Pokémon Crystal'in Garip Yumurtası Resmi Olarak Yasadışı Bir Pokémon Yumurtadan Çıkabilir

Pokémon Crystal'in Garip Yumurtası Resmi Olarak Yasadışı Bir Pokémon Yumurtadan Çıkabilir

Pokémon Home sayesinde, bir Pokémon Crystal oyuncusu Odd Egg yumurtadan çıkmış Hitmonlee'lerinin teknik olarak yasadışı bir Pokémon olarak sayıldığını keşfetti.

Bir Pokémon hayranı, Pokémon Crystal'in bir oyununda alışılmadık bir sorunla karşılaştı ve Pokémon'larından birinin Pokémon Home tarafından resmen yasa dışı sayıldığını öğrendi . Pokémon Home , bu ayın başlarında 2.0 güncellemesini aldı ve oyuncuların onu Brilliant Diamond ve Shining Pearl ve Legends: Arceus'a bağlamasına izin verdi.

Yasadışı Pokémon, oyunların mekaniklerine uymayanlardır. Genellikle modlama veya kaydetme düzenlemesinin bir sonucu olarak, aşırı istatistiklere sahip olabilirler veya türlerinin hareket havuzunun bir parçası olmayan hareketleri bilirler. Bir oyunda kendi başına teknik olarak tespit edilemez olsa da, Pokémon Home gibi çevrimiçi hizmetleri kullanmaya çalışırken bunları otomatik olarak reddeden sorunlara neden olabilirler. Pokémon serisinin oyun içi transfer hizmeti, Pokémon'un desteklenen oyunlar arasında kolayca hareket etmesine izin vererek, oyuncuların favori takım üyelerini yeni oyunlarda kullanmalarına izin vermeyi amaçlamaktadır. Ancak, kusursuz değildir ve bazen yasal Pokémon bile bir nedenden dolayı hizmetten kısıtlanabilir.

Reddit kullanıcısı YaBoiHorseJesus kısa süre önce Pokémon Crystal'in 3DS portunun bir oyunundan kaynaklanan böyle belirsiz bir kısıtlamayla karşılaştı . Pokémon Crystal'da oyuncular , Route 34 Day Care'den Odd Egg alabilirler. Yumurta, Pichu ve Tyrogue gibi bir dizi farklı bebek Pokémon'a rastgele yumurtadan çıkabilir, ancak Pokémon'da her zaman bir Yumurta Hareketi olarak Dizzy Punch olacaktır. Ancak YaBoiHorseJesus , Hitmonlee'lerini Odd Egg Tyrogue'dan yükselterek Yuva'ya transfer etmeye çalıştığında , bir engelle karşılaştılar; resmi olarak, Hitmonlee Dizzy Punch'ı bilemez, bu da gerçek kurcalama olmamasına rağmen bunu teknik olarak yasa dışı kılar. Bu özellikle garip bir sonuçtur: Her zaman mantıklı olmayan Pokémon yumurtaları .

Sorunun nihayetinde Pokémon sürüm farklılıklarından kaynaklandığına inanılıyor. Crystal'ın Japonca versiyonunda Odd Egg, yalnızca Japonya'da ücretli bir hizmet olan Mobile System GB için özel bir etkinlik aracılığıyla alındı. Oyuncular, Odd Egg için oyun içinde değiştirilebilen bir Yumurta Bileti indirebilecekler. Uluslararası sürüm için bu, tamamen oyun içi bir karşılaşma olarak değiştirildi. Ancak, Pokémon Home'u yaratma zamanı geldiğinde, Pokémon'un Japonca versiyonları oyunlar sistemin temeliydi. Ve böylece, Japonya'nın Odd Egg etkinliği uzun zaman önce iptal edildiğinden, Tyrogue (ve dolayısıyla Hitmonlee) artık resmen Dizzy Punch'ı öğrenemiyor. Neyse ki, sorunu düzeltmek, hareketi değiştirmek kadar basit, bu yüzden sonunda, YaBoiHorseJesus Hitmonlee'lerini çok fazla sorun yaşamadan Eve transfer edebildi . Event Pokémon'un Pokémon Home için sorunlara neden olduğu biliniyor , ancak söz konusu Pokémon artık gerçekten özel bir olay olmadığı için bu özellikle alışılmadık bir durum.

Gerçek bir Odd Egg'in böyle tuhaf bir durum yaratabilmesi ironiktir. Sadece unutulmuş detayların çatlaklardan sızdığı bir durum sayesinde, tamamen yasal bir Pokémon doğal olarak yasadışı bir hamle öğrenebilir. Söz konusu hamlenin Dizzy Punch olması işleri daha da komik hale getiriyor çünkü Hitmonlee elbette rakiplerini tekmelemesiyle biliniyor. Bu anlamda, Pokémon oyunlarının vurucu bir Hitmonlee'yi doğal olmayan bir şekilde düşünmesi neredeyse mantıklı. Yine de, Dizzy Punch kaldırılana kadar transferin engellenmesi nihayetinde iyi bir şey; yasadışı Pokémon zaman zaman çökmelere neden olabilir ve bu nedenle hikaye daha büyük bir sorun yerine ilginç bir anekdot olarak kalır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.