D&D: The Golden Vault Review'dan Anahtarlar - Mükemmel Bir Soygun Antolojisi

D&D: The Golden Vault Review'dan Anahtarlar - Mükemmel Bir Soygun Antolojisi

Dungeons & Dragons'ın son kitabı, Keys From The Golden Vault, çeşitlilik ve entrika dolu, iyi yazılmış soygunların mükemmel bir antolojisidir.

Dungeons & Dragons: Keys From The Golden Vault raflara (ve D&D Beyond'açıkanen yeniDnD. Bu soygun temalı antoloji, 1. seviyeden 11. seviyeye kadar değişen 13 kısa macerayı kapsar. Soygunlar, bağımsız maceralar olarak tamamlanabilir veya uzun bir kampanya için bir araya getirilebilir. İyi yazılmış olmanın yanı sıra, her soygun, her birinin özelleştirilebilirliğini artıran farklı macera kancaları içerir.

13 soygunun ötesinde, Keys From The Golden Vault'ta iyi çalışabilecek çok sayıda seçenek ve öneri var . Maceracılar, Golden Vault grubundan anahtarları almayı seçebilirler - Görevimiz Tehlike'nin "kabul etmeyi seçerseniz göreviniz" kasetlerine çok benzeyen talimatlar. Bununla birlikte, Keys From The Golden Vault'taki her soygun , özellikle oyuncular tüm kitabı bitirmeye çalışıyorsa, oturumları taze tutabilecek alternatif kancalar içerir.

keys-from-the-golden-vault-review.jpg

Ayrıca, her biri kendi motivasyonuna sahip rakip ekipler için bu soygunlara bir aciliyet (ve rekabet) duygusu katabilecek seçenekler de var. Ve her soygun, belki de beklenti içinde, bir MacGuffin etrafında dönerken, DM'ler oyuncuların onu çok kolay elde ettiğini fark ederse, MacGuffin'i taşımak için pek çok öneri var. Bu tür faktörler, Keys From The Golden Vault'un soygunlarının, maceralar oldukça yolunda olmasına rağmen, oyuncuları tamamen raydan çıkarmaktan kaçınmasına izin veriyor.

Soygunlar çok çeşitlidir - bir müze macerası, Dokuz Cehennem temalı bir kumarhane ve perili bir malikane, oyuncuların keşfetmeyi bekleyebilecekleri yerlerden sadece birkaçıdır. Soygunların çoğu oldukça yeni ve taze hissettiriyor, ancak "Prisoner 13" , Rime Of The Frostmaiden'ın etkisini biraz yitirdiğini hissettikten çok kısa bir süre sonra oyuncuları Revel's End'e geri götürüyor (" Wild Beyond The'den çok kısa bir süre sonra Feywild'de "Party At Paliset Hall") Witchlight'ın da benzer bir sorunu var). Ancak bunlar bile eğlencelidir ve mevcut diğer tüm soygunlardan farklı bir şey sunar.

Öne çıkan özellikler arasında "Affair on the Concordant Express", bir Agatha Christie'nin Hercule Poirot'su, Sergio Leone'nin Ignatius Inkblot adlı akıl almaz bir dedektif ve ciddi Clint Eastwood havası yayan gizemli Yabancı'nın yer aldığı İsimsiz Adam tren soygunuyla tanışıyor. "Tockworth's Clockworks" (bir steampunk soygunu) ve "The Murkmire Malevolence" (aynı zamanda 1. seviye macera olan müze soygunu) da şiddetle tavsiye edilse de, Keys From The Golden Vault'daki tartışmasız en iyi soygundur .

Bunları Keys From The Golden Vault'ta tek bir kampanya olarak kullanmak , özellikle her soygunu birlikte atlatmak isteyebilecek özel bir DnD grubu olan herkes için bir başka önemli noktadır. Seviye atlamak için kilometre taşlarını kullanmak (soygunu tamamlamak) tipik olarak her maceracının önerilen seviyede olduğu anlamına gelir, ancak 5. ve 8. seviyedeki tekrarlar bazı oyuncuların biraz aşırı güçlenmesine ve DM'nin uyum sağlamasına ihtiyaç duymasına neden olabilir.

Keys From The Golden Vault'ta herkes için küçük bir şeyler var ve bu çeşitlilik sayesinde gerçekten başarılı oluyor. Bağımsız görevler veya sefer olarak Dungeons & Dragons: Keys From The Golden Vault, bugüne kadarki en iyi yazılmış ve eğlenceli 5e maceralarından bazılarını içeriyor. Demette çürük elma yok.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.