New York City, Activision Blizzard'a Dava Açtı

New York City, Activision Blizzard'a Dava Açtı

New York City organizasyonları, CEO Bobby Kotick'in aceleye getirilmiş Microsoft anlaşmasını düzenlerken sorumsuz olduğunu iddia ederek Activision Blizzard'a dava açıyor.

Editörün Notu: California Adil İstihdam ve Konut Departmanı tarafından Activision Blizzard'a, şirketin kadın çalışanlarına karşı taciz, ayrımcılık ve misilleme yaptığı iddiasıyla farklı bir dava açıldı. Activision Blizzard iddiaları yalanladı. Activision Blizzard davasının tüm ayrıntıları ( içerik uyarısı: tecavüz, intihar, taciz, taciz) yeni bilgiler ortaya çıktıkça güncellenmektedir.

Activision Blizzard içinde sistematik, devam eden suistimal iddiasında bulunan yaklaşık bir yıllık raporlardan sonra , New York City, özellikle CEO Bobby Kotick'i hedef alarak şirkete dava açtı. Bu haber , sayısız cinsel saldırı, ırkçılık ve genel olarak zehirli bir işyeri kültürünü sürdürmekle suçlanan bir şirket için hesaplaşma işlevi gören Activision Blizzard aleyhine açılan çeşitli toplu davaların ortasında geliyor .

Activision Blizzard ve üst düzey personeline yönelik ciddi iddialar, geçen yaz şirket aleyhine açılan büyük bir dava haberinin duyulmasıyla kamuoyuna duyuruldu. O zamandan beri, cinsel istismar, ayrımcılık ve kurumsal sömürüyle ilgili sayısız rahatsız edici hikaye gün ışığına çıktı ve şirketin yöneticilerinden bazıları doğrudan istismarcı veya istismarcıların koruyucusu olarak adlandırıldı. Uzun süredir CEO'su Bobby Kotick, şirket içindeki kötüye kullanım hakkında doğrudan bilgi sahibi olduğunu ve yöneticilere ve idari personele yönelik iddiaları bastırmak için aktif olarak çalıştığını iddia eden birkaç hesapla, başından beri bu tartışmanın merkezinde yer aldı. Devam eden hukuki ihtilaflar arasında Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alacağı açıklandı.neredeyse 70 milyar dolar. Daha sonraki raporlar, Kotick'in hala Activision Blizzard CEO'su olmasına rağmen, nihai satın alma anlaşmasının bir parçası olarak muhtemelen istifa edeceğini gösteriyor.

Activision Blizzard aleyhine açılan birkaç dava devam ederken, Axios New York City'nin şirkete dava açtığını bildirdi. Davadaki davacılar New York Şehri Çalışan Emeklilik Sistemi ve şehrin itfaiyecileri, öğretmenleri ve polis memurları için çeşitli emeklilik fonlarıdır. Bu grupların Activision Blizzard'da hisseleri var ve Kotick'in sorumluluktan kaçmak için şirketin Microsoft'a satışını takip etmek için acele ettiğini ve bu süreçte şirketin hissesini küçümsediğini savunuyorlar. Davacılar, Kotick'in şirketin kötüye kullanılmasına karıştığı iddiasıyla Microsoft'a bu satışı müzakere etmek için Activision Blizzard yönetim kurulu tarafından uygun görülmemesi gerektiğini savunuyor ve Activision Blizzard tarafından saklanan çeşitli dahili belgelerin serbest bırakılmasını istiyorlar.

activision-blizzard-logo.webp

New York City'den gelen bu yeni dava ile Activision Blizzard'ın dava listesi genişlemeye devam ediyor. Şirketin yönetim kurulu, geçen yazdan bu yana Kotick'e verdiği destekte kararlı. Bu dava özellikle Kotick'e odaklandığından, yönetim kurulunun CEO'daki pozisyonunun değişmesi olasıdır.

Bu davanın sonucu, diğerlerinde olduğu gibi, görülmeye devam ediyor. Ancak Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasının henüz sonuçlanmadığını ve bu davanın bu anlaşmanın geleceğini çok iyi etkileyebileceğini belirtmek önemlidir .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.