Minecraft Warden'ın Karanlık Etkisi Işın İzleme İle Daha da Korkutucu mu?

Minecraft Warden'ın Karanlık Etkisi Işın İzleme İle Daha da Korkutucu mu?

Minecraft'ın yaklaşan Vahşi Güncellemesi, Karanlığı tetikleyen Muhafız'ı ekleyecek ve ışın izleme teknolojisi bu kör edici etkiyi daha da korkunç hale getirebilir.

Korkunç Minecraft çetesi The Warden, bir Karanlık etkisi yayar ve bu atmosferik yetenek, ışın izleme teknolojisi ile daha da göz alıcıdır. Yaklaşan Wild Update'te piyasaya sürülecek olan The Warden, Deep Dark yeraltı biyomunu koruyan neredeyse durdurulamaz bir düşmandır. Muhafız lavda bir dakika hayatta kalırken, Karanlık etkisi belki de kör devin en korkunç kısmıdır.

Minecraft'ın 2022'de piyasaya sürülmesi planlanan Vahşi Güncellemesi , Mangrove Bataklıkları ve Derin Karanlık adlı iki geniş yeni biyomu tanıtacak. Bataklıklar, yer üstü dünyasına mangrov ağaçları ve kurbağalar eklerken, Derin Karanlık, onu keşfetmeye cesaret edenler için değerli ödüller sunan korkunç bir yeraltı krallığıdır. Gömülü kalıntılar, yakınlarda bir çete öldürüldüğünde yayılan ve The Warden'ı oyuncunun varlığı konusunda uyaran Sculk öğesini içerecektir. Yeraltı muhafızının muazzam sağlık havuzu, yaklaştıkça görünürlüğü azaltan bir Karanlık etkisinin yanı sıra onu korkutucu bir düşman haline getiriyor. Ancak, kurnaz bir Minecraft oyuncusu, özel bir kurulum kullanarak The Warden'ı havai fişeklerle öldürdü.

Reddit kullanıcısı markom58 geçtiğimiz günlerde The Warden's Darkness etkisinin ışın izleme teknolojisiyle daha da korkunç olduğunu gösterdi. RTX teknolojisi, ışıklandırmayı ve yansımaları daha gerçekçi hale getiriyor ve Deep Dark, canavarca dev geldiğinde ürkütücü bir şekilde aydınlatılmıştan neredeyse zifiri karanlığa dönüşüyor. Akan bir lav akıntısı, tüm bölgedeki tek ışık kaynağı haline gelir ve yeraltı kalıntılarını daha da rahatsız edici hale getirir ve gerçekten durdurulamaz bir düşmanın gelişine işaret eder. Aydınlatılmış Deep Dark ile karartılmış karşılığı arasındaki bu keskin karşıtlık, yalnızca RTX ile elde edilebilir.

Minecraft , basit bloklu sanat stiliyle bilinir, ancak ışın izleme, hayatta kalma sanal alanına inanılmaz bir yeni kat boya koyabilir. Yakın zamanda Xbox'ta bir Minecraft RTX güncellemesi yayınlandı ve konsol oyuncularının gelişmiş aydınlatma tekniğinden faydalanmasına izin verdi, ancak geliştirici Mojang daha sonra seçeneği oyundan kaldırdı. Görünüşe göre RTX seçeneği Xbox'a bir prototip kod parçası aracılığıyla kazayla eklendi, bu nedenle PC'deki Minecraft oyuncuları öngörülebilir gelecek için ışın izlemeye tek erişime sahip olacak.

Minecraft'ın Deep Dark'ı, baskıcı bir şekilde mağara gibi bir yeraltı krallığıdır ve The Warden's Darkness yeteneği, onu daha da ürkütücü hale getirir. PC'de ışın izleme, ölümcül kapı bekçisi yaklaştığında tüm alan gerçekten zifiri karanlık olacak şekilde yeraltı terörünü en üst düzeye çıkarabilir. Minecraft'ın konsol sürümlerinde ne yazık ki bu seçenek bulunmasa da, RTX blok tabanlı hayatta kalma sanal alanına ve Deep Dark'a daha da fazla korku katabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.