştığını gösterse de , daha fazla keşif için hala zaman içinde büyük bir uçurum var. Red Dead Redemption 3 kolayca 1870'lerde veya 1880'lerde kurulabilir ve John Marston, Bill Williamson ve Arthur Morgan'ın genç erkekler olarak ragtag grubuna nasıl katıldığını gösterebilir. Oyunun kah​​​​​​​ramanı, sonunda ortaya çıkan çarpık ve entrikacı olandan daha pastoral ve şefkatli genç bir adam o​​​​​​​lan Dutch Van Der Linde'ye bile sahip olabilir.

Merakla beklenen Red Dead Redemption 3 ile ilgili bu a​​​​​​​yrıntılar bu noktada sadece varsayımsal olsa da, zamanda daha geriye gitmek, Red Dead serisinin bir Wild West nişancı olarak bütünlüğünü korurken kapsamlı bir hikaye sunmanın en iyi yolu olabilir . Kesin olan bir şey var ki, bir sonraki Red Dead Redemption ayarı ne olursa olsun ,​​​​​​​ hayranlar onu keşfetmeye istekli olacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.