Twitch, en büyük yayıncılarından Pokimane'i Yasakladı! Peki Neden?

Twitch, en büyük yayıncılarından Pokimane'i Yasakladı! Peki Neden?

İzleyiciler tarafından Pokimane olarak daha iyi bilinen önde gelen Twitch yayıncısı Imane Anys, Nickelodeon'un Avatar: The Last Airbender'ını yayınladıktan sonra platformdan yasaklandı.

İzleyiciler tarafından Pokimane olarak daha iyi bilinen önde gelen Twitch yayıncısı Imane Anys, Nickelodeon'un Avatar: The Last Airbender'ını yayınladıktan sonra platformdan yasaklandı. Yayıncı en çok League of Legends ve Fortnite gibi oyunlar oynamasıyla tanınıyor, ancak Pokimane'nin tükenmişlik nedeniyle ara vermesinin ardından yalnızca Eylül ayında yayına geri dönmüştü.

Pokimane, samimi ve açık sözlü tarzıyla tanınan Twitch'teki en başarılı kadın yayıncılardan biri olarak biliniyor. OfflineTV'nin kurucu ortağı ve geçen yılın sonlarında kurulan bir eSports şirketi olan RTS'nin kurucu ortağı ve Baş Yaratıcı Sorumlusu. Forbes, bir keresinde, Twitch ile imzaladığı bir münhasırlık anlaşmasına dikkat çekerek, Oyunlar'daki 30 Yaş Altı listesinde en iyi oyuncu olarak onu seçti.

Pokimane, Twitter'da kısa bir mesajla ani yasağı ele aldı ve "ateş ulusu saldırdı" yazdı. Twitch sayfası şu anda kapalı ve "içerik kullanılamıyor" mesajını içeren boş bir sayfaya yönlendiriyor. İlk söylentiler, yasağın, telif hakkıyla korunan Nickelodeon materyalini yayınlamak için bir DMCA ihlalinin sonucu olabileceğini öne sürdü. Pokimane o zamandan beri yasağın geçici bir askıya alma olduğunu ve 48 saat süreceğini açıkladı.

youtuber-greift-twitch-streamerin-hart-an-ist-nun-berall-gebannt-2.jpg

2021 Pokimane için çok olaylı geçti!

Yasak, 2021'i olaylı geçiren popüler yayıncı için yeni yıla talihsiz bir başlangıç. Aralık ayında Pokimane, cinsiyetçilikle suçlanmasının ardından yaptığı "bütün kadınlar mutfağa aittir" şakasını açıklamak zorunda kaldı. Pokimane'nin gizli bir ilişki içinde olduğuna dair söylentiler de vardı , 'Kevin' adlı gizemli bir kişi, daha önce bilinmeyen bir kişi olan ve flama ile harika bir kimyaya sahip görünen bir kişi akışına katıldıktan sonra. Geçen yıl, daha büyük oyun organizasyonlarına katılmak için OfflineTV'den ayrılmak için çok sayıda teklifi geri çevirdiğini iddia etti.

Telif hakkıyla korunan filmleri ve şovları yayınlamak, gezinmek için zor bir konudur, ancak bazı yayıncılar bundan kurtulabildi. Örneğin, yayıncı Felix "xQc" Lengyel, MasterChef'i yayınlayarak ve tepki vererek izleyicisini büyütüyor. Son zamanlarda bu konuda Gordon Ramsay ile bir Twitter alışverişi yaptı. Pokimane, Aralık ayında xQc'nin Twitch için önemini iltifat etse de, Pokimane'i “asi” bir tavırla eleştirdi ve onu ünlü Fortnite yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins'den daha değerli olarak nitelendirdi.

Twitch, daha önce kusurlu bir telif hakkı sistemine sahip olduğu için çağrılmıştı. Mayıs 2021'de platform, bir dizi içerik oluşturucuyu etkileyen bir DMCA "yasaklama dalgası" sonrasında eleştirildi. Twitch, Temmuz 2021'de, YouTube'un 90 günlük ihtar kuralına benzer bir sistemi benimseyerek kanalları yasaklamak için üç ihtar kuralında ayarlamalar yaptığını duyurarak yanıt verdi.

Pokimane, Pazartesi günü 12 saatlik özel bir "geri dönüş akışı" için geri döneceğini tweetledi.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.