Elden Ring Dataminer Gizemli Kolezyumlar Hakkında Daha Fazla Detay Keşfediyor

Elden Ring Dataminer Gizemli Kolezyumlar Hakkında Daha Fazla Detay Keşfediyor

Bir harita editörünün yardımıyla oyunun dosyalarını inceledikten sonra, bir veri madenci Elden Ring'in kolezyumlarının PVP'den daha fazla PVE olabileceğini keşfetti.

Elden Ring'de bulunan birçok gizemden , lansmanından yaklaşık iki ay sonra hala oyuncuları şaşırtan biri, Aradaki Diyarlar'a dağılmış gizemli kolezyumların amacıdır. Ancak son zamanlarda, bir veri madencisi, oyunun dosyalarında bu arenaların olası Elden Ring DLC'sinde ne için kullanılabileceğine veya genel konsept potansiyel olarak oyundan kesilmeden önce ne için kullanılmış olabileceğine daha fazla ışık tutan gizli bilgiler keşfetti.

Aradaki Topraklarda, Kararmışların görebildiği hemen hemen her şey, yolculukları boyunca bir noktada keşfedilebilir. Muhtemelen bunun en dikkate değer istisnası, Limgrave, Caelid ve Leyndell'de bulunan kolezyumlar olacaktır. Bazı hayranlar bu alanların bir PVP odağına sahip olacağına ve DLC'nin bir parçası olarak kullanılabilir olacağına inanarak, oyunun Şubat ayının sonunda piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncular amaçlarını tahmin ettiler. Bir mod yapımcısı, kolezyumlarda ayarlanmış bir Elden Ring PVP moduyla bunun nasıl görünebileceğinin potansiyel bir önizlemesini bile oluşturmayı başardı . Ancak daha fazla incelemeden sonra, bir hayran bu arenaların gerçek amacını ortaya çıkaran daha fazla bilgi bulmuş olabilir.

YouTuber Sekiro Dubi , FromSoftware'in Souls benzeri oyunları için hayranlar tarafından oluşturulan bir harita editörü olan DSMapStudio'yu kullanarak ortaya çıkardıkları bazı bilgilere derinlemesine bir bakış yayınladı. Yazılım, tam olarak oluşturulmamış "sahte" düşmanların yanı sıra bir zarafet alanı da dahil olmak üzere, yapılar boyunca gizlenmiş birçok teknik öğeyi ortaya çıkarır. Sekiro Dubi, bunların, savaşçıların çeşitli düşmanlarla savaşacağı gladyatör savaş ortamları olarak tasarlandığını tahmin ediyor.

Sekiro Dubi, bu arenaların Elden Ring olaylarından önce geçen bir DLC'de ortaya çıkabileceğini de belirtiyor . Bu, FromSoftware için yeni bir şey olmayacak ve orijinal Dark Souls'un Artorias of the Abyss DLC'si ile bir örnek seti izleyin . Tesadüfen, her zaman resmi bir kapasitede olmasa da, PVP savaşı için kullanılan kayda değer bir kolezyum ayarına da sahipti.

Elden Ring'deki kolezyumlar çok büyüktür ve zaten yoğun nüfuslu bir haritada önemli kısımlar kaplar. Bunu akılda tutarak, oyunda amaçsız bırakılmış olmaları yersiz geliyor. Henüz bir DLC duyurulmamış olsa da, oyuncuların FromSoftware'in geçmişine bakıldığında bunların bir miktar kapasiteye dahil olacağını varsaymaları mantıklı. Bununla birlikte, Sekiro Dubi'nin keşifleri, bunların nasıl kullanılacağına dair herhangi bir gösterge ise, bu, geliştirici için biraz keşfedilmemiş bir bölge olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.