Angry PS Plus Kullanıcıları, Kafa Karıştırıcı Yükseltmeler Arasında Kaldırılan İndirimleri Bildirdi

Angry PS Plus Kullanıcıları, Kafa Karıştırıcı Yükseltmeler Arasında Kaldırılan İndirimleri Bildirdi

Yeni çok katmanlı PS Plus abonelik modeli, Asya pazarlarında kullanıma sunuldu, ancak bazı kullanıcılar indirimlerle ilgili fiyatlandırma sorunları bildiriyor.

Yeni PlayStation Plus çok katmanlı sistemi Asya'da kullanıma sunuldu ve mutsuz aboneler şüpheli ve sorunlu fiyatlandırma planları ve eksik indirimler bildiriyor. Sony, bu yılın başlarında Xbox Game Pass'e çok beklenen yanıtını detaylandırarak yeni bir üç katmanlı abonelik modelini ortaya çıkardı: PS Plus Essential, PS Plus Extra ve PS Plus Premium. Daha yüksek PS Plus katmanları, klasik PS1 ve PS2 oyunlarının yanı sıra Red Dead Redemption 2 ve Demon's Souls gibi oyunlara erişimi içerecek .

Bu yeni PlayStation Plus abonelik hizmetine yönelik eleştiriler yapıldı, ancak birçoğu bunun Game Pass'in sunduklarını karşılamadığını iddia ediyor. Diğer şikayetler, en ikonik PS1 ve PS2 oyunlarından bazıları bu yaz lansmanında daha yüksek seviyelerle gelmediğinden, klasik oyunların sunulmaması üzerine odaklandı. Bu şikayetler, Premium hizmet için yılda 120 ABD Doları veya aylık 18 ABD Doları tutarındaki yeni hizmetlerin fiyatlandırma modeliyle bağlantılıdır; bu, bazılarının sunulanlar için çok fazla olduğunu öne sürüyor. Bu maliyet-içerik tutarsızlığı, birçok kişinin yeni PS Plus'ın çok daha uygun fiyatlı olan PS Now'dan daha kötü olduğunu iddia etmesine neden oldu.

Bu yeni PlayStation Plus hizmetinin fiyatlandırmasına yönelik eleştiriler, andyppbb kullanıcısının Reddit gönderisinde ve sosyal medyadaki diğer birçok benzer iddiada kanıtlandığı gibi, daha ateşli hale gelmek üzere olabilir. Gönderi, Asya'daki abonelerin temel PS Plus'tan (diğer adıyla PS Plus Essential) daha yüksek seviyelere yükseltmelerinin indirimlerini etkili bir şekilde tersine çevireceğini iddia ediyor. Örneğin, bir abone 45$'a (60$'dan aşağı işaretli) 12 aylık bir PS Plus üyeliği satın aldıysa, indirimli fiyat ile daha yüksek seviyenin tam fiyatı arasındaki farkı ödemesi gerekir. Ayrıca, üyelerin mevcut abonelikleriyle aynı süre boyunca yeni katmana abone olmaları gerektiğine dair raporlar da var, bu da oyuncuları daha fazla kızdırıyor ve kafa karıştırıyor.

Bu bilgilerin doğru olduğunu varsayarsak, PS Plus Game Pass fiyat karşılaştırmasına kesinlikle yardımcı olmaz . Doğruysa, Reddit ileti dizisinde özetlenen yükseltme modeli, Sony'nin indirimli bir PS Plus üyeliği satın aldıkları için kullanıcıları cezalandırıyormuş gibi görünmesini sağlıyor ve bazıları, özellikle yapabilirlerse, daha makul bir anlaşma elde etmek için yeni PS profilleri oluşturmaya bile başvurabilir' Daha kısa bir üyelik dönemi seçin. Halihazırda PS Plus aboneleri, geçiş için bir teşvik olarak hizmet edeceğinden, daha küçük bir yükseltme ücreti bekleyebilirdi.

Yeni katman sistemi yalnızca Asya pazarlarında kullanıma sunulduğundan ve çözülmesi gereken aksaklıklar olabileceğinden, bu PS Plus indirim sorununun daha sonra düzeltilmesi gereken bir gözden kaçma olması olasıdır. Daha az hayırsever bir yorum, Sony'nin yeni katman modelini Batı bölgelerine taşımadan önce oyuncu alımlarını test ettiğini iddia edebilir. Her iki durumda da, PlayStation Plus abonelerinin bekleyip yükseltme fiyatlarının dünya çapında nasıl göründüğünü görmeleri gerekecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.