Halo Infinite Oyuncuları Canlı Hizmetten Para Kazanma Argümanı Üzerine Ayaklandı

Halo Infinite Oyuncuları Canlı Hizmetten Para Kazanma Argümanı Üzerine Ayaklandı

Halo Infinite'in oynaması ücretsiz çok oyunculu oyunu bir haftadan uzun süredir yayında ve oyunun başarılı olup olmadığı oynayan kişilere göre değişiyor. Oyuncular oyun şirketinin her şeyi paraya çevirme arzusuna karşı ayaklanmaya başladılar.

Halo Infinite çok oyunculu oyunundaki el bombası bolluğu, oyunu sevenler tarafından tartışılıyor. Evet Halo Infinite severler 343 Industries'in bir değişiklik yapıp yapmaması gerektiğini tartışmaya başladılar.

Halo Infinite'in oynaması ücretsiz çok oyunculu oyunu bir haftadan uzun süredir yayında ve oyunun başarılı olup olmadığı oynayan kişilere göre değişiyor.

Bunun nedeni, Halo Infinite'in sağlam bir ilk oyuncu tabanına ve olumlu oyun izlenimlerine sahip olmasıdır. Buna rağmen canlı hizmet ilerlemesi ve para kazanma özelliği nedeniyle de ağır bir şekilde eleştiriliyor.

Şimdi Halo Infinite oyuncuları taraf tutmaya, kuma çizgiler çizmeye ve FPS topluluğunun vokal unsurlarını hücum veya savunma arasında ayrıştırmaya başladı.

Halo Infinite severler bölünme yaşayabilir

Son zamanlarda, Halo Infinite topluluğu büyük ölçüde anlaşmaya vardı. Oyunu oynamak oldukça eğlenceli, ancak oyunun bu şekilde eğlenceli olarak devam edebilmesi için canlı hizmet ilerlemesi ve para kazanma sistemlerinin çalışması gerekiyor. Evet, bu durum son zamanlarda değişti.Halo Infinite'in birinci zırh setlerinden biri için pahalı bir renk düzeninin satışı ve ayrıca geçici Fracture: Tenrai battle pass ile ilgili hayal kırıklıkları, boykot çağrıları dalgası ve Halo Infinite'e yönelik daha ciddi eleştiriler dalgası başlattı. Bu da hem hücum eden hem de savunan parçalarının dalgalanmasına işaret ediyor, açıkçası aniden, oyun topluluğunun bölünme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu da belirtmek gerekir.

halo-infinite-multiplayer-grenade-balance.jpg

Halo Infinite'e karşı bu ayaklanmanın sebebi nedir?

Halo Infinite'e karşı yapılan bu ayaklanma başkaldırı; canlı hizmet ilerleme sistemleri ve para kazanma konusundaki hayal kırıklığından kaynaklanıyor. 343, Halo Infinite'in battle pass'ında şimdiden değişiklikler yaptı ve daha fazla değişiklik planlandı. Ancak eleştiri giderek daha spesifik hale geliyor. Oyuncular daha fazla özelleştirmenin ücretsiz olarak kullanılabilir veya edinilebilir olmasını istiyor, temel renk aşamaları dahil her şeyin paraya çevrilmesini sevmiyorlar ve savaş geçişleriyle içeriğin kilidini açmanın yavaş ve sıkıcı olmasından hoşlanmıyorlar. Hatta bazı oyuncular, para kazanmayı oyun firmasının sömürüsü olduğunu belirtiyor ve boykot önerecek kadar ileri gidiyorlar.

Halo Infinite lehine olan argüman daha geneldir ve Halo Infiniti'deki ilerleme ve para kazanmanın eleştiriyi hak etmesine rağmen, hala oynaması ücretsiz ve eğlenceli olduğunu kabul ediyorlar. Giderek artan sayıda oyuncu, Halo Infinite'i yıllardır en iyi çok oyunculu nişancı oyunlarından biri olarak görüyor ve oyun deneyimlerini etkilemediği için para kazanmayı tamamen göz ardı ediyor.

Bütün bu eleştirilere reğmen hala her gün Halo Infinite'e giriş yapan birçok oyuncu var.

Halo Infinite'i çevreleyen karmaşık söylem bazı açılardan olumlu olarak görülebilir. Bu kadar büyük bir çevrimiçi topluluğa sahip güçlü fikirlerin olduğu bir çağda bu kaçınılmaz başarılı bir durum. Bu söylem, artarsa ve geliştiricilerden anlamlı bir yanıt gelmese de yorucu hale gelme tehlikesi var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.