Minecraft'ın 1 Nisan Güncellemesi Dünyayı Envanteriniz Yapıyor

Minecraft'ın 1 Nisan Güncellemesi Dünyayı Envanteriniz Yapıyor

Ayrıntılı bir 1 Nisan şakasının parçası olarak Mojang, entegre envanter sistemi de dahil olmak üzere Minecraft'tan bir dizi özelliği kaldırdı.

minecraft-player-using-the-world-as-inventory-1-001.webp Yılın en kafa karıştırıcı gününü kutlamak için Minecraft , envanter sis​​​​​​​temi de dahil olmak üzere oyunun birçok özelliğini kaldıran bir April Fools anlık görüntüsünü tanıttı. 2011'de piyasaya sürülmesinden bu yana Minecraft , oyunculara daha büyük bir içerik düşüşünden önce yeni özelliklerin tadını çıkarmaya hizmet eden bağımsız yamalar olan ağır güncellemelerin ve anlık görüntülerin tanıtımıyla sürekli olarak genişledi .​​​​​​​

Grafikler ve performans gibi şeyler için genel ince ayarlar ve cilaların yanı sıra , yıllar içinde Minecraft'a bir dizi yeni özellik geldi . Oyun çoğunlukla basit bir hayatta kalma ve zanaatkarlık başlığı olarak başlasa da, seviye atlama sistemi, işbirlikçi çok oyunculu ve sayısız benzersiz düşman ve dost NPC'ler gibi özelliklerin eklenmesi Minecraft'ı başl​​​​​​​angıçta olduğundan çok daha büyük bir şeye dönüştürdü. Bu, daha da karmaşık oyun özellikleri, yapı taşları ve ortaya çıkarılacak sırlar sunan ücretli DLC'lerden hiçbir şey söylemez. Oyun topluluğu, Minecraft oyuncularının çeşitli gizemleri çözmesiyle , özellikleri ve dünyası ile birlikte büyümüş gibi görünüyor. ve çevrimiçi olarak birkaç oyun içi uygulama hakkında teoriBu yeni özelliklerin Minecraft'ı fazlasıyla karmaşık hale getirdiğini düşünen herkes için , bugün yayınlanan yeni bir anlık görüntü tam da ihtiyaç duydukları şeyi sunabilir. Minecraft blogunda ( GameSpot aracılığıyla) ve Minecraft YouTube kanalındaki bir şaka "sızıntısında" ayrıntılı olarak açıklandığı gibi , bu April Fools güncellemesi, deneyim kazanma ve büyüleyici dahil olmak üzere sayısız özelliği ortadan kaldırıyor. Oyunun envanter sistemi de kaldırıldı ve blog bunu arsızca tüm envanter sorunlarını çözmek olarak tanımlıyor. Anlık görüntüyü kullananlar, bunun yerine öğeleri yere bırakarak açık dünyayı bir envanter alanı olarak kullanabilirler. Bunun üzerine, her bir eşya, hayvan, dost NPC ve düşman bir eşya olarak alınabilir ve tutulabilir.

olarak alınabilir ve tutulabilir.

Oyuncular uzun süredir Minecraft'ı karmaşık yapılar oluşturmak için kullanıyorlar , bu nedenle bu güncelleme oyunun amacına oldukça aykırı. Tabii şakanın amacı da bu, çünkü blog mizahi bir şekilde bu değişikliklerin oyuncuların oyunun özelliklerinden " şikayet etmesi" sonucunda uygulandığına dikkat çekiyor . Bu tür öz-farkındalık, büyük video oyun şirketleri tarafından hazırlanan daha manikürlü ifadelere kıyasla, yeni bir soluk olduğu için genellikle oyun topluluğu tarafından takdir edilmektedir.

Nisan Bir Şakası Günü dünyadaki birçok insan için daha yeni başlıyor, bu nedenle video oyunu hayranlarının şakalar ve yanlış bilgiler için tetikte olmaları gerekecek. Mojang, bu Minecraft güncellemesiyle çoğu oyun şirketinden biraz daha ileri gitmiş gibi görünüyor , ancak bu, diğer popüler oyunların benzer bir şeyi daha sinsi bir şekilde çekmeye çalışmadığı anlamına gelmiyor.

minecraft-player-using-the-world-as-inventory-1-001.webpminecraft-player-using-the-world-as-inventory-1-001.webp

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.