D&D, Ücretsiz Güncellemede Spelljammer Gemi Kurallarını Tanıtıyor

D&D, Ücretsiz Güncellemede Spelljammer Gemi Kurallarını Tanıtıyor

Ücretsiz Spelljammer Academy macera serisinin ikinci bölümü, Spelljammer gemi kurallarını Dungeons & Dragons 5e'ye tanıttı.

Dungeons & Dragons 5e için dört Spelljammer macerasından ikincisi artık D&D Beyond web sitesinde ücretsiz olarak indirilebilir ve oyuna yeni Spelljammer gemi kurallarını tanıttı. Bu mini kampanyanın adı Spelljammer Academy ve oyuncuların Wildspace gerçekleriyle tanıştırılacağı Spelljammer: Adventures in Space'in 16 Ağustos'ta piyasaya sürülmesine kadar gidiyor.

D&D partileri genellikle binek veya araba kullanır, ancak araç sahibi olmaları nadirdir. Ghosts of Saltmarsh ve Tomb of Annihilation gibi oyunculara teknelere ve gemilere erişim sağlayan bazı deniz temalı D&D kampanyaları var , ancak çoğu kampanya karada kalıyor ve oyuncular satın almaktan çok daha ucuz olduğu için genellikle tek seferlik seferler satın alıyor. ve bir geminin bakımı. Spelljammer kampanya ortamı farklıdır, çünkü uzayda uçmak için büyülenmiş yelkenli gemileri içerir. Bu, oyuncuların büyük olasılıkla bir büyü bozucu gemisine sahip olacağı ve yıldız denizindeki diğer gemilerle çatışmaya girecekleri anlamına gelir.

Spelljammer Academy mini kampanyasının ikinci bölümü artık D&D Beyond üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir . Bu bölümün adı "Ateşle Deneme" ve oyuncuların bir büyü bozucu gemi uçurma deneyimini tekrarlayan büyülü bir simülasyonda yer alan oyuncuları içeriyor. Oyuncular çok geçmeden bir kalamar gemisinde Githyanki korsanlarından oluşan bir ekiple karşılaşırlar ve iki taraf da savaşmak zorundadır. Oyuncular, ayrı bir broşürde belirtilen çekiç başlı bir gemide uçuyor. "Ateşle Deneme", iki gemi arasındaki savaşın nasıl çalıştığı da dahil olmak üzere, büyü bozucu gemi kurallarına ilk bakış sağlar.

Parti üyelerinin gemide belirli rolleri olacak, bu da uzayda Tek Parça D&D kampanyası yürütmek isteyenleri heyecanlandırmalı . . En önemli rol, Spelljamming Helm'i kullanması gereken ve onları geminin pilotu yapan bir büyücü olan Spelljammer'dır. Muharebe başladığında, her gemi için inisiyatif belirlenir ve geçişten önce tüm mürettebat aynı sıraya girer. Spelljammer'ın silahları varsa, o zaman birkaç karakter, beş eylem gerektiren bir mangonel gibi onları çalıştırmak için eylemlerini harcayabilir, ancak vurursa 5d10 dövülerek hasar verebilir. Bu silahlar, kendi özel yetenekleriyle daha fazla hasar verebilecek grup üyeleri yerine rastgele mürettebat üyeleri için uygundur. Bir gemi diğerinin 5 ft yakınında hareket ederse, mürettebatı düşman gemisine binebilir. Gövdeye zarar vererek bir büyü bozucu gemiyi devre dışı bırakmak mümkündür, ancak bu biraz zaman alabilir, çünkü çekiç başlı başına 400 can puanı vardır.

İlk ücretsiz D&D Spelljammer macerası , oyuncuların parmaklarını daha geniş evrene daldırdığı sahneyi çoktan hazırladı. "Trial by Fire", yalnızca Wildspace'in tehlikelerinin bir simülasyonunu sunar ve gemilerin oyunda gerçekte nasıl çalışacağına dair bir bakış sunar; bu, D&D: Spelljammer: Adventures in Space'in ilk duyurulmasından bu yana hayranların merak ettiği bir şey. Uzayda gemiden gemiye savaş, savaşları çok daha ilginç hale getirecek, çünkü oyuncular, uzay boşluğuna dalmak istemedikçe gemilerini ayakta tutmak konusunda endişelenmeleri gerekecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.