Final Fantasy 14 Yönetmeni Oyunculara Diğerlerini Trol Etmemeleri İçin Yalvarıyor

Final Fantasy 14 Yönetmeni Oyunculara Diğerlerini Trol Etmemeleri İçin Yalvarıyor

Final Fantasy XIV yönetmeni Naoki Yoshika, Crystalline Conflict'in yayınlanmasının ardından oyunculardan küfürlü davranışları ve trolleri durdurmalarını istedi.

Final Fantasy XIV'in yönetmeni ve yapımcısı Naoki Yoshika, Crystalline Conflict'te oyunculara taciz edici davranışları ve başkalarına karşı trol yapmayı bırakmaları için yalvardı. Crystalline Conflict, Final Fantasy 14'ün son 6.1 güncellemesinden yeni bir 5v5 PVP görevidir . Astra ve Umbra'yı temsil eden beş kişilik iki ekip, birbirleriyle savaşırken bir kristali kontrol etmek ve taşımak için savaşır.

Hepsi olmasa da çoğu, çevrimiçi olarak oynanabilen FF14 gibi oyunlar , diğer oyuncuları taciz etmek için kendi yollarından çıkan toksik oyuncuları davet etme riskini taşır. Ancak League of Legends gibi oyunlar , geliştiriciler ve moderatörler kuralları uygulamak ve toksik oyuncuları cezalandırmak için uygun önlemleri almadığında neler olduğuna dair başlıca örneklerdir. Final Fantasy XIV , topluluğunu korumak söz konusu olduğunda daha iyi bir üne sahip olabilir, ancak dünyanın en büyük MMO'larından biri olarak Final Fantasy 14 , bu boyutta bir oyuncu tabanını yönetme konusunda hala zorluklar yaşıyor.

Naoki Yoshika, geliştiricilerin Crystalline Conflict'te oyuncuların yaptığını gözlemlediği zahmetli davranışların bir listesini verdi ve oyunculara Final Fantasy 14'te trollere bir son vermeleri için yalvardı . Resmi Final Fantasy XIV web sitesinde, Yoshika'nın listesi "Tekrar tekrar Hızlı Sohbet ibaresini kullanarak 'İyi iş!' gibi örnekler içerir . Dezavantajlı bir durum sırasında" , oyuncuların aşırı derecede pasif-agresif olduğu ve dikkatin dağıldığı noktada. Bahsedilen bir diğer nokta, "İşbirlikçi olmayan/Uyuşuk davranış" idi ve oyunculara ya bilerek takımlarına karşı oynayan ya da inatla kaybetmek için hiç oynamayan oyunculara atıfta bulundu. Belki de en endişe verici olanı, liste şunları içerir: "Sosyal medya gibi oyun dışı yollarla diğer oyunculara iftira atmak". Bu , Final Fantasy geliştiricileri için ekstra endişeye neden oluyor , çünkü bu sorun oyunun dışına ve oyuncunun normal hayatına sızıyor. Crystalline Conflict'te sohbet işlevi yoktur, bu yüzden bazı toksik oyuncular sosyal medyada eşleştirildikleri oyuncuları bulmaya ve öfkeli yorumlarını orada almaya başlarlar. Bu ve diğer birkaç nokta, oyuncuların eğlenceli bir takım tabanlı deneyim yerine, maçları olması gerekenden daha sinir bozucu hale getirdiğini gösteriyor.

final-fantasy-14-digital-sales-resume-soon.webp

Görevdeyken Yoshika, PvP maçlarının ısınabileceğini anlıyor, yönetmen bu eylemlerden herhangi birinde yer alan oyuncuların FF14'ten geçici olarak uzaklaştırmayla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarıyor . Ayrıca, tekrarlayan suçlular haline gelirlerse veya eylemleri "son derece iğrenç olarak kabul edilirse" oyundan tamamen yasaklanabilirler . Final Fantasy XIV ekibi, olayları ve olaylar sırasındaki oyuncu etkileşimlerini kaydeden günlükler aracılığıyla raporları inceler ve harekete geçmeden önce rapordaki iddiaların günlükle eşleşip eşleşmediğini dikkatlice kontrol eder.

Çevrimiçi oyunlarda toksisite son yıllarda yaygın bir sorun haline geldi. Geliştiriciler, çevrimiçi ortamda başkalarını taciz edenleri hızlı bir şekilde cezalandırmak için adımlar atmış olsa da, oyuncuların herhangi bir yasak veya askıya alma işlemini atlatmak için yeni oyun hesapları oluşturması oldukça kolay olabilir. Pek çok şirket CoD , Battlefield 2042 ve şimdi de Final Fantasy 14 gibi oyunlarda trollere ve hilecilere karşı sert önlemler alıyor olsa da, şimdilik, oyunlarda trollemeyi ve üzülmeyi kalıcı olarak durdurmanın kesin bir yolu yok .

Crystalline Conflict, Final Fantasy XIV için yeni olduğundan , düzeltilmesi gereken bazı çarpmaların olması beklenebilir. Naoki Yoshika, eşleşmeleri ve oyuncular için genel deneyimi iyileştirmek için PvP'de ayarlamaların yapılmaya devam edileceğine söz veriyor. Bazı oyuncuların toksik davranışlarında bir artış görmek talihsiz olsa da, Final Fantasy XIV'in bu sorunları nasıl ele alacağına dair sürecini tartışmasını görmek güven verici.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.